Skocz do zawartości

Podłączenie kamery KX133 i nie tylko...


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja borykam sie z wyborem kamery i tak po wielu godzinach slęczenia na necie i poszukawaniach wszystko spowadza sie do jednego modelu KX-131. Zaleta to to, że zasilana jest napięciem 5V (dodatkowy aku to wtedy nie 3 cele, a 2 - mniejsza waga).

Cena jaką najtaniej znalazłem to 80$ to jakiej 240 zł z wysylka wychodzi. Najtańsza w POlce kamerka plytkowa jaką udało mi się znaleźć kosztuje co prawda 189 zł, ale jest zasilana 12V ;-(. Nadajnik/odbiornik wolałem kupić gotowe rozwiązanie - cena komplet ok 240 zł (bez znten). Czekam teraz na przesylke i jak wszystko poskladam do kupy, to rownież wrzuce opis jak to wszystko dziala (mam nadzieje, ze zadziala :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta kamera radzi sobie z nagłym oślepieniem lub szybka zmiana otoczenie (ciemne ,jasne) ???

Spora część tego typu kamer sobie w ogóle z tym nie radzi.

 

Ja zamierzam zastosować nadajnik-odbiornik na 2,4 Ghz, ale zasięg przy ziemi max300m (dla mnie to wystarczy) za to będę miał głos(mikrofon zasilany od 5 do 12 V i waga w granicach 5-10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Marcin (rozmawialismy na youtube)

 

wybrales bardzo fajna kamerke , ma troche gorsza rozdzielczosc niz kx151 ale lepiej sobie radzi ze zmiana oswietlenia i nie ma glupich akcji ze zmiana temperatury kolorow....

 

co do mikrofonu to mysle ze jednak fajna sprawa.Przy kreceniu tylko filmow z powietrza rzeczywiscie moze byc zbedna bo i tak pewnie potem do filmu jakas muzyczke podkladamy, ale juz przy lotach fpv dzwiek obrotow silnika mysle ze dodaje sporo realizmu.,.,

 

p.s.

jak przyjdize paczka z rangevideos to beda chcieli od ciebie clo i vat......jesli wpiszesz w formularzu ze to kamerka internetowa a nie przemyslowa to nie zaplacisz cla, tylko sam vat....a vat policza ci od kwoty na podstawie wydruku z kompa|(potwierdzenie zamowienia z rangevid) to spokojnie wpisz sobie tam dowolna kwote i od tego zaplacisz.....

tak przynajmniej jest w wawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich zainteresowanych. Dzis zamieszczam link do filmu z ostatnich oblotow, zmienilem konstrukcje anten, ( pasmo 1GHz-> odbiorcza - antena calofalowa 28,5cm dlugosci zrobiona z srebrzanki o srednicy 1,5mm), nadawcza zas to antenka widelkowa 1/4 fali ). Oto link do filmu:

 

http://www.kamerka0.republika.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Nie moge dawac reklamy bo sie admini denerwuja

 

Zaloz swoj temat,np. o swoim urzadzeniu.

A tam mozesz pisac caly czas o tym.Najlepiej codziennie,powiedzmy z postepow nad ulepszeniem konstrukcji.I na pewno nie byl bys zadowolony,gdyby ktos tam zaczal pytac o kamerke :oops: , albo umiescil film ze swojego pierwszego lotu.A dalej to juz wiadomo,kaszana zone :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.