Skocz do zawartości

Problem z silnikiem GMS .40 ABC-FN BB


PiotrW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem mój pierwszy silnik spalinowy GMS .40 ABC-FN BB do Piper cuba 1720mm Airline. Założyłem do niego świecę, tłumik i śmigło. Kiedy obracam śmigłem to czasami w pewnym położeniu coś się blokuję i skrzypi i śmigło bardzo ciężko chodzi. Czy jest to normalne w nowych nie dotarych i nie odpalanych silnikach? Czy można bez obaw spróbowac to odpalic? Jak dzwoniłem do sklepu to sprzedawca powiedział, że to się dotrze ale mi wydaje się, że jest jakaś wada. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być , cylinder jest lekko stożkowy jak zimny, dlatego w górnym zwrotnym punkcie się lekko zacina a nawet lekko poskrzypuje kiedy niedotarty. Po rozgrzaniu cylinder w górnej części (gdzie nagrzewa się bardziej) uzyskuje właściwy kształt walca i przestaje. Dotarcie też w niwelacji tego zjawiska pomaga. To taka technologia wykonania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Próbowałem odpalic i dotrzec ten silnik ale niestety nie zapalił. Kiedy zatkam przepustnicę maksymalnie i zaciągnę paliwa i próbuję odpalac to silnik chwilami zakręci i gaśnie. Regulacja obrotów niewiele pomaga. Silnik dośc długo leżał w domu i mój młodszy brat mógł pokręcic regulacją wolnych i wysokich obrotów. Jakie powinno byc wyjściowe ustawienie wolnych obrotów dla tego silnika? Podobno te silniki mają fabrycznie to ustawione więc jakie jest to fabryczne ustawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.