Skocz do zawartości

Całosezonowe latanie w okolicach Warszawy.


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Byłem w piątek w Kącku

Trawka skoszona

To może Ty się męczyłeś z tą akrobacyjną Extrą i padniętym serwem na lotce? My byliśmy z TOTO-0 po przejściach i oblatywaliśmy go po naprawie. Faktycznie przyjechał traktor i zaczął kosić trawę. Trzeba będzie wyciągnąć spalinkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co to za RWD-5 ?

Depron by Skazoo

Taki model można oblatać na każdej trochę większej łączce. Trawa nie musi być niziutka. Nawet jak jest trochę wyższa to zamortyzuje gorsze lądowanie. Ale gdybyś się wybrał na Chobot to napisz jakie są tam warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Choć często latam na Pałacowej i EP2, czasem zdarza mi się polatać na Ursusie.

Ul. Posag 7 Panien 7

52.20474,20.887027

 

Polecam zaparkować od strony ul. Szamoty i przejść przez dziure w płocie :)

Czasem można nawet spotkać innych modelarzy.

 

Jedyną wadą jest podłoże - twarde, troche bonowe, troche gruzowe, troche ziemiane :)

Ale jak się nie zalicza wielu kretów, można spokojnie polatać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nowe nieznane lotnisko? :?: Takie informacje dotarły do mnie ostatnio choć nie bezpośrednio o modelarzach, którzy latają na terenie potocznie zwanym PGR Bródno. Jest to rozległy teren porośnięty trawą tuż przy Cmentarzu Bródnowskim. „Lotnisko” zamyka się w trójkącie ulic: Św. Wincentego, Gilarskiej i Samarytanka.

Na Zumi wygląda to jak pokaźnych rozmiarów łąka, której najdłuższy bok ma ponad 500m! Jeżeli faktycznie ten teren nadaje się do lądowań i startów to mogłoby być to bardzo fajne lotnisko po prawej stronie Warszawy. Może ktoś, kto tam był zanim śnieg zapadał wszystko napisze coś o podłożu i ewentualnych utrudnieniach dla większych modeli, bo elektryki to zapewne sobie tam poradza i to z duuużym zapasem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie kryteria przyjmiemy przy uznawaniu czegos za lotnisko :)

W każdym raze, w miejscu, które podałem, jest całkiem sporo przestrzeni, nie ma żadnych ludzi, samochodów, okien itp. Można więc spokojnie wykonać obloty.

 

Co do lotniska, o którym wposmniałeś, to osobiście tam nie byłem, bo to nie te strony Warszawy. Jednak coraz więcej się o tym miejscu mówi na innych forach i wiem, że ludziska tam latają. Jeśli się nie mylę, niektórzy nazywają je chyba EP6. A może jakoś inaczej :)

 

Rozumiem, że mówisz o tym?

52.281864,21.049107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przejeżdżam koło PGR ale w "łykend" to zawsze widzę kilku spacerowiczów z psami. Jakąś ostrożność trzeba zachować.

Natomiast jest podobno jakaś górka (góra?) na Bródnie za Carrefuorem. Podobno da się tam na nartach pojeździć to pewnie i model puścić. Może ktoś tam był i robił rozpoznanie ? Jedyne zbocze które znam to na Siekierkach ale ostatnio miałem problemy z ochroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przejeżdżam koło PGR ale w "łykend" to zawsze widzę kilku spacerowiczów z psami. Jakąś ostrożność trzeba zachować.

Natomiast jest podobno jakaś górka (góra?) na Bródnie za Carrefuorem. Podobno da się tam na nartach pojeździć to pewnie i model puścić. Może ktoś tam był i robił rozpoznanie ? Jedyne zbocze które znam to na Siekierkach ale ostatnio miałem problemy z ochroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przejeżdżam koło PGR ale w "łykend" to zawsze widzę kilku spacerowiczów z psami. Jakąś ostrożność trzeba zachować.

 

Latałem tam na jesieni elektrykiem i faktycznie był pan z trzema pieskami biegającymi luźno. Latałem nisko a pieski biegały w kierunku modelu zaciekle ujadając. Na szczęście wcześniej się zmęczyły niż wyczerpał pakiet. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przejeżdżam koło PGR ale w "łykend" to zawsze widzę kilku spacerowiczów z psami. Jakąś ostrożność trzeba zachować.

 

Latałem tam na jesieni elektrykiem i faktycznie był pan z trzema pieskami biegającymi luźno. Latałem nisko a pieski biegały w kierunku modelu zaciekle ujadając. Na szczęście wcześniej się zmęczyły niż wyczerpał pakiet. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jest podobno jakaś górka (góra?) na Bródnie za Carrefuorem. Podobno da się tam na nartach pojeździć to pewnie i model puścić. Może ktoś tam był i robił rozpoznanie ?

Chyba to widziałem. Przewyższenie ok10m, może ciut więcej. Górka ze wszystkich stron zalesiona, jedynie trasa "narciarska" wyrównana, szerokości 10-15m, od strony południowej. A co do PGR Bródno, to lądowanie na kołach tam odpada. Ale łąka duża. Też czasami korzystam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.