Skocz do zawartości

Jak nie zepsuć aparaturą LiPol'a?


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem w budżetowej aparaturze HK-T6A pakiet przeznaczony do nadajników 1450mAh 3S

Nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby moja aparatura miała jakiekolwiek zabezpieczenie zapobiegające nadmiernemu rozładowaniu pakietu zasilającego. Jest co prawda jakaś dioda pokazująca kolorami (zielony, pomarańczowy, czerwony) stan aku ale prawdopodobnie jest to wróżenie z fusów. Czy ktoś się orientuje jak mogę się ustrzec przed zniszczeniem LiPol'a zbyt głębokim rozładowaniem w nadajniku? Czy wspomniana dioda pokazuje cokolwiek na czym można polegać? Mam nadzieję, że odpowiedzią nie będzie "po każdym lataniu wyjmij LiPola i go doładuj na full'a" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wystarczy mierzyć całkowite napięcie. Wystarczy używać do ładowania balansera.

Ze trzy razy rozładowałem Li-ion w aparaturze do zera. Co z tego, że piszczy alarm, jak ja w domu, a on piszczy w piwnicy :roll:. Piszczał ze dwa dni i się wypiszczał :?.

Dla pełnego bezpieczeństwa trzeba by zastosować coś w tym typie:

http://www.bto.pl/go/_info/?id=1704

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.