Skocz do zawartości

Co zrobic z li-polem pomocy ?


Maciej1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisaj mialem nimiłe zdarzenie czyli : li-pol wyciekł i spuchł śmierdzi chemią, co z nim zrobić, boje się wyrzucić bo jak się coś zapali to będzie źle, mam pola obok siebie, ale jak posadzi pole i coś się stanie, co Wy robicie z takimi li-polami ?

 

Proszę o szybką odpowiedź na razie lipol leży na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej, to po co się pytasz?

Słyszałeś coś o ekologii, czy w szkole spałeś, kiedy o tym mówili?

Co zataśmowanie ma do tego, co ci napisałem?

Po nocy w misce możesz wywalić do pojemnika ze starymi bateriami w sklepie typu Obi/Praktiker.

A jak masz zakopać, to we własnym ogródku - nie rób syfu innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to działa, że woda z solą neutralizuje lipola? tak z ciekawości

No, dobra - załamałeś mnie. Z ciekawości - czego teraz uczą na fizyce?

Słyszałeś może o pojęciu elektrolitu (?) (w tym przypadku woda z solą, która w wodzie dysocjuje na jony (Na+ i Cl-). Dzięki przepływowi prądu w elektrolicie pomiędzy elektrodami następuje kompletne rozładowanie ogniwa.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysocjacja_elektrolityczna

Za moich czasów siódma i ósma klasa podstawówki - chemia i fizyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie dzięki modelarstwu dla wielu naszych młodych kolegów chemia i fizyka przestanie być "głupia" i nudna.

Szkoda tylko, że nasi "spece" od edukacji i wychowania tak prostej zależności nie dostrzegają i wymyślają jakieś potwornie drogie i nieskuteczne "programy" (jak ten w TV o matmie)...ech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.