Skocz do zawartości

Projekt lekkiego trenera


daniello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnim czasie postanowiłem, iż zaprojektuję model lekkiego trenera takiego do średniozaawansowanych modelarzy rozpoczynających swoją przygodę z modelami silnikowymi i akrobacją. Bardzo chciałbym, aby model ten dostępny był w zestawie do montazu, ale to odłożę na później. Mam jednak pytanie, jaka rozpietosc takiego samolotu najbardziej odpowiada modelarzom??? Przewiduję, że model rozp. 1200mm ważył będzie bez wyposażenia w granicach 600 g. Całosc chcę zbudowac prawie wyłącznie z depronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model lekkiej trenerki

tylko oby miała ze 18 lat i blondynką była, a i czego ona bedzie uczyć , ta trenerka ma się rozumieć :D

 

 

średniozaawansowanych modelarzy rozpoczynających swoją przygodę z

akrobacją

a może o akrobatyką ?

 

PS. popraw gdyż raczej pisze się "model lekkiego trenerka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno idealna trenerka ma wymiery 90/60/90. Mnie osobiście takie odpowiadają. :twisted:

 

A swoją drogą, to aby na pewno masz dobre założenia? Średniozaawansowany modelarz pewnie raczej sam sobie coś zbuduje, niż kupi.

Spójrz na ofertę rynkową w sklepach i konstrukcje z darmowych planów.

Nie wystarczą chęci. Twój model musiałby być na tyle dobry (czyt. lepszy od innych oraz więcej oferować), by ktoś zechciał taki zestaw kupić.

 

Po drugie - po co mieszać dwa różne materiały? Skoro już budujesz z EPP, to całość rób z EPP. Albo odwrotnie - całość z Depronu.

 

I zanim zaoferujesz zestawy do zakupu - zrób projekt i prototyp, który oblataj i sprawdź jak się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drodzy szanowni doswiadczeni modelarze jezeli model treningowy byl nazwany np. "Balbina" to w zargonie modelarskim niech sobie bedzie "trenerka" i jest to nie istotne.

Ale bardzo istotna jest wiedza do czego powinno sluzyc forum. Pomoc i wymiana doswiadczen, etyka itp. to tak w skrocie.

A tak naprawde to glupie pytania nie istnieja, natomiast jest duzo glupich odpowiedzi.

 

Daniello, pracuj nad tym projectem, daj wiecej informacji, moze jakis rysunek lub cos w tym stylu. Latajac, budujac, uczac sie na swoich i innych blendach mozesz cos osiagnac.

Pozdrawian Stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy szanowni doswiadczeni modelarze jezeli model treningowy byl nazwany np. "Balbina" to w zargonie modelarskim niech sobie bedzie "trenerka"

Jasne, a samozapłonowa Jaskółka to silniczka.

 

i jest to nie istotne.

Jest istotne.

 

Ale bardzo istotna jest wiedza do czego powinno sluzyc forum. Pomoc i wymiana doswiadczen, etyka itp. to tak w skrocie.

Pomogliśmy, i to bardzo. Zaoszczędziliśmy czas kolegi i nasz uświadamiając go, że nie ma pojęcia o przedmiotowym zagadnieniu.

 

 

A tak naprawde to glupie pytania nie istnieja, natomiast jest duzo glupich odpowiedzi.

Bzdura! W społeczeństwie informacyjnym, jakim jesteśmy, jakość odpowiedzi jest wprost proporcjonalna do zapytania.

 

Daniello, pracuj nad tym projectem, daj wiecej informacji, moze jakis rysunek lub cos w tym stylu.

Żebyś się nie zdziwił. I jak zwykle podejście od :ass: strony. Konstrukcję zaczyna się od przygotowania założeń teoretycznych, zebraniu materiałów źródłowych i porównawczych oraz policzenia. Rysunek jest wynikiem prac wstępnych.

 

Latajac, budujac, uczac sie na swoich i innych blendach mozesz cos osiagnac.

Kolejna bzdura dla ignorantów, którym nie chce się zajrzeć do źródeł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladziak

 

I jest to najglupsza odpowiedz jaka kiedykolwiek czytalem, a ta zlota mysl sprzedam na innych zagranicznych forach

Bzdura! W społeczeństwie informacyjnym, jakim jesteśmy, jakość odpowiedzi jest wprost proporcjonalna do zapytania.

