Skocz do zawartości

Latanie modelem odrzutowym


vader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę info o miejscach gdzie można polatać modelem odrzutowym w okolicy wawy.

Potrzebne jest ok. 200m drogi startowej ( asfalt ew. beton), lądowanie może odbyć się na trawie ze złożonymi kółkami.

Wiem,że takie warunki są na lotnisku Bemowo, ale tam ze względu na ograniczenia ( pozwolenia i latanie w strefie ) wolę nie ryzykować.

Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obydwa miejcsa mi są dobrze znane. Ułęż jest bardzo dobrym miejscem ale w wekendy zbierają się tam miłośnicy motoryzacji i jest troszeczkę niewygodnie, no a Dęblin tam teraz troszeczkę się popsuło odnośnie pozwoleń no i terz trzeba latać razem z aeroklubem i w wydzielonej strefie.

Szukam czegoś bliżej wawy tak żeby po pracy wyskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, doskonale Cię rozumiem, bo sam się czasem czuje jak kłusownik gdy się gdzieś zakradam żeby polatać ;)

Jedni patrzą na nas jak na niedojrzałe duże dzieci, a inni by nas z chęcią pogonili bo im np nad polem lata się czy coś tego rodzaju. O asfaltowym pasie to już można naprawdę pomarzyć. Ja czasem korzystam z asfaltowej drogi za miastem przed pewną wioską. Droga choć mało uczęszczana i tak niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa.... W końcu od czasu do czasu coś tamtędy jeździ i istnieje ryzyko przymusowego lądowania w polu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie miejsce ale nie bardzo blisko warszawy - w okolicach Rawy Mazowieckiej.

Tam na drodze jest wydzielony wojskowy pas startowy, ktory jest regularnie remontowany wiec rowny bez dziur, sam pas jest droga publiczna ale na jego poczatku i koncu sa plyty postojowe dla samolotw i tam mozna by startowac i ladowac miejsca powinno wystarczyc, wydaje sie ze jest go okolo 200 metrow

Latwo to znalezc na mapach np. google earth. wystarczy jechac na poludnie od rawy droga numer 726 w strone opoczna, mijamy miejscowosc Chociw i dalej ok. 1km jest ten pas.

 

Do okola laki i pola wiec chyba nikomu przeszkadzac nie bedzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest takie miejsce ale nie bardzo blisko warszawy - w okolicach Rawy Mazowieckiej.

Tam na drodze jest wydzielony wojskowy pas startowy, ktory jest regularnie remontowany wiec rowny bez dziur, sam pas jest droga publiczna ale na jego poczatku i koncu sa plyty postojowe dla samolotw i tam mozna by startowac i ladowac miejsca powinno wystarczyc, wydaje sie ze jest go okolo 200 metrow

Latwo to znalezc na mapach np. google earth. wystarczy jechac na poludnie od rawy droga numer 726 w strone opoczna, mijamy miejscowosc Chociw i dalej ok. 1km jest ten pas.

 

Do okola laki i pola wiec chyba nikomu przeszkadzac nie bedzie.

 

Pozdrawiam

http://lotniska.dlapilota.pl/kanice-chociw-dol

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowe Miasto nad Pilicą. Lotnisko wojskowe - aktualnie na sprzedaż. Byłem - warunki są zacne. Cisza-spokój.

Problem jest z wjazdem:

Sa 2 metody:

1. Legalna - pani w AgMieWojskowego - przyznam nie próbowałem - ale na lotnisku od czasu do czasu odbywają się treningi rajdowców - zatem da się

2. Mikrolegalna - próbujemy dogadać się z ochroną

 

Wielkość pasa - nie mierzyłem ale pod Lima 15 1:1 wystarczało.

 

Warunki biją na głowę wszystko co do tej pory widziałem. Płyty betonowe są połączone w miarę "schludnie". Nie ma kęp traw itd. Tylko smoła...

Jakby co, to mam 2 telefony - do obu przypadków zdaje się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.