Skocz do zawartości

Cudze chwalicie a swego nie znacie - atykul


mariaczi__21

Rekomendowane odpowiedzi

A my tu w Bielsku możemy oglądać Diany kiedy chcemy he he :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

No powiem, że ten szybowiec jest niesamowity. Mi najbardziej podoba sie moment, gdy pakują Dianę do specjalnej przyczepki samochodowej do transportu - przyczepka jest tak wąska (to po prostu tuba), jakby była skonstruowana z myśla o przewożeniu dużych modeli. No i wogóle jak ogląda się Dianę z bliska ... to ma się nieodparte wrażenie, że to taki duży model RC, idealnie zrobiony (poważnie jakość wykonania to perfekcja i klasa sama w sobie). Obecnie znajomi robią ogromny model Diany - rozpietość chyba z 6 metrów. Będzie się działo.

 

P.S. Rafał - film jest niezły. Podoba mi się moment jak Diana przelatuje nisko nad krawędzią zbiornika na Żarze - super !!!

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ogląda się Dianę z bliska ... to ma się nieodparte wrażenie, że to taki duży model RC, idealnie zrobiony

Czytałem kiedyś relację z "dużego" szybowiska, na którym pojawił się człowiek z własnoręcznie skonstruowanym szybowcem klasy Experimental. Zrobił go w 2 egzemplarzach bodajże, na jednym lata sam a na drugim kolega. Na pytanie "o motywy" odpowiedział: "Bo ja to jestem też modelarz RC, no i zrobiłem jeden taki trochę większy..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film rewelacja. Takie widoki tam macie, że bania mała :D Te duże szybowce to w ogóle muszą być wypas.

 

Zastanawiam się ile taki waży i ma prędkość minimalną. Mi się ten nalot z nawrotem nisko podobał ze świstem najbardziej.

 

Czy te szybowce duże latają też na żaglu u was? Czy one tylko z holu , termika i wysoko fala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana 2:

pusta wazy 185 a do lotu 500 - balast wodny to 240 litrów wody

obciążenie powierzchni od 28 do 57 kg/m2

 

Poczytaj stronę http://www.beres.com.pl

 

 

 

Raczej na termikę latają ale jak jest fala to latają na fali a na żaglu to jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAkt, filmik jest pierwsza liga. Juz kilka razy obejrzalem i za kazdym razem czuje pewien dreszczyk emocji ;). Najfajniejsze momenty to przelot nad tama i jescze to jak 1 za 2 szybowiec leci tak nisko, wlatuja w tunel miedzy drzewa i ostro do gory :shock:

 

Tak mi sie spodobalo ze postanowilem sobie jakis symulator szybowca sprawic. Kiedys pamietam gralem na jakims niemieckim SFS czy cos, ale za bardzo nei moglem znalezc w sieci. Ale natknalem sie na cus takiego:

 

http://acn.waw.pl/sturm/Condor.html

 

Na dole jest link do strony producnta. Recenzja wyglada zachecajaco, zaraz zasse wersje demo jak sie da. Tylko ze taki zakup to gra + joistick, bo nie mam. Ale chyba warto sie zaopatrzyc, szczegolnie ze mozna online grac.

 

Mial ktos z tym symulatorem do czynienia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latalem na symulatorze w postaci normalnego fotela oraz drazka i pedalow- dziela studentow mojego wydzialu. Ogolnie ma bdb opinie, aczkolwiek ma kilka bledow- podobno przy akrobacji ciezko z ranversem oraz ta tasiemka na kabinie (niestety nie znam nazwy, ale chetnie poznam- ktos moze powiedziec?) niezbyt realistycznie sie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olson, z tym chyłomierzem to bym uważał w świetle linka powyżej, choć mnie też uczyli, że to ekwiwalent kulki...

 

No do chyłomierza to nawet mi było daleko wspominać... jeszcze mi się nie udało aby u nas w aeroklubie ktoś to włączał :devil:

 

Ale dziękuję bardzo za wspaniały materiał !! Przyda się na termice...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos włączania cudaka: wydaje mi się, że mylisz chyłomierz (kulkę) z zakrętomierzem.

 

:oops: ojezus faktycznie, to kulka ma jakieś inne nazwy :jupi: , ja tam zawsze od ojca po łbie dostaje jak nie trzymam kulki w środku więc takie przyzwyczajenie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.