Jump to content

Odbiornik nie łapie sygnału


NeK6683

Recommended Posts

Witam.

 

Mam taki problem z odbiornikiem ( modelcraft 8 ch 40MHz ): kiedy podłączam zasilanie serwa itp normalnie to nie łapie mi nadajnika porostu model pika oznaczając brak zasięgu. zasilanie jest na każdym pinie ponieważ sprawdziłem miernikiem. Kwarce mam 40.735Mhz nadajnik ma dobrą baterię lecz wciąż nie łapie mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać ten problem ? Nie chciałbym aby moja aparatura wylądowała na półce z powodu jakiegoś mojego niedopatrzenia itp.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw włączamy nadajnik, potem odbiornik. Zawsze! Wyłączamy odbiornik, następnie nadajnik. Zawsze! Dlaczego? Ano dlatego, że mając np helikopter, model latający z silnikiem elektrycznym (samochód mniejsze ryzyko) moglibyśmy sobie zrobić kuku.

Jeżeli najpierw włączymy odbiornik, to zamiast zdekodować nam sygnał nadajnika "słyszy" wszelkie zakłócenia z eteru, włączając często wszystko co się da, serwa, silniki itp.

Do czego to może doprowadzić przy np 1,5 kilowatowym silniku helikoptera czy samolotu, to chyba nie trzeba mówić, a i mniejsze nieźle mogą pokaleczyć.

Dlatego ZAWSZE najpierw włączamy nadajnik, i jako ostatni wyłączamy!

Poza tym można uszkodzić układ odbiorczy, lub serwa jak zacznie wszystko szaleć w sposób niekontrolowany.

Link to comment
Share on other sites

RomanJ4, posiadam samochód ja na zdjęciu ale dziękuję za informację [pomógł]

bbartek, mam stary odbiornik i apke 27MHz i na tym wszystko działa 2 kanały. A potrzebuje co najmniej 3 kanały dla przyszłego samolotu. RomanJ4, już wyrabiam sobie nawyk nadajnik-model-model-nadajnik .

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaczął od sprawdzenia kwarców... trzeba by dokładnie to sprawdzić, ale z tego co napisałeś to na pierwszy rzut wziął bym pod uwagę kwarc w nadajniku, nie zostawiłeś czasem długo włączonego radia ze schowaną anteną? jak antena jest złożona przy dłuższej pracy (np. przy grzebaniu w tym czasie w modelu) czasem lubi walnąć kwarc TX Pozdrawiam !

 

ps. jak masz możliwość pożyczyć komplet kwarców pod ten zestaw to wymień na chwilę i sprawdź, obstawiam ze ruszy ;)

Link to comment
Share on other sites

jak są nowe to może nie koniecznie tyle zepsute co niezgodne z danym sprzętem, tzn. np. mając komplet: nadajnik futaba a odbiornik hitec - to do nadajnika musisz mieć kwarc tx futaby a do odbiornika rzecz jasna kwarc rx hitec'a

 

nie działa Ci to od początku jak wsadziłeś te kwarce czy chwile pochodziło i padło?

Link to comment
Share on other sites

a masz mozliwosc porzyczyc od kogos kto ma taki sam komplet-aparatura-odbironik kompletu kwarcy na 40mhz na chwile zeby sie upewnic? bo dopiero bedąc pewnym tych kwarców można iść dalej tzn. czy nadajnik wogole nadaje-jak nie to w którym "momencie" urywa sie sygnał, czy odbiornik nie jest "walnięty".... Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj dac na aparaturze max. gaz. Podłącz odbiornik, poczekaj chwile, daj gaz na minimum,odłącz zasilanie odbiornika i podłącz znów.

 

Miałem kilka razy taki przypadek i właśnie to pomogło rozwiązac problem.

 

EDIT: Chyba, że nawet serwa nie działają, nie reagują na drążki z nadajnika...Wtedy nie wiem :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.