Skocz do zawartości

Jakie radio minimum 8 kanałów


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

Marek_Spy - spokojnie, klimat sie sam oczysci. Matka Natura ma na to sposoby.

Deem - czy tak naprawde obsobaczyl sie ktos? Chyba nie albo ja slepy jestem.

Do rzeczy - ja lubie 4000 dlatego ze jest w stanie zrobic to co mi porzeba - a tak naprawde to wiele wiecej - i sposob programowania jest taki jaki lubie. Dodatkowo moge sobie dolozyc pstryczek jezeli mam taka potrzebe. I to sa dla mnie kryteria istotne.

Pytasz czy zamieniec MC19 na MC22/24 moze 4000.

Pytanie nr 1 - czy MC19 wystarcza do tego co budujesz i bedziesz budowal w przewidywalnej przyszlosci - jezeli tak - to na plaster wydawac szmal na cos czego nie wykorzystasz.

Natomiast - mozesz do pulpitu domontowac uchwyt na kubek z kawa. I to jest Coca Cola. Ja wcale nie zartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Marek_Spy - spokojnie, klimat sie sam oczysci. Matka Natura ma na to sposoby.

ja jestem spokojny :D przecież byl tam uśmiech . Chodzi o to że co komu pasuje mnie sie nie podoba multiplex a Tobie tak , czyli ja sobie futabie Ty multipleksisz i jest OK . Wniosek taki że radio dobiera sie do swoich upodobań i przyzwyczajeń jak i możliwości finansowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deem - czy tak naprawde obsobaczyl sie ktos? Chyba nie albo ja slepy jestem.

:wink:

Do rzeczy - ja lubie 4000 dlatego ze jest w stanie zrobic to co mi porzeba - a tak naprawde to wiele wiecej - i sposob programowania jest taki jaki lubie. Dodatkowo moge sobie dolozyc pstryczek jezeli mam taka potrzebe. I to sa dla mnie kryteria istotne.

Ależ ja tego nie neguję. Nie neguję też żadnej w tym temacie wypowiedzi, nawet tej która mnie interesuje.

Pytasz czy zamieniec MC19 na MC22/24 moze 4000.

Nie pytam czy zmienić. Pytam co takiego brakuje w programowaniu szybowców. Jak się dowiem sam ocenię czy warto zmienić. Prawdę mówiąc (raczej pisząc) w moim przekonaniu szczególnie w obsłudze (programowaniu) MC19 dla szybowców niczego nie brakuje. Stwierdzenie że do latania szybowcami ta aparatura to za mało mocno mnie zaitrygowała i stąd wcięcie się w cudzy temat.

Pytanie nr 1 - czy MC19 wystarcza do tego co budujesz i bedziesz budowal w przewidywalnej przyszlosci - jezeli tak - to na plaster wydawac szmal na cos czego nie wykorzystasz.

No właśnie :D

Natomiast - mozesz do pulpitu domontowac uchwyt na kubek z kawa. I to jest Coca Cola. Ja wcale nie zartuje.

Wiem. Bywa że mam :faja:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam czy zmienić. Pytam co takiego brakuje w programowaniu szybowców. Jak się dowiem sam ocenię czy warto zmienić. Prawdę mówiąc (raczej pisząc) w moim przekonaniu szczególnie w obsłudze (programowaniu) MC19 dla szybowców niczego nie brakuje. Stwierdzenie że do latania szybowcami ta aparatura to za mało mocno mnie zaitrygowała i stąd wcięcie się w cudzy temat

Nie namawiam do zmiany nadajnika,napisalem ze sa takie ktore moga wiecej.Dla ciebie nie ma roznicy miedzy mc-19 i mc22 :shock: .Nie twierdze ze mc-19 nie poradzi sobie z szybowcem nawet najbardziej skomplikowanym, ale z mc-22 bedzie wygodniej.A teraz czego mi brakuje najbardziej w mc-19,pisal o tym pman tutaj chodzi o to:

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5337

 

Funkcja pomocna do bardzo dokladnego ustawienia serwa (+Begrenz.+).

 

Dalej tego tez mc-19 nie ma:

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5338

Gotowy program dla skrzydla z 6 klapami.

 

Fazy lotu mc-19 - 3 ,mc22 -6

Wolne mixery mc-19 -3 mc-22 -6

Chyba jest roznica miedzy mc-19 i mc-22

A tutaj wiecej i dokladniej:tutaj

i tutaj

To tylko roznice miedzy mc-19 i mc-22 (nie wszystkie).Dlatego tez za mc-22 trzeba troche wiecej zlotowek dolozyc ;D

Jezeli kolega Deem dalej nie widzi roznicy to ja sie poddaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pulpitów, kiedyś nieomal bym rozwalił model bo nie mogłem trafić ręką na drążek po wyrzuceniu modelu w powietrze.

 

Zastanawia mnie jeszcze AURORA 9 Hiteca - czy lepiej nie ryzykować ?

A z czym zaryzykujesz?

 

Bardzo wygodna aparatura w dłoni oraz co ważne w programowaniu.

WIELKI wyświetlacz dostarcza komplet informacji.

 

Kilka uwag niezaawansowanego modelarza.

Bardzo dobra czytelność wyswietlacza w słoneczny dzień.

Standardowa bateria NIMH 1300 jest za mała - ok 3 - 4 godzin latania. Ale!!! bezproblemowo możemy wymienić na odpowiedniego LIPOL`a bodajże 2600 mAh (pamiętając o zmianie typu baterii w menu apki)

Usługa YouTube oferuje bardzo szeroki dostęp do filmów, kolegów modelarzy którzy krok po kroku opisują sposoby konfiguracji do różnych potrzeb (Heli i inne zaawansowane ustrojstwa).

 

Super sprawą jest telemetria. Podstawowa jej funkcja na bieżąco informuje nas o stanie akumulatora przy odbiorniku co maxymalizuje czas naszego lotu.

 

Reszta bajerów opisana w instrukcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deem - a MC4000 idzie jeszcze dalej - masz pelna dowolnosc przypisywania drazkow, pstryczkow czy suwakow i pelna dowolnosc przypisywania serw. Mixer do serw jest tylko jeden :( ale mozesz go uzywac ile razy chcesz ;D , do tego cos co sie nazywa multimixer - do kaskadowego laczenia mikserow. Orgia miksowania. I wszystko z krzywymi, min, max, przelaczniki, przelaczniki logiczne, opoznianie, nie pamietam wszystkiego - raz oprogramowalem takie monstrum i teraz tylko robie kopie, zmieniam kilka parametrow, voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem wątkotwórcy tkwi m.in. w tym że sprzęt taki jest z gruntu niszowy, a podaż jego jest słaba.

W NORMALNYCH warunkach zainteresowany po wstępnym wyborze kilku modeli mógłby pójść do sklepu, i potestować wybrane nadajniki (ergonomia mechaniki, ergonomia oprogramowania, jakość wykonania) - nawet po krótkiej styczności miałby szanse wyrobić sobie opinię. A tak - duża część osób wypowiadających się tutaj (wiem że są wyjątki) miała pewnie do czynienia z nadajnikami jednej marki (z tej samej "półki") - ciężko o przekrojowe porównanie. A dobre jest to co komu pasuje, a nie to co jest dobre dla innych.

Dla jednego niezastąpioną zaletą jest możliwość ustawienia funkcji trzema kliknięciami, inny cenić będzie intuicyjność obsługi nie zmuszającą sięgać po instrukcję nawet przy "niedzielnym" lataniu.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek. Byłbym niespełna rozumu gdybym stwierdził (w sensie ogólnym) że MC19 ma te same możliwości (link 3) czy łatwość obsługi (zdjęcie drugie) co MC22.

Mam Mc-19,ale jezeli latasz szybowcami to szybko sie okaze ze to za malo,dlatego odradzam :rotfl:

Nie twierdze ze mc-19 nie poradzi sobie z szybowcem nawet najbardziej skomplikowanym

Zauważyłeś pewną sprzeczność? Nie chce mi się teraz grzebać w modelu by coś niepotrzebnie udowadniać ale uważam że przy ustawieniu butterfly ze zmiksowanym napędem do wysokości czy kierunkiem do lotek (i co tam jeszcze, nie pamiętam) przy trzech wolnych mikserach nie dało się obsłużyć dodatkowych klap. Rozumiem że pisząc pierwszy cytat miałeś na myśli tylko łatwość obsługi, nie możliwości. Jeśli tak to lepiej wykasować moje posty bo tylko zaśmiecają wątek.

 

Deem - a MC4000 idzie jeszcze dalej - masz pelna dowolnosc przypisywania drazkow, pstryczkow czy suwakow i pelna dowolnosc przypisywania serw. Mixer do serw jest tylko jeden :( ale mozesz go uzywac ile razy chcesz ;D , do tego cos co sie nazywa multimixer - do kaskadowego laczenia mikserow. Orgia miksowania. I wszystko z krzywymi, min, max, przelaczniki, przelaczniki logiczne, opoznianie, nie pamietam wszystkiego - raz oprogramowalem takie monstrum i teraz tylko robie kopie, zmieniam kilka parametrow, voila.

Większość tego co wymieniłeś w swojej mam. Puki co wymieniał nie będę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]masz pelna dowolnosc przypisywania drazkow, pstryczkow czy suwakow i pelna dowolnosc przypisywania serw. Mixer do serw jest tylko jeden :( ale mozesz go uzywac ile razy chcesz ;D , do tego cos co sie nazywa multimixer - do kaskadowego laczenia mikserow. Orgia miksowania. I wszystko z krzywymi, min, max, przelaczniki, przelaczniki logiczne, opoznianie, nie pamietam wszystkiego - raz oprogramowalem takie monstrum i teraz tylko robie kopie, zmieniam kilka parametrow, voila.

Hmmmm... dla mnie brzmi to jak kombinacja Turnigu 9X + firmware naszego kolegi Rafita ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zostanę zbesztany, ale ja polecę Turnigy 9x z softem er9x (lub RadioClone ale tu ograniczenie do tylko 1 modelu) i do tego moduł Jeti. Dostaje się max. 16 kanałowe radio o naprawdę dużych możliwościach. Trudno mi powiedzieć jak programowanie ma się do MC4000 czy 3030 bo ich nie miałem, ale soft na bieżąco jest rozwijany i autor bardzo aktywnie działa nad wszelkimi sugestiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikon - dlatego warto miec kumpli na lotnisku. Nie sluchac piesni pochwalnych na temat aparatur tylko je pomacac (aparatury nie piesni). Nie lezy w lapie jak trzeba - to nastepna prosze.

Nie wiem o co tu jeszcze toczyć boje.

Leszek podał najlepsza recepturę na zakup radia. Wszystko co więcej to tylko bicie piany. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś pewną sprzeczność? Nie chce mi się teraz grzebać w modelu by coś niepotrzebnie udowadniać ale uważam że przy ustawieniu butterfly ze zmiksowanym napędem do wysokości czy kierunkiem do lotek (i co tam jeszcze, nie pamiętam) przy trzech wolnych mikserach nie dało się obsłużyć dodatkowych klap. Rozumiem że pisząc pierwszy cytat miałeś na myśli tylko łatwość obsługi, nie możliwości. Jeśli tak to lepiej wykasować moje posty bo tylko zaśmiecają wątek.

Deem na koncu mojego zdania ktore cytujesz jest ikonka= :rotfl: ,ktorej chyba nie zauwazyles?.Zartowalem.Jezeli uzytkownicy MC-19(do ktorych sam naleze)poczuli sie urazeni to przepraszam.Deem niczego w modelach nie rozgrzebuj,mozna zaprogramowac 6 klap w MC-19,chodzilo tylko o to ze w MC-22 zrobisz to gotowcem,bez uzywania wolnych mixerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.