Skocz do zawartości

Serwoadapter


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe i proste zarazem.

Konstrukcja z opisu wygląda na to że jest to tylko przejściówka.

Odłączone jest tylko pobieranie zasilania od odbiornika i podane z tej złączki MPX.

Fajne jest też że można szybko odbiornik odpiąć i podpiąć do innego modelu w którym trzeba mieć taką samą przejściówkę, ale ...

Druga przejściówka do kompletu daje razem 180 zł. Czy nie kupi się już odbiornika, no może do Futaby nie.

 

Generalnie takie coś można zrobić samemu, bez potrzeby używania przejściówki.

Zasilanie można z wtyczek wyjąć i podać z pakietu bezpośrednio na serwa.

 

Ale ktoś miał fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł stary jak świat modeli RC.

 

Praktycznie zawsze przy większych serwach nie zasilasz serw z szyny w odbiorniku, budujesz to sam, kupujesz takie czy inne rozwiązanie.

 

W tym wszystkim trzeba pamiętać, że duże modele spadają przez brak prądu najczściej.

Pomijam łamanie skrzydeł w locie :wink: , i błędy pilotażu.

 

Tylko "wtyczunie" jak dostaną trochę "po garach" dużymi serwami to klękają, ja rozumiem, że producent takie daje ale mu nie ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90zł za kawałek laminatu i kilka gniazd:) W dodatku konstrukcja trochę nieprzemyślana:

-sporo zbędnych cięć(niepotrzebne elementy, każdy otwór na wtyk serwa osobny,...)+wycinka na CNC=niepotrzebne podbijanie kosztów.

-dużo niepotrzebnych gniazd(od strony odbiornika jest prawie 30 zbędnych)

Jak by się uprzeć to można takie coś w domowych warunkach seryjnie produkować za <1/4 tej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się uprzeć to można takie coś w domowych warunkach seryjnie produkować za <1/4 tej ceny ;)

HURRRA !! Kupuję za 90/4 = 22,50 ( dorzucę koszta przesyłki ) za CUŚ takiego do np. AR6000 lub np. AR500

 

Wchodzisz ( tzn zaczynasz produkcję ) czy gadasz głupoty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, kolejne potwierdzenie tezy, o wartości doświadczenia :-) .

Ale nic nie przebije młodości w pewności siebie.

Nie do końca rozumiem o co chodzi-widać jestem za młody i za głupi...

To, co dzisiaj wyskrobałem:

http://img801.imageshack.us/gal.php?g=165ax.jpg

Pod odbiornik AR500-takiego nie mam więc zdjęcie z coroną 6kan. Brakuje tylko oczyszczenia z kalafonii i zapakowania w termokurczkę(właśnie mi się skończyły) z opisami.

To ja też po 22 zł. bym trochę wziął. Mogą być do Futaby

No to dawaj. Jestem zainteresowany wezme 2szt.

Jeśli już to proszę o podanie rozkładu i odległości(jeśli nie są zaraz obok siebie t.j. 1/10 cala między pinami) między gniazdami serw. Milimetr w tą czy w ta i trzeba będzie wbijać młotkiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wydłubałeś pięknie, ale żle.

 

Takie rozwiązania ma sens stosować przy dużych serwach (duże pobory pradu)

a jak duże serwa to duże modele i duże drgania.

 

To co zrobiłeś trudno się mocuje w modelu i rozpadnie się po paru chwilach od drgań.

 

Raczej wtyki kątowe większa płytka tak aby umieścić na taśmę dwustronną odbiornik na niej, itd. Nie może być tak że "wisi" wszystko na złączu, nie przeżyje drgań, jeśli wtyki to coś w rodzaju organizera do kabli, itd.

 

Dla mnie, raczej bez sensu jest stosowanie złącz przy odbiorniku, punkty lutownicze do kabli, praktycznie jedyne co podpinasz to lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję prototypu. Ale mam podchwytliwe pytanie - czemu adapter powinien wykorzystywać wszystkie piny odbiornika, a nie tylko sygnałowe?

Hint - cecha silników benzynowych. Także z racji tej cechy twoja konstrukcja jest IMO nie najlepsza mechanicznie (adapter i odbiornik pod kątem 90 stopni - jak to mocować?).

Wygoda wkładania wtyczek też jest istotna.

 

Naszła mnie jeszcze jedna ogólniejsza wątpliwość. Adapter z allegro jest super wykonany, cieszy oko. Gdybym miał takie odbiorniki, to bym go kupił. Ale wydaje mi się, że jego głównym zadaniem jest odciążenie prądowe. "Przekładalność" ma minimalne znaczenie.

O prądy martwimy się w dużych modelach. Jeżeli taki model kosztuje z wyposażeniem minimum 3-4kpln (a zwykle więcej), to IMO nie oszczędzamy na odbiorniku - nawet za 200$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(adapter i odbiornik pod kątem 90 stopni - jak to mocować?).

Ta wersja jest pod odbiornik AR500, w którym złącza do serw są wyprowadzone inaczej niż w coronie( http://www.fast-lad.co.uk/store/images/AR500.jpg ), więc płytka częściowo "leży" na odbiorniku-można ją zabezpieczyć rzepem, taśmą, gumą czy czymkolwiek innym, czym można owinąć odbiornik razem z adapterem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.