Skocz do zawartości

Drut nawojowy


Rekrut:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę przewinąć silnik lecz nie wiem jaki drut wybrać.Czy któryś z drutów nawojowych z allegro się nadaje??:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=drut+nawojowy&change_view=1&order=p

W pierwszej aukcji są różne średnice oraz 0,18 która potrzebuję.

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwazio, a jaki jest niezwyczajny??? Ważna jest średnica drutu, poza tym nawinięcie też jest ważne. Nie twierdze że nie zrobiłeś tego starannie ale wystarczy gdzieś mały błąd i silnik nie będzie tak chodził jak na orginalnym drucie. Czasem ważna jest też ilość izolacji-emalia-może być jedna, dwie,trzy warstwy. A swoją drogą to drut pewnie made in china i tylko oni wiedzą z czego tak naprawdę wykonany.Warto by zmierzyć dokładnie rezystancję bo to też ważne.Przewinąłem w swoim życiu sporo cewek od elektromagnesów, trafo i silników tyle że większych-problemów z drutem nie było-zawsze błąd tkwił po stronie człowieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drut nawojowy, to drut nawojowy (jest jeszcze stalowy, pszczelarski-nie nadaje sie, choć służy tez do urządzeń latających). Jesli jest miedziany w emalii, to słuzy do nawijania. Oczywiście lepiej stosować drut w emalii podwójnej. Przewijam wiele silników, drut prawie zawsze z Allegro. Nie trafiłem na zły. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No złoto i platyna mają najlepszą przewodność elektryczną jaki cieplną. Ale głowy sobie nie dam odciąć bo do szkoły chodziłem ćwierć wieku temu :D

Drucik pozłacany i posrebrzany na pewno jest bo taki mam po domu rozciągnięty do głośników i nie był taki drogi. No ale czy jest taki do przewijania silników to nie wiem.

Na pewno jest tylko trzeba by było poszukać no ale czy by była widoczna różnica w działaniu silnika nawiniętego miedzianym czy pozłacanym drutem ? Jeśli tak to chyba taka minimalna i mało znacząca.

Pozdrawiam AdamN.

PS. No jak by się komuś nudziło i miał ochotę to ma temat na zimę i może zrobić takie testy i je przestawić na forum jako ciekawostkę. W każdym razie pomysł zapodany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat złoto i platyna są słabymi przewodnikami ciepła (złoto prawie dwa razy gorsze od miedzi-na poziomie aluminium- i srebra, a platyna aż sześć razy-podobnie jak stal). Pozłacanie przewodów ma chronić przed utlenianiem powierzchnie lepszych przewodników (srebra, miedzi). Przewody o złotym kolorze są zazwyczaj pokrywane stopami metali, złotem dość rzadko i nie wtakich przewodach jak do głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.