 

No i na koniec to byl ostatni post w tym "spoleczenstwie informacyjnym"

Poniewaz jestem obecnie w Warszawie i bede na malej imprezie na zakonczenie sezonu

aeroklubu warszawskiego chcial bym cie osobiscie poznac i zobaczyc co ty soba tak naprawde reprezentujesz.

Pozdrawiam Stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest to najglupsza odpowiedz jaka kiedykolwiek czytalem,

No i wykazałeś się prostactwem. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to łaskawie nie mędrkuj. Polecam zapoznać się z zagadnieniem zapytań (kwerenda, query) oraz rzeczonego społeczeństwa informacyjnego (information society), nawet po łebkach, to Ci ta pewność siebie przejdzie.

 

a ta zlota mysl sprzedam na innych zagranicznych forach

No co ty nie powiesz? To straszne! I nie boisz się?

 

Poniewaz jestem obecnie w Warszawie i bede na malej imprezie na zakonczenie sezonu aeroklubu warszawskiego

Na której? Znowu zbyt mało danych. Nie dziwię się, że masz problem ze zrozumieniem problemu zapytań.

 

chcial bym cie osobiscie poznac i zobaczyc co ty soba tak naprawde reprezentujesz.

Bardzo proszę, nie ma sprawy.

 

Jakoś nie ustosunkowałeś się do sedna sprawy, czyli przebiegu procesu konstruowania. Czyżbym miał rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody czlowiek, 17stolatek poprosil tylko o pomoc podajac niewystarczjaca ilosc informacji

na temat checi zaczecia projektu i obowiazkiem kazdego normalnego czlonka forum jest pomoc, udzielic wlasciwych informacji i uczyc mlodego czlowieka, a nie zaczynac od podsmiehujek

I juz tak naprawde na koniec nie probuj mlody czlowieku zmieniac glownego celu i zasad

organizacji spoleczenstwa informacyjnego, rowniez b. prosze nie ublizaj na publicznym forum.

 

An information society is a society in which the creation, distribution, diffusion, use, integration and manipulation of information is a significant economic, political, and cultural activity. The knowledge economy is its economic counterpart whereby wealth is created through the economic exploitation of understanding. People that have the means to partake in this form of society are sometimes called digital citizens.

 

tak, po twoim ostatnim poscie szkoda czasu na osobiste poznanie twojej osobowosci rowniez nie trac czasu na odpowiedz. mnie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jassssne... Jakże typowe zachowanie w wirtualnej dyskusji! Reakcją na brak argumentów są wycieczki osobiste, choćby na temat wieku.

Cytowana definicja bardzo dobrze określa ideę społeczeństwa informacyjnego. O to właśnie, mniej więcej, mi chodziło. Widać nie poraz pierwszy, że masz kłopoty z jej zrozumieniem.

 

tak, po twoim ostatnim poscie szkoda czasu na osobiste poznanie twojej osobowosci rowniez nie trac czasu na odpowiedz. mnie nie ma

To także szablonowe zachowanie! Najlepiej, nomen omen, schować głowę w piasek, zamiast przyznać rację. Klasyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jassssne... Jakże typowe zachowanie w wirtualnej dyskusji! Reakcją na brak argumentów są wycieczki osobiste, choćby na temat wieku.

Cytowana definicja bardzo dobrze określa ideę społeczeństwa informacyjnego. O to właśnie, mniej więcej, mi chodziło. Widać nie poraz pierwszy, że masz kłopoty z jej zrozumieniem.

 

tak, po twoim ostatnim poscie szkoda czasu na osobiste poznanie twojej osobowosci rowniez nie trac czasu na odpowiedz. mnie nie ma

To także szablonowe zachowanie! Najlepiej, nomen omen, schować głowę w piasek, zamiast przyznać rację. Klasyka.

