Skocz do zawartości

Kabel Turnigy 9X <---> PC


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zaopatrzyć w kabel do podłączenia Turnigy 9X do komputera. Widzę, że mam dwie możliwości:

 

1. jack-jack

+ tani (2zł?)

+ łatwo dostępny

+ łatwy do wykonania samemu

- "zjada" zasoby procesora (obsługa sygnału przez kartę muzyczną)

 

2. jack-usb

+ nie zżera zasobów procesora

- trudny do wykonania samemu

- zdecydowanie droższy od "konkurenta" (40zł)

 

Czy oprócz powyższych plusów i minusów jest coś jeszcze do dodania?

Czy ktoś się orientuje jak bardzo procesor jest obciążony przetwarzaniem sygnału jeśli używam kabla jack-jack?

Jeśli "jack-jack" to ma to być kabelek stereo czy mono?

Czy istnieje jakiś niepodważalny argument przemawiający za wyborem kabla "jack-usb"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam podepnę się pod temat.

 

męcze się z podpięciem Turnigy 9X pod komputer jakieś 3 tygodnie

 

mam kabel jack-jack stereo i mono szukam na forum i nie za bardzo sa odpowiedzi więc prosze o podanie mi programów jakie są mi potrzebne do podłączenia tej aparatury i jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[...]Czy teoretycznie jeśli odciąłbym końcówkę do HK i przylutował mini jacka ma to szanse się udać?

Teoretycznie... tak. Może lepiej zamiast odcinać kabel, możesz sobie zmontować przejściówkę gniazdo mini-DIN4 <---> mini-jack mono

Ja mam w planach zrobienie przejściówki wtyczka mini-DIN4 <---> mini-jack mono w celu podłączenia HK-T6A do TGY-9X w trybie uczeń-trener. Wdziałem w sieci sporo schematów przypisania sygnałów do pinów we wtyczkach. Powinno to Ci pomóc w zrobieniu przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiecie... rozumiecie...

W takim razie jak wytłumaczysz fakt, że tym kablem kablem można podłączyć do PC zarówno HK-T6A jak i TGY 9X? Nie sądzę, żeby kabel za 7 dolców miał jakiś specjalny układ dopasowujący poziomy z tych różnych aparatur.

Zresztą... ja zamierzam to zrobić i jeśli padnie któraś z aparatur to przynajmniej udowodnimy tu coś organoleptycznie a Ty będziesz mógł napisać "a nie mówiłem?" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złączu trenera jest sygnał prostokątny. W różnych nadajnikach różnić się może amplitudą i polaryzacją, ale zrobienie uniwersalnego interfejsu to nie jest jakiś wielki problem. Rzecz w tym, że nie wiadomo, co ma na wejściu kabel do HK, a on z założenia jest do jednej aparatury.

A to w ogóle jest kabel do programowania HK czy do symulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w ogóle jest kabel do programowania HK czy do symulatora?

dobre pytanie .

Jesli do symulatora to inna bajka . Jest tam procesor ktory formuje sygnał . Kabet do programowania sie nie nadaje . Nie jest to kwestia wtyczek :mrgreen: :mrgreen: czy poskręcanych drucików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A to w ogóle jest kabel do programowania HK czy do symulatora?

W przypadku aparatur z HK to chyba nie ma różnicy, t.j. kabel jest kabel. Ja mam obecnie ten kabel i używam go do HK-T6A zarówno w chwili latania FMSem jak i kiedy programuję aparaturę przy użyciu t6config.

Ten drugi kabelek z ebay (z mojego poprzedniego postu) kupiłem jakiś tydzień temu j jeszcze do mnie leci. Jak tylko się pojawi to będę walczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to czy w PC używam t6sim, t6config czy TurBORIX ma się nijak to rodzaju sygnałów w sensie elektrycznym / elektronicznym. Te wszystkie programy dostają dane w postaci szeregowej RS-232 i tyle. Tak, że obojętne czy to jest program symulatora czy program zapisujący ustawienia - wszystkie odbierają dane w ten sam sposób. Zatem do HK-T6A jest jeden kabel bez podziału na kabel programujący czy kabel do symulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie masz racji

- do turnigy HK6 w orginalnym interface idą 2 sygnały Tx i Rx w standarcie TTL , kość w układzie zamienia je na standart USB a oprogramowanie tworzy wirtualny port com, t6sim przechwytuje do PPJoy. Nie ma to nic wspólnego z RS232

- w inteface do symulatorow USB procesor tworzy wirtualny joystik . Sygnał jest PPM, czyli zupełnie coś innego. Problem jest w tym że dla was kabel to kabel i jest OK :rotfl: :rotfl:

Wraz z rozwojem komputera pozmieniały się różne standardy transmisji danych wiec dlatego takie zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie masz racji

Mam nadzieję, że przeczytałeś dokładnie mój poprzedni post gdyż bardzo mnie ciekawi co wg Ciebie jest tam nie tak.

- do turnigy HK6 w orginalnym interface idą 2 sygnały Tx i Rx w standarcie TTL , kość w układzie zamienia je na standart USB a oprogramowanie tworzy wirtualny port com, t6sim przechwytuje do PPJoy. Nie ma to nic wspólnego z RS232.

Skrót myślowy... Zamiast pisać "Te wszystkie programy dostają dane w postaci szeregowej RS-232 i tyle" powinienem DOKŁADNIEJ to określić jako "Te wszystkie programy dostają dane w postaci szeregowej, tak samo jak w np. RS-232 i tyle". No ale w potyczce słownej druga strona spędza mnóstwo czasu nad analizą tekstu "przeciwnika" i wyłapuje takie braki tudzież nieścisłości, podnosząc to do rangi znaleziska dekady. Ale chyba nie jesteśmy na sali sądowej, prawda? (pyt. ret.)

- w inteface do symulatorow USB procesor tworzy wirtualny joystik . Sygnał jest PPM, czyli zupełnie coś innego. Problem jest w tym że dla was kabel to kabel i jest OK

Znów poproszę o przeczytanie ze zrozumieniem. W poście wyżej wspomniałem o podłączaniu HK-T6A do PC i użyciu do tego JEDNEGO kabla bez względu na to czy jest to symulator czy programator. Tym kablem leci PPM bez względu na to czy podłączam aparaturę do symulatora, do programatora czy nawet do drugiej aparatury jako slave. Zwróć proszę uwagę, że wcześniej zaznaczyłem iż połączenie uczeń-trener będę dopiero brał na widelec... Coś mi się wydaje, że nie potrafisz przyjąć do wiadomości iż 30-letni "g...arz" ma prawo znać się na elektronice i bynajmniej nie zamierza ucinać wtyczki od kabla USB próbując to jakoś wetknąć na szpilki w port trenera dwóch aparatur.

 

Proszę Cię o jedno... skończmy dyskusję na tym etapie i poczekajmy obydwaj do chwili kiedy uda bądź nie uda mi się podłączyć HK-T6A z TGY 9X w trybie uczeń-trener. Na tę chwilę sądzę, że jest to do zrobienia bez specjalnych układów dopasowujących ale jeśli nie to bardzo chętnie to dla Ciebie odszczekam, dostarczając równocześnie cennej informacji dla ewentualnych naśladowców. Jestem pewien, że taki set-up przyda się niejednemu ze względu na małe nakłady finansowe (< $100 i możemy uczyć synka / córkę latać w trybie uczeń-trener).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.