Jump to content

Szukam inspiracji


motyl

Recommended Posts

Mam do wydania troszke $$$$$$$. potrzebuje model w okolicy 1,5m na zbocze ew. na klif nadmorski. Poźniej może elektryfikacja.

 

Model chce ukończyć do 6 lipca, co by zabrać go ze sobą nad morze. A i model musi byc sprawdzony co bym nie miał niespodzianek

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Więc jedzie do mnie ELF Blejzyka, ale w międzyczasie wpadły mi w ręce kawałki UNIWERSALa z ArtHobby.

 

Gość odciął nie wiem po co 90mm ogona z mocowaniem statecznika, ale to mały problem. Płaty pociął na 4 części, które juz skleiłem SOUDALEM zaraz idę przyszlifować i zalaminować.

 

Mam jedno pytanie, chce zrobić statecznik V, na stronie ArtHobby jest podany rysunek klasycznej wersji, jak przekonwertować wymiary klasyka na Vkę ?

http://www.arthobby.pl/arthobby1/egliders_plan/universalE_P.gif

Link to comment
Share on other sites

Ben, Czyli dla jasności. Statecznik poziomy mam długości 20cm, powierzchnia 380cm2, po przeliczeniu wyszło mi że V ma mieć powierzchnie 310cm2, z rzutu poziomego wychodzi mi długość V-ki 23,2cm, i teraz do tego mam dobrac szerokość V-ki co by uzyskać te 310cm2?? Z wyliconego usterzenia mam odciąć powierzchnie sterowa o szerokości jak poprzednio w klasycznym ??

Link to comment
Share on other sites

Ben, Czyli dla jasności. Statecznik poziomy mam długości 20cm

 

Żeby wszystko było jasne - szerokość statecznika pozostaje taka sama, również szerokość steru pozostaje bez zmian Zmieniasz (zwiększasz) długość statecznika w tym przypadku do 23cm, który będzie pełnił również funkcje steru kierunku.

Link to comment
Share on other sites

ale jak dam szerokość 11 jak w klasyku i długość 23 jak wychodzi z rzutu programu to ni jak nie wychodzi mi powierzchnia 310 :/

 

A w między czasie zrobiłem chyba zły statecznik :( szerokość 15 i długość 23 :(

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak liczy ten programik do którego podałem link ... ażeby się upewnić czy aby nie popełniłem gafy zajżałem do swoich uczonych książek, wszak pamieć może nam zaszwankować :crazy: Dokopawszy sie do tego tamatu i obliczeniach "na piechotę" mi wychodzi 23,2cm na stronę :wink: oto wzór kórym sie posłużyłem:

 

0,5 Lr = L / 2*cos alfa

 

Lr - usterzenie Rudlickiego

L - usterzenie klasyczne

alfa - kont zawarty pomiedzy płaszczyzną a Lr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.