Skocz do zawartości

Mig-29 ParkJet


spetial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Wpadł mi w oko taki filmik:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=12HJl2SM4Fs

 

Podpowiedziałby mi ktoś jakich komponentów on tam użył ? ale bym tak po polsku prosił :) (no może być też ewentualnie po niemiecku a już najlepiej jakieś linki bym prosił) bo z jego strony

http://rctestflight.webs.com/mig29parkjet.htm

przeczytałem, że użył:

ParkJet Combo 2212-06 V2 Super-Sonic Brushless Combo i baterii 1600mah 3cell. Mój angielski nie jest za dobry ale chyba o serwach nic nie pisał.

Co jeszcze potrzebne jest by zbudować taki model ?

Aha ten model jest z depronu czy bez żadnej maszyny dam radę coś takiego wyciąć ? Może to lamerskie pytania ale w tej dziedzinie nie mam za dużego pojęcia a spodobał mi się akurat taki model i chętnie bym się przymierzył do zbudowania czegoś takiego ale nie wiem czy podołam bo nie mam za dużego zaplecza technicznego :( Ewentualnie jakie narzędzia by były potrzebne ?

Aha Radio jest do mnie w drodze (turnigy 9x).

pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Więc jeżeli to nie jest pierwzzy "model do latania", to czemu w tym dziale ?? Jeszcze ktoś nowy pomyśli, że powinien od tego modelu zacząć :crazy:

 

Aha ten model jest z depronu czy bez żadnej maszyny dam radę coś takiego wyciąć ?

Maszyna ? Niee... ostry nóż/skalpel :wink: Ściągasz plany, drukujesz, przyklejasz na depron i wycinasz - ot cała filozofia :wink:

 

Co to napędu, to wystarczy EMax CF 2822 + Regulator 18-25A i pakiet 1000-1500mAh 3S.

W takim modelu jest dość duża dowolność, przy dobieraniu wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli to nie jest pierwzzy "model do latania", to czemu w tym dziale ?? Jeszcze ktoś nowy pomyśli, że powinien od tego modelu zacząć :crazy:

 

No nie wiedziałem do jakiego działy to się kwalifikuje :oops: w sumie trochę do tego bo nie wiem jak zacząć... budowę tego modelu :)

 

 

Maszyna ? Niee... ostry nóż/skalpel :wink: Ściągasz plany, drukujesz, przyklejasz na depron i wycinasz - ot cała filozofia :wink:

Tak też się trochę domyślałem, że jakimś nożem do tapet to wytnę ;)

Samo wycięcie to może dla mnie nie najgorsze ale zamontowanie serw to trochę ciemna magia dla mnie :( jakbym zobaczył co i jak to bym zrobił ale akurat do tego modelu nie znalazłem żadnych instrukcji składania.

 

Co to napędu, to wystarczy EMax CF 2822 + Regulator 18-25A i pakiet 1000-1500mAh 3S.

W takim modelu jest dość duża dowolność, przy dobieraniu wyposażenia.

A co z serwami ? ile potrzeba i jakie najlepiej ?

Czy dobre komponenty znalazłem?:

 

Silnik

Regulator

Pakiet

 

Aha jakie śmigło do tego potrzebne będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko , budowniczy tej maszyny użył czegoś bardziej trwałego niż depron (czyt. sztywniejszego)

Napisał tak:

"It is made of foam from rcfoam.com"

 

Na tej stronce jest parę rodzai materiałów ale z nazwy to mi podchodzi tylko EPS Foam. Ale nie mam zielonego pojęcia co to za różnica :) Jak ktoś wie co to za materiał i mógłby podać linka z polskiego sklepu albo jeszcze lepiej z niemieckiego to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W naszym klubie tych modeli koledzy wykonali już kilka, zobacz tutaj http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=22501&postdays=0&postorder=asc&start=315 .

Są proste i tanie w budowie a latają świetnie. W tym temacie jest też opis techniczny.

Piękne dzięki !!! przeszukiwałem forum słowami "Mig-29 ParkJet" i nie znalazłem tego, super to poczytam sobie co nieco :)

 

EDIT: Znalazłem jeszcze taki wątek chyba to ten z filmiku który podałem bo zgadza się Wing span: 72 cm (28.3 in) :) poczytam :)

 

EDIT 1: Znalazłem chyba wszystko co potrzeba na tej stronce szkoda że po angielsku :( no ale będę próbował :) na razie zajmę się kompletowaniem sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W naszym klubie tych modeli koledzy wykonali już kilka, zobacz tutaj http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=22501&postdays=0&postorder=asc&start=315 .

Są proste i tanie w budowie a latają świetnie. W tym temacie jest też opis techniczny.

Jak mniej więcej wagowo wychodzi taki model? Na razie katuję swoją deltę, ale mam chęć zrobić MIGa, tylko nie wiem czy moje wyposażenie będzie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym dodać emaxa cf2822 też szukaj w hk pod nazwą cf2822 albo kup w Polsce bo w tym niemieckim sklepie jest drogo jak uj... ;]

Jak będę zamawiał to raczej na pewno z HK. Na razie muszę poczekać jak znajoma osoba przywiezie mi Depron z Polski bo tutaj jakoś w miejscowych sklepach nie ma, a z internetu mi się nie opłaca zamawiać.

 

Dostałem jeszcze jedną konfigurację od forumowego kolegi @efego na której on lata:

 

silnik- Turnigy 3020 Brushless Outrunner Motor_1800kv

regiel- Hobbyking SS Series 15-18A ESC

serwo- Turnigy TG9e 9g / 1.5kg / 0.10sec Eco Micro Servo

śmigło- GWS EP Propeller (RD-6050 152x125mm)

pakiet- Rhino 750mAh 3S 11.1v 20C Lipoly Pack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś poszukać izofloru w sklepach z panelami podłogowymi? Depronu mogą nie mieć. Ale polistyren ekstrudowany jest na całym świecie, tylko nazwy różne.

Próbowałem ponoć to się nazywa tutaj SELITRON albo SILOTACK i można to kupić właśnie pod panele ale u mnie w wiosce nie ma tego w płytach a do kolonii nie chce mi się jechać specjalnie. Pomijając już nawet tą drogę to nie opłaca mi się kupować całej paczki za 17 euro :) Poczekam już ten tydzień.

 

Mam też pytanie tam pisze, że trzeba dla usztywnienia skrzydeł wkleić pręt karbonowy (carbon spar) jakiej średnicy on ma być ? wie ktoś może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

Coś drgnęło w temacie ;) Dostałem Depron, który jednak musiałem zamówić z netu :( ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo zamówiłem sobie od razu farby :)

 

Małe foto-story ;)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Elementy które już wyciąłem

Dołączona grafika

 

Farby

Dołączona grafika

 

Tutaj bym prosił o poradę bo w instrukcji te części są osobno ale może nie rozłączać ich i zostawić w całości ? nie będę musiał nic kleić :)

W tej instrukcji widać zaraz na pierwszej stronie o jakie części mi chodzi.

Dołączona grafika

 

Dla usztywnienia skrzydeł zakupiłem pręt karbonowy (mam nadzieję, że jutro przyjdzie) okrągły 3 mm bo widziałem, że takiego użyli kolesie z RCPowers przy budowie podobnego MIG'a 29.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=_wf0jb2eK2M

Tu jest instrukcja tego innego MIG'a 29. (Na wypadek jakby kto pytał)

 

Teraz jeszcze pytanko skąd mam wsiąść mocowanie silnika ? albo może inaczej gdzie je kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.