Skocz do zawartości

Problem Silnik EMAX CF2822 nie może wejść na pełne obroty


Joey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich raz jeszcze

 

Jestem "nowy" na tym forum i niestety mój pierwszy post będzie o usterce. Jestem posiadaczem silnika EMAX cf2822 i regulatora Tower Pro 18 A. Silnik od niedawna niestety nie chce uzyskać pełnych obrotów. Obroty rosną tak do połowy wychylenia drążka, a później już nic się nie dzieje. W związku z tym mam pytanie: co nawaliło ? Silnik czy regulator. Pakiet i aparaturę już sprawdzałem i są w 100 % dobre. Niestety u mnie teraz krucho z pieniędzmi i nie mam jak podmienić czy to silnika czy regulatora. Może ktoś kiedyś miał podobny problem ?

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extream, jeśli obraca Ci się stojan to nie w łożu (talerzyku), ale na uchwycie łożysk (nie wiem jak to nazwać - tarcza łożyskowa?)kilka kropelek kropelki powinno pomóc, tylko nie zalej uzwojenia bo podobno są emalie które się rozpuszczają pod wpływem CA, mnie jednak się coś takiego jeszcze nie przytrafiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa łożyska jest z miękkiego aluminium przytrzymywana przez dwie śrubki imbusowe (perełki). Widocznie moment obrotowy przy pełnym gazie jest tak duży, że powoduje odkształcenia aluminium (co też widać po opiłkach) a dalej to już szybko idzie. Dołóż jeszcze dwie dodatkowe perełki symetrycznie na obwodzie, lub lepiej cztery i powinny utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie będą dalej, ale tu powierzchnia jest zryta i wystarczy szarpnięcie aby zerwać .

Tak w ogóle to powinien być jeden wkręt, lub dwa pod kątem 90-120 stopni do siebie. Wtedy dociskają obudowę łożyska jak czop do powierzchni otworu dużą częścią obwodu (tarcie). podobnie mocowane są mniejsze koła pasowe.

Przy zastosowaniu dwóch naprzeciwległych wkrętów jeden dociska a drugi to tarcie w dużym stopniu znosi, i wtedy cały moment obrotowy powstrzymuje tylko powierzchnia styku wkrętów i aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, zmniejszony przekrój może spowodować grzanie się tego odcinka drutu przy pełnym przepływie prądu, co w efekcie może doprowadzić do upalenia i uszkodzenia regulatora. Albo i pożaru.

Trzeba to jednak zrobić bez zbędnego nadmiaru, gdyż cyna usztywnia przewód, co przy drganiach może, ale nie musi spowodować pękanie pozostałej w uszkodzonym miejscu miedzi.

Jeżeli przetarta jest duża część średnicy drutu proponowałbym usunięcie emalii na długości3-5mm, posmarowanie tego miejsca kalafonią (aby się lepiej lutowało)nawinięcie cieniutkiego drucika miedzianego (np wyciągniętego z kabla)i zalanie cyną. I dokładne zaizolowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.