Skocz do zawartości

[P] GDZIE SZUKAĆ LUB KUPIĆ PLANY BUDOWY SAMOLOTU


Pablo01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość. Chce zbudować latający model samolotu z silnikiem spalinowym. Jak mogę zdobyć plany lub kupić aby móc zbudować model? Od czego musze zacząć? Model najlepiej z II wojny światowej. Za pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. Jeśli znajdziesz plany, poświęcisz trochę czasu i pieniędzy na jakiś spitfire czy coś, wydasz ok ~1000zł i do tego jeśli jesteś początkującym to powodzenia. Nacieszysz się tym modelem ~10sec.

 

Zacznij od jakiegoś trenerka, latanie tylko z pozoru wydaje się łatwe.

A po drugie nie pisz z Caps Lockiem. Planów szukaj w internecie. Na allegro możesz kupić.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

 

Po pierwsze to :

 

 

 

Zacznij czytać Forum !!

 

 

Pod Drugie

 

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=39

 

 

I po Trzecie tutaj znajdziesz pytania na wszystkie Twoje odpowiedzi jakie chcesz zadać

 

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=54

 

 

 

A jeśli tego nie znajdziesz przeszukaj jeszcze raz

 

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kupić gotowca z pianki np. Easy Star.

Nauczyć sie latać a dopiero brać się za budowę.

Ja 2 lata temu zaczynałem od bardzo prostego szybowca Guppy. Też myślałem, że bez problemu dam rade, zwłaszcza że w młodości popełniłem kilka modeli.

I jakie było moje zdziwienie gdy skrzydła wyszły zwichrowane a kadłub przekoszony.

 

Samoloty spalinowe są szybkie i dla niedoświadczonego pilota to lot jakieś 5s no max 10s. Piankowe elektryki są wolniejsze przez co latwiej się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz i wyrozumiałość. Może macie racje z tym lataniem. Mój znajomy obiecał trochę mnie poduczyć. A z budową samolotu to nie tylko do latania jest mi potrzebny. Mam sporo czasu na taką zabawę no i jaka satysfakcja będzie że sam od podstaw go zbuduje. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz i wyrozumiałość. Może macie racje z tym lataniem. Mój znajomy obiecał trochę mnie poduczyć. A z budową samolotu to nie tylko do latania jest mi potrzebny. Mam sporo czasu na taką zabawę no i jaka satysfakcja będzie że sam od podstaw go zbuduje. :D

Nie musisz wytłuszczać. W netykiecie nie jest to grzeczne zachowanie.

 

Owszem - satysfakcja jest, ale żal z szybkiego rozbicia modelu może być znacznie większy.

Dlatego najpierw polecamy lekkie i wolne trenerki. Tylko na filmach i z daleka wygląda to prosto. W rzeczywistości jest bardzo trudne, szczególnie jak dojdzie stres początkującego.

 

Rozumiemy cię, bo każdy początkujący chce na pierwszy model mieć myśliwca z IIWŚ, albo odrzutowca, najlepiej ze znanego filmu. A ci co twierdzą, że nie chcą - po prostu są na tyle cwani, żeby się nie przyznawać do tego. To po prostu zauroczenie.

 

Drabina modelarska jest niestety stroma i ma wiele szczebli. I trzeba pomalutku je zdobywać.

 

Zacznij od prostych modeli trenerków - wiele ich jest na forum polecanych - z ogólnodostępnych i tanich materiałów. Wówczas nawet rozbicie modelu nie jest kłopotliwe, bo łatwo zrobić drugi model i przełożyć wyposażenie.

Zapewniam cię, że na początku nawet odlecenie na 200m "od nogi" dostarczy ci mnóstwo adrenaliny.

 

Później zbudujesz sobie bardziej ambitny model, jak nauczysz się latać. Nim trochę polatasz, poćwiczysz i znów przesiądziesz się na inny model o innej charakterystyce.

 

Jeżeli chcesz jednak KONIECZNIE samolot z IIWŚ, to poszukaj sobie planów STORK-a, albo Piper Cup-a. :wink:

Też są z IIWŚ i też wykorzystywane bojowo. A przy tym dobre do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.