Skocz do zawartości

Spektrum Dx6i czy Turnigy 9X?


Mlego

Rekomendowane odpowiedzi

Nie soft jest do bani tylko wasze wymagania są wygórowane :) Ja na swoim nadajniku Tgy 9X zaprogramowałem lotki na dwóch serwach, dołożyłem im "klapolotki", czyli lotki pełnią funkcję klap (lub hamulca, zależy od ustawienia potencjometru) i lotek zarazem i wszystko działa fajnie :) W EGPro sprawdza się aż nadto.

 

Zawsze lepiej powiedzieć, że to kicha. Miałem MX-12 i powiem że tamto radio to była kicha. Jedyne co miało, to bardziej dopracowane miksery, a tek to brakowało jej wiele do Turnigy 9x.

 

f-150, mogę zapytać, całkowicie z ciekawości, po co domiksowywać wysokość do lotek/klap? Czy chodzi o to, że przy wychyleniu klap nos modelu się pochyla i chodzi o korektę tego zjawiska? Jeśli tak, do zaraz po powrocie do domu zaprogramuję to na oryginalnych mikserach (już mi się pomału kończą ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie soft jest do bani tylko wasze wymagania są wygórowane :) Ja na swoim nadajniku Tgy 9X zaprogramowałem lotki na dwóch serwach, dołożyłem im "klapolotki", czyli lotki pełnią funkcję klap (lub hamulca, zależy od ustawienia potencjometru) i lotek zarazem i wszystko działa fajnie :) W EGPro sprawdza się aż nadto.

No właśnie to co ty zaprogramowałeś to "mały pikuś" i daje się zrobić bez problemu

po co domiksowywać wysokość do lotek/klap? Czy chodzi o to, że przy wychyleniu klap nos modelu się pochyla i chodzi o korektę tego zjawiska?

Tak ale akurat odwrotnie zadziera.I nie zapomnij zaprogramować klap w dwóch stanach lotu (do staru i lądowania) i domiksować wysokość procentowo.Oczywiście klapy na dwóch oddzielnych kanałach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale akurat odwrotnie zadziera.I nie zapomnij zaprogramować klap w dwóch stanach lotu (do staru i lądowania) i domiksować wysokość procentowo.Oczywiście klapy na dwóch oddzielnych kanałach.

Tutaj akurat nie chodziło mi to czy się da czy nie (ale spróbuję mimo to) tylko o samo zjawisko, które wymaga takiej korekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy otwarłem opakowanie ,wyjąłem nadajnik przeglądnąłem menu byłem w szoku że ta aparatura tyle potrafi.Niestety życie zweryfikowało prawdę ,nie potrafi.Zawarte w mikserach wartości ustawień nie działają.Próbowałem zrozumieć i przyjąć logikę twórcy oprogramowania,ale tam jej po prostu nie ma.

Gdyby to był sprzęt z przyzwoitym softem nie powstały by alternatywne oprogramowania i na pewno bym się jej nie pozbywał.Nie mam wygórowanych żądań ale chcę mieć poprawnie działające miksery .

Chyba nie oto chodzi aby kupując nadajnik zmieniać w nim oprogramowanie i spędzić pół dnia na programowaniu funkcji.

Nie twierdzę że Spectrum czy Optic jest lepszy.Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety.Być może jak powstanie wersja 9x v xxx działająca poprawnie to być może skuszę się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.