Skocz do zawartości

Całosezonowe latanie w okolicach Warszawy.


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu obserwuję wątek Krakowiaków. Umawiają się na latanie i wymieniają cennymi uwagami o bieżącym stanie miejsc do latania w ich rejonie. Czyżby w okolicach Warszawy nic się nie działo? Jak tam na Chobocie , w Kącku , Babicach , Karczewie , Koczargach , Chrcynnie , Wieliszewie i innych miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No tak - Celulozy też fajne miejsce i dość często odwiedzane ale na duże modele chyba za trudna okolica. Poza tym (co prawda z przyczyn technicznych - zablokowane serwo) rozbiłem tam model. W takich przypadkach o wiele lepszym terenem jest Kąck bo tam model nikomu na głowę nie spadnie.O Pałacowej sporo słyszałem , ale przede wszystkim to , że tam mogą latać tylko małe modele elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla mnie Parzniew to jazda przez całą Warszawę i potem jeszcze dalej..... raczej odpada na popołudniowy wypad po pracy. Kąck sprawdziłem dziś i badyle nadal straszą. Jakieś takie wybujałe zielsko rosnące w odstępie ok. metra na wysokość około 0,5m i mające dość grubą łodygę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś gdzie się lata, a nie gdzie koło ciebie :D .

Warszawa jest na tyle rozległym miastem, że oczywiste jest, że poszczególne części miasta organizują swoje miejsca. U nas oczywiście latają głównie osoby z Nadarzyna, Komorowa, Pruszkowa, Podkowy Leśnej i okolic. Taki zresztą był pomysł na lotnisko - nie mieliśmy gdzie latać - może warto się skrzyknąć?

Swoją drogą, jak patrzę na relacje z ostatnich pikników, to tam sobie myślę, że te nasze 110x42m takie malutkie... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąck sprawdziłem dziś i badyle nadal straszą. Jakieś takie wybujałe zielsko rosnące w odstępie ok. metra na wysokość około 0,5m i mające dość grubą łodygę.

Daj sobie spokój z Kąckiem. :wink: To zwykła łąka i jeżeli chcesz naprawdę polatać to jedynie Chobot po tej stronie Warszawy ma odpowiednie warunki. Pas jest równy i koszony raz w tygodniu. Wszyscy, którzy tu latamy płacimy za tę usługę (koszenie) 50zł na sezon i to chyba rozsądna cena. :D Gospodarzem jest Kuba ze sklepu www.eF3M.pl gdzie możesz wnieść opłatę i porozmawiać o zasadach latania. Myślę tu o ograniczeniach, co do lotów spalinami, ale te jak wynika z mojego doświadczenia dotyczą modeli gigantów w klasie F3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chobocie byliśmy raz. Popatrzyliśmy przez godzinę jak panowie latają gigantami benzynowymi po kolei. O ile się nie mylę Ty chciałeś wtedy polatać jakimś elektrykiem ale nie mogłeś się dopchać. Nawet nie spróbowaliśmy się ustawiać w kolejce. Pewnie byśmy musieli poczekać tylko jakieś trzy godzinki. Czy ktoś wie coś o Górze Kalwarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam Wszystkich latających w Warszawie i okolicach.

 

Jestem kompletnym swiezakiem jeśli chodzi o modele RC. Zakupilem Cesne 480 2,4 GHz zmontowalem w jedna całość i chciałbym ja oblatac.

Chciałbym się z kimś umówić jeśli będzie taka możliwość i polatac w towarzystwie doświadczonego modelarza, wysłuchać uwag i rad.

 

Pozdrawiam Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy latał ktoś na terenach koło Mostu siekierkowskiego na wysokości kościoła?

Jest dosyć niebezpiecznie z powodu bliskości trasy. Był już jakiś wątek na ten temat. Można spróbować bardziej w stronę starych działek ale z dojazdem po wale bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum jeden z kolegów opisywał teren trochę bliżej elektrociepłowni Siekierki. Podobno dało się tam fajnie polatać. Ale chodzi o łączkę niewidoczną z trasy bo za ekranami.

 

EDIT - W sobotę i niedzelę (23-24.10.10) w Kącku latało się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od około miesiąca jestem posiadaczem Cessny 480 firmy Pelikan. Mój pierwszy lot (w zasadzie to nie lot tylko walka o utrzymanie w powietrzu i próba lądowania) zakończył się niestety spotkaniem z ziemią i złamaniem osi silnika i usterzenia pionowego. Model już naprawiony, ale potrzebuję pomocy przy regulacji i oblataniu modelu. Czy, któryś z doświadczonych kolegów latających w Wieliszewie koło Legionowa mógłby pomóc początkującemu?

W grę wchodzą tylko weekendy. W tygodniu niestety jest już ciemno jak wracam z pracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.