Skocz do zawartości

SLOW STICK


MROX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Kupiłem kiedyś takie coś w celu nauki latania. Wybór okazał się trafny w 100% ponieważ do tej pory go nie rozbiłem. Po prostu puściłem w niebo i latałem. :roll: Kosztował jakieś 200 zł z silnikiem. Model lata bardzo wolno, przewidywalnie i poprawnie reaguje na stery mimo braku lotek. Ma bardzo małe obciążenie na decymetr kwadratowy więc lata bardzo wolno. Szybko się stabilizuje i naprawdę trzeba się postarać żeby go rozbić. :o

Na szczotkowym silniczku 300 z przekładnią i pakiecie 1000mah 2S czas lotu wynosi około 16-17min.

 

W planach mam przerobienie go na bezszczotke ponieważ przydało mu by się trochę więcej mocy.

Waga gotowego do lotu z pakietem lipo 2s 1000mah to około 280g. Latam też na pakiecie 7,4 1000mah NiMH. W tym przypadku waga wynosi około 320g a mimo to też da się spokojnie polatać.

 

Ogólnie bardzo polecam do nauki pilotażu. :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To był mój pierwszy model RC. I choć pierwszy lot zakończył się po trzech sekundach, pięć metrów ode mnie (tak się zagotowałem z wrażenia, a byłem sam że zamiast ściągnąć lekko drążek steru wysokości to go oddałem :? ) to na szczęście tylko złamałem śmigło. Następne loty już były poprawne. Tym modelem nauczyłem się latać. Potwierdzam wszystkie zalety jakie wymienił MROX . Model idealny jako pierwszy RC.

 

Tak wyglądał, nazwałem go ,,Foker,, został mi wypożyczony do nauki latania przez pana Jana. Chociaż też słyszałem nazwę ,,patyk,, od kadłuba wykonanego z kwadratowej aluminiowej rurki.

 

Dołączona grafika

 

Jest to produkcja GWS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ,Panie gdzie pan go żeś kupił ?:D

Panie :P już pisze gdzie.

 

Model kupiłem jeszcze jak byłem małoletni. Jakieś 5 lat temu? W każdym razie polatałem wtedy może jakieś 2 razy i model poszedł leżeć "na półkę" z powodu tego, że nie miałem pieniędzy na porządną ładowarkę (ładowarki były wtedy dosyć drogie, na szczęście dziś żółte ludki to zmieniły :o ) a z pakietem jaki miałem wtedy bardzo ciężko było latać (lipole też były bardzo drogie bo dopiero wchodziły do modelarstwa rc).

 

Model kupiłem w sklepie modelarskim w moim mieście. Właściciel sklepu ściągnął go z katalogu RIKU MODELSPORT. Kosztował wtedy około 200 zł więc bardzo tanio. Dodam, że za serwa hs55 płaciło się wtedy 90 zł, regulator do szczotkowca 100zł, a aparatura hitec laser 4 35mhz około 700zł. Także warto podziękować żółtym przyjaciołom z Chin, że są teraz lepsze czasy dla modelarzy RC i każdy może pozwolić sobie na własny model za niewielkie pieniądze.

 

W katalogu RIKU nie ma już tego samolotu niestety, ale jest do kupienia na hobbyking.com za 33 USD :)http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4229&Product_Name=GWS_Slow_Stick_Kit_w/o_Brusshless_outrunner_/_ESC_/_Serovs_

 

Dodam jeszcze filmik jak to lata. Niestety pogoda nie bardzo sprzyjała bo dość mocno wiało i miotało mi modelem. Ale chęć polatania oczywiście zwyciężyła. Przepraszam za jakość ale nagrywałem telefonem i na dodatek ja. Nie było żadnego operatora kamery na podorędziu więc musiałem jedną ręką latać a drugą nagrywać.

 

[vimeo]

[/vimeo]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.