Kolego Ladziak

ja tez pochodze z Warszawy i niestety mi za ciebie wstyd

potwierdzasz tylko stereotyp warszawiaka-cwaniaczka :crazy:

twoje komentarze sa powiedzmy delikatnie to ujmujac- obrazliwe

to forum jest po to aby sobie pomagac , takie przynajmniej bylo zalozenie

ale coz, nie mamy zbytniego wplywu na tresc i sens wypowiedzi naszych podobno ,,KOLEGOW po fachu,,

to hobby powinno nas laczyc a nie zniesmaczac

zastanow sie chwilke na tym co piszesz

daj szanse mlodym przeciez to oni po nas a nie potop

pozdrawiam mimo wszystko i polecam herbatke z melisy

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny pokrzywdzony przez los i forowiczów. Też ci łyso, że dostałeś ochrzan za ignorancję? Lepiej pokaż, co zrobiłeś w swoim "słynnym" projekcie Goliath, że o Viperze nie wspomnę. Bo napyskowałeś się nieźle, a potem :ass: zbita z tego wyszła - jak zawsze. Czekam!

A wstyd, to niech ci będzie za siebie, za publiczne błaźnienie się brakiem wiedzy i wyobraźni.

Tutaj wspomniany temat, gdyby ktoś miał wątpliwości: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=31876

 

A w ogóle:

to forum jest po to aby sobie pomagac , takie przynajmniej bylo zalozenie

Skąd ty wiesz, jakie było założenie tego forum, co?

 

,,KOLEGOW po fachu,,

Nie jestem twoim kolegą, a już na pewno nie po fachu!

 

 

Co za cholerna moda nastała! Nie mam pojęcia w temacie, to będę się nim zajmował, najlepiej publicznie i żeby wszyscy mnie podziwiali!

To chyba przez te idiotyczne programy w TV: ruszam się, jakbym miał chorobę św. Wita, to wystąpię w "Jak oni tańcujom". Nie mam głosu, to zostanę gwiazdą "Jak oni nucom".

I podobnie robi się na forum: zrobiłem dwa modeliki, to teraz wszem i wobec zaprojektuję trenerka! W ogóle nie mam pojęcia o modelarstwie, to zaprojektuję model z gry SF. LITOŚCI! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny pokrzywdzony przez los i forowiczów. Też ci łyso, że dostałeś ochrzan za ignorancję? Lepiej pokaż, co zrobiłeś w swoim "słynnym" projekcie Goliath, że o Viperze nie wspomnę. Bo napyskowałeś się nieźle, a potem :ass: zbita z tego wyszła - jak zawsze. Czekam!

A wstyd, to niech ci będzie za siebie, za publiczne błaźnienie się brakiem wiedzy i wyobraźni.

Tutaj wspomniany temat, gdyby ktoś miał wątpliwości: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=31876

 

A w ogóle:

to forum jest po to aby sobie pomagac , takie przynajmniej bylo zalozenie

Skąd ty wiesz, jakie było założenie tego forum, co?

 

,,KOLEGOW po fachu,,

Nie jestem twoim kolegą, a już na pewno nie po fachu!

 

 

Co za cholerna moda nastała! Nie mam pojęcia w temacie, to będę się nim zajmował, najlepiej publicznie i żeby wszyscy mnie podziwiali!

To chyba przez te idiotyczne programy w TV: ruszam się, jakbym miał chorobę św. Wita, to wystąpię w "Jak oni tańcujom". Nie mam głosu, to zostanę gwiazdą "Jak oni nucom".

I podobnie robi się na forum: zrobiłem dwa modeliki, to teraz wszem i wobec zaprojektuję trenerka! W ogóle nie mam pojęcia o modelarstwie, to zaprojektuję model z gry SF. LITOŚCI! :evil:

zal mi cie i to szczerze

ignorancie do twojej wiadomosci

wlasnie podpisalem kontrakt z AIR HOGS na przerobke ich modelu na RC

a goliatha juz podnioslem pionowo

i nikomu nic nie musze udowadniac :P

a napewno nie tobie

kontynuuj dalej swoje zlosliwosci skoro taka ci to sprawia przyjemnosc

cuz moze juz tylko taka ci zostala

a swoja droga to jakim cudem masz 97 pomocy?

chyba jakis blad systemu

Vipera niedlugo skoncze w wersji lekko kanciastej

juz raz taki oblatalem a teraz go udoskonalam

nastepnie Viper z kadlubem jak oