Skocz do zawartości

Spektrum Dx6i czy Turnigy 9X?


Mlego

Rekomendowane odpowiedzi

Cena nie gra roli, do wyboru dwie powyższe aparaturki, którą wybrać? Dlaczego?

Bardzo byłbym szczęśliwy za wyczerpującą wypowiedź, dzięki której będe w stanie wybrać sprzęcik. Jak z zasięgiem? Z zasilaniem? Słyszałem, że spektrum bardzo długo trzyma.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Mlego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dx6i i pod koniec miesiąca jak dobrze pójdzie zmieniam na turnigy 9x 2.4ghz. dlaczego ?

 

1. Drogie odborniki.

2. Orginalny odbiornik ar6200 w późniejszym czasie robi problemy , zimne luty itp. nasłuchałem na lotnisku o oryginalnych odbiorniku dużo. Cena (dla Ciebie nie ma znaczenia) ja dawałem za niego 800 zł, Jedynym plusem spectrum jest to że ma bardzo małe odborniki w zanadrzu więc bardziej przemawia a jednak!

 

Turnigy ma swoje również zalety jak więcej przelączników ,więcej funkcji ,tańsze odbiorniki jak by nie patrzeć 50 zł a 350 jest różnica nie? :)

 

Śmiało mogę Ci powiedzieć bierz Turnigy z zasięgiem jest podobnie w obu modelach aparatur.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłeś kiedykolwiek zasięg na dx6i?

Masz już turnigy 9x?

Nasłuchałem się, że ktoś tam latał na turnigy i nagle pojawił się błąd i zaczęła piszczeć, i model się rozbił, rzecz jasna....

A turnigy zasila się za pewne 8 paluszkami?

Jak prądożerność?

Hobbyking 6ch, było straszne!!!! 25 min i pomaranczowa dioda!... Strach było latać...

Czekam na dalsze propozycje i odpowiedź

Dzięki wielkie chłopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nigdy nie wypuszczałem się modelem powyżej 300 metrów, więc nie było obawy zebym stracił... :). Turnigy jak pisalem bd miał pod koniec września :). W dx6i przemawiało do mnie to że wystarczyło 4x AAA paluszki 2200 mah i mozna było latać pare dobrych godzin, w Turnigy najlepiej dokupic pakiet 2200 3s mah i mieć z głowy "paluszki" prądożerność na dzień dzisiejszy Ci nie powiem. Ale naprawdę jak bym miał teraz wybierać spectrum czy Turnigy, oczywistą rzeczą ze turnigy... Oczywiście decyzja zależy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DX6i i Turnigy 9x

 

 

DX6i jest moim zdaniem o wiele lepszy mimo, że odbiorniki drogie.

Teraz jest w HobbyKing odbiorniki do Spectruma w bardzo dobrych pieniądzach.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=2.4Ghz+Spektrum&idCategory=294&ParentCat=190

 

Używam tych w czarnym ubranku za 15,95dol.

 

 

Turnigy 9x dla mnie to radyjko to jedna wielka niewiadoma. Samo bindowanie przebiega w dziwny sposób. Kolejnym minusem jest 8x AAA aparatura jest bardzo ciężka w miejscu baterii przez co źle się trzyma.

 

 

osobiście stwierdzam że DX6i jest o wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czym chcesz latać

 

mam dx6i ponad rok i w 100% polecam

 

 

skrzydłem 1,4m do granicy widoczności na odbiorniku ar6100e

 

a co do zimnych lutów co się same robią to opinia kolegów kolegi tego co yeti widział

 

moim zdaniem samo sie nic nie psuje ja moim wodowałem i nadal działa a nabrał wody do pełna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem ten dylemat DX6i, 6EX czy turnigy. W końcu wybrałem tą pierwszą i jestem zadowolony. Odbiorniki (zamienniki) są dostępne również na allegro i zaczynają się od 70-80 PLN. Jeżeli cena nie gra dla ciebie roli to inwestuj w markowy sprzęt.

Zimne luty - według mnie to bajki wpisz sobie w wyszukiwarce tutaj na forum i zobaczysz ile się pisało o odbiornikach spektrum które są źle polutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłeś kiedykolwiek zasięg na dx6i?

Masz już turnigy 9x?

 

Widzę, że wątek zmierza w "jedynym słusznym kierunku" - kup najdroższą aparaturę na jaką Cię stać i będzie ok...

 

Na początku - nie mam dx6i, więc nie odniosę się do niej.

 

Posiadam natomiast Turnigy - nawet kilka ;) Z wersją v2 się nie spotkałem. Używam Turnigy 9x v1 + corona DSSSv2 lub corona CT14F / CR14 (DSSSv1). Mówi się, że każdy chwali swoje, lecz postaram się nie przesadzać.

 

Może kilka wyjaśnień na początek:

 

Nasłuchałem się, że ktoś tam latał na turnigy i nagle pojawił się błąd i zaczęła piszczeć,

Proszę bez takich, "ktośtam"... Turnigy "piszczy" przy wałczeniu "switch error" jeżeli przełączniki nie są we właściwych pozycjach. Po włączeniu - już nie ;)

 

A turnigy zasila się za pewne 8 paluszkami?

Jak prądożerność?

Hobbyking 6ch, było straszne!!!! 25 min i pomaranczowa dioda!... Strach było latać...

Osobiście używam 8 x eneloop. Czas pracy - co najmniej kilka godzin. Nigdy nie chciało mi się go mierzyć. Zawsze można zainstalować pakiet LiPol do aparatury - podobno upraszcza wiele spraw i czyni radio lżejszym ;)

 

Mam DX6i i Turnigy 9x

 

DX6i jest moim zdaniem o wiele lepszy mimo, że odbiorniki drogie.

...

...

Turnigy 9x dla mnie to radyjko to jedna wielka niewiadoma. Samo bindowanie przebiega w dziwny sposób. Kolejnym minusem jest 8x AAA aparatura jest bardzo ciężka w miejscu baterii przez co źle się trzyma.

 

osobiście stwierdzam że DX6i jest o wiele lepsze.

Wybacz, ale z tego porównania niewiele wynika. O ile wiem to na nowych odbiornikach Turnigy jest błędnie opisana zworka do bindowania - stąd problemy (był opis w wątku o Trunigy na tym forum /bodajże strona 25/). Lecz bindowanie przeprowadzasz 1 raz...

 

8xAAA możesz wymienić na Li-Pol. Radio będzie lżejsze. W dodatku cena i tak będzie niższa od Dx6i.

 

Może porównajmy więc konkrety:

- ilość kanałów. Turnigy - 8, Dx6i - 6

- jakość użytych podzespołów - podobna (już słyszę głosy oburzonych posiadaczy Dx6i, ale po zdjęciach np. drążków zamieszczanych na forum nie byłbym w stanie rozpoznać która jest która)

- jakość oprogramowania: oryginał Turnigy, niby sporo potrafi, ale siermiężne, Dx6i niestety nie wiem

- gwarancja: Turnigy - raczej problematyczna (wymaga odesłania do chin), Dx6i - przez sklep w którym dokonasz zakupu.

 

 

Jeżeli nie boisz się przerabiać i eksperymentować z własnym radiem, to Turnigy jest pod tym względem niezrównane... Istnieją obecnie 4! wersje alternatywnego oprogramowania, z których każde bije większość "firmowych" o głowę. Są jeszcze modyfikacje sprzętowe jak złącze ISP (wymagane do zmiany oprogramowania), przełącznik na 2 moduły radiowe, podświetlenie ekranu, karta SD, używanie 14 kanałów, ...

(Na marginesie za cenę Dx6i można kupić 2 Turnigy, jedno do użytku, a drugie do zabawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Na marginesie za cenę Dx6i można kupić 2 Turnigy, jedno do użytku, a drugie do zabawy).

Kiedy chciałem kupić tą Turnigy 9ch uzyskałem informacje że do aparatury należy od razu dokupić nowy moduł nadawczy np. Corona ponieważ oryginalny jest tandetny. Z resztą mój przedmówca też używa Corona DSSSv2 lub innego.

Jakoś każdy zapomina o dodatkowych 200 PLN wydatku na taki moduł. Więc z zakupu za 350 na allegro robi mi się już 550 PLN za aparaturę w zasadzie bez gwarancji i z zaleceniem podmiany oprogramowania na nieoryginalne.

No ale tak czy inaczej jest nadal poniżej 680 PLN, które ja wydałem na swoją DX6i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(Na marginesie za cenę Dx6i można kupić 2 Turnigy, jedno do użytku, a drugie do zabawy).

Kiedy chciałem kupić tą Turnigy 9ch uzyskałem informacje że do aparatury należy od razu dokupić nowy moduł nadawczy np. Corona ponieważ oryginalny jest tandetny. Z resztą mój przedmówca też używa Corona DSSSv2 lub innego.

Jakoś każdy zapomina o dodatkowych 200 PLN wydatku na taki moduł. Więc z zakupu za 350 na allegro robi mi się już 550 PLN za aparaturę w zasadzie bez gwarancji i z zaleceniem podmiany oprogramowania na nieoryginalne.

No ale tak czy inaczej jest nadal poniżej 680 PLN, które ja wydałem na swoją DX6i.

Chwila, proszę nie wkładać mi w usta słów których nie powiedziałem (o konieczności wymiany toru radiowego). Używam nadajników Corony, ponieważ wersja V1 (którą posiadam) nie miała żadnego toru radiowego.

Nie nakłaniam również do konieczności podmiany oprogramowania. Piszę tylko, że jeżeli przestanie wystarczać Ci oprogramowanie standardowe, to masz wybór. Jeżeli masz żyłkę eksperymentatora, to również warto spróbować.

 

 

Tak z ciekawości sprawdziłem cenę zamówienia,..

 

2 x Turnigy z HC + 2x T1450-TX-3 - Turnigy 1450mAh 3S 11.1v Transmitter Lippol + ładowarka LiPol + wysyłka air mail = 175,27 USD = 539 zł

do tego może dojść VAT (ale nie koniecznie) czyli razem 657,58 zł!

 

Cena za 2 aparatury z zasilaniem LiPol + 1 x ładowarka jest dalej niższa niż jednej Dx6i !!

 

Jeżeli chcesz się bawić w inny tor radiowy, to wejdź już lepiej w Assana niż Coronę + 84,99 USD (jeden nadajnik 2 odbiorniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chwila, proszę nie wkładać mi w usta słów których nie powiedziałem (o konieczności wymiany toru radiowego). Używam nadajników Corony, ponieważ wersja V1 (którą posiadam) nie miała żadnego toru radiowego.

 

A gdzie ja pisałem, że sugerowałeś wymianę toru radiowego. Proszę czytać ze zrozumieniem - napisałem że kiedy ja chciałem kupić taką aparaturę to uzyskałem takie informacje (nie pisałem od kogo je uzyskałem).

 

A wyglądało to tak że zadzwoniłem do użytkownika z allegro który miał wystawioną taką aparaturę za 369,99. Powiedział mi dokładnie że na oryginalnym module nie radzi latać droższymi modelami bo są bardzo zawodne. Dlatego zrezygnowałem z tego radionadajnika bo w cenie około 550 zł wcale nie był dla mnie taki atrakcyjny.

Oczywiście nie neguję że zakup aparatury w HobbyKing wyjdzie o wiele taniej.

 

P.S. Mój sąsiad chce mieć aparaturę taką jak ja ale również za drogo mu to wychodzi. Dzwonił w tej sprawie do sklepu w Wielkiej Brytanii i ustalał zakup aparatury z nieoryginalnym odbiornikiem (coś takiego jak na allegro za 70 PLN).

W każdym bądź razie całość ma wyjść około 500 PLN z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tak cos z innej beczki - linki do sprzedanych na ebay.de nadajnikow:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemnext&item=150489605998.html

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160455444656&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

By nie bylo watpliwosci - nawet starenkiego Mpx 2020 malo ktory nadajnik za 2-3 razy wyzsza cene przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tak cos z innej beczki - linki do sprzedanych na ebay.de nadajnikow:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemnext&item=150489605998.html

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160455444656&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

By nie bylo watpliwosci - nawet starenkiego Mpx 2020 malo ktory nadajnik za 2-3 razy wyzsza cene przebije.

Sądzę że Turnigy + soft er9x może go przebić. :)

 

P.S. Do Turnigy warto dokupić moduł FrSky i wtedy razem z er9x dostajemy naprawdę "wypasione" radio - sądzę, że dx6i nie jest dla niego żadną konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jakość oprogramowania: oryginał Turnigy, niby sporo potrafi, ale siermiężne, Dx6i niestety nie wiem

Mam DX6 (nie mylić z DX6i) oraz zakupiłem 9x v2

Nie będę się rozwodził w szczegółach ale oprogramowanie 9x jest po prostu żadne.Spróbujcie użyć mikserów a przekonacie się o czym piszę.Walczyłem cały dzień aby mieć lotki na dwóch serwach (to akurat proste) do tego klapy na dwóch serwach (udało się) i do tego domiksowana wysokość (nierealne,działa ale wychyla się jak mu się podoba,raz do góry raz w dół po wyłączeniu nie wraca do neutrum)

Musiałem pospinać wszystko na Y-kablach i przerobić zasilanie w jednym z serw na klapach aby się wychylały w jednym kierunku i dopiero mogłem użyć miksera klap z wysokością zawartego w menu.(i nie piszcie że przecież są różne miksery w menu,są ale nie działają jak trzeba)

Więc po co mi sprzęt ośmio kanałowy jak wszystko spinam ma Y kablach?Żeby włączać oświetlenie i podwozie lub inną pierdołę?Mam to głęboko :ass: i właśnie ją sprzedaję choć nie poleciałem na niej ani razu,a za tą kasę dokupię moduł 2.4 7 kanałów do Optica.W DX 6 i Opticu taka operacja zajmuje mi 15 min i mogę miksować kanały jak chcę.

Wiem że to sprzęt budżetowy,ale takiej kichy się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozwodził w szczegółach ale oprogramowanie 9x jest po prostu żadne.Spróbujcie użyć mikserów a przekonacie się o czym piszę.Walczyłem cały dzień aby mieć lotki na dwóch serwach (to akurat proste) do tego klapy na dwóch serwach (udało się) i do tego domiksowana wysokość (nierealne,działa ale wychyla się jak mu się podoba,raz do góry raz w dół po wyłączeniu nie wraca do neutrum)

A jak myślisz - dlaczego powstał alternatywny soft? Obecnie 4 różne wersje.

 

i właśnie ją sprzedaję choć nie poleciałem na niej ani razu

Skoro jest tak beznadziejna, to pewnie oddasz za bezcen :D Po okazyjnej cenie chętnie odkupię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DX6 (nie mylić z DX6i) oraz zakupiłem 9x v2

Nie będę się rozwodził w szczegółach ale oprogramowanie 9x jest po prostu żadne.

Wiem że to sprzęt budżetowy,ale takiej kichy się nie spodziewałem.

Dlatego pisałem wyraźnie: Turnigy + er9x (lub RadioClone). Oczywistym jest że oryginalny soft turnigy jest kompletnie do bani i ja kupiłem to radio tylko poto żeby zainstalować er9x. I w tej chili śmiem twierdzić, że oprogramowanie DX6 i Optica "jest poprostu żadne". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.