Skocz do zawartości

Caudron CR. 714


mucha100a

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry proszę o wyrozumiałość ponieważ jest to mój pierwszy wpis na forum :D

 

Model przez mnie zbudowany został z planów gumówki które znalazłem tutaj:

http://www.theplanpage.com/esp/caudron.htm zosatły one wydrukowane tak aby model miał rozpiętość 60 cm i nieznacznie zmodyfikowane na potrzeby założenia sprzętu rc

 

Dane modelu:

rozpiętośc jak już wyżej wspomniałem 60 cm

waga bez akku szacowana na około 80 gramów (niestety nie posiadam póki co wagi) można oczywiście zrobić troszkę lżej jednak do latania na zewnątrz, ten model z taką wagą radzi sobie bardzo dobrze, a za to jest dość wytrzymały np. nie tak łatwo połamać podłużnicę po przez nie umiejętne trzymanie modelu

 

Wyposażenie: na ster kierunku i wysokości serwo HS-50, na lotki serwo HD 3,7 g , regulator to jeti 8A, odbiornik to penta, silnik D 1811 2000KV (silnik micro 10g) i jego ciąg na akku 240 mAh przewyższa masę modelu

 

Niestety nie mam wielu zdjęć podczas budowy i udało mi się je zrobić prawie bezpośrednio przed pokryciem japonką.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pokrycie niestety nie wyszło jak zakładałem, kolor jest trochę za ciemny, a poza tym pojawiły się nieprzyjemne białe smugi po cellonowaniu mimo, że do rozcieńczenia nitrocellonu użyłem acetonu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Model już po oblocie, lata całkiem fajnie, można kręcić podstawową akrobację, i jest wstanie latać na akku 650 mAh 2S które jak na ten model są całkiem duże, noramlanie latam na 240 mAh 2S,

można nim latać wolno na tych mniejszych akku, ale latanie na dużych już nie jest takie proste przy małej prędkości( nie można przesadzić)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie niestety nie wyszło jak zakładałem, kolor jest trochę za ciemny, a poza tym pojawiły się nieprzyjemne białe smugi po cellonowaniu mimo, że do rozcieńczenia nitrocellonu użyłem acetonu.

Białe smugi to kwestia jakości rozcieńczalnika. Zawsze mieliśmy z tym problemy, jak się okazało nitro do rozcieńczania musi być jak najlepsze. Dlatego stosujemy nitro DĘBICA. Cena to ok 7-8 zł za butelkę 0,5l ale warto. Dragon itp nadają się najwyżej do mycia rąk :) Może spróbuj z papieru japońskiego wykonać jakieś dodatkowe malowanie? Nie jest to takie trudne a efekt można osiągnąć rewelacyjny:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:0hKIQpJoPB71JM:http://img244.imageshack.us/img244/4893/obraz003no0.jpg&t=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pokrycie niestety nie wyszło jak zakładałem, kolor jest trochę za ciemny, a poza tym pojawiły się nieprzyjemne białe smugi po cellonowaniu mimo, że do rozcieńczenia nitrocellonu użyłem acetonu.

Rozcieńczalnik powinien być do wyrobów nitrocelulozowych, zwykłe nitro i aceton zostawiają smugi. O wyrobach Dragona to się nawet nie wypowiadam, leją taki syf do tych swoich butelek, chyba odpady jakieś. Nawet denaturat od nich dziwnie, nietypowo śmierdzi.

Potwierdzam co mówi TEQ, ten z Dębicy jest ok. (ale musi pisać ,że jest do wyrobów nitrocelulozowych)

Modelik zacny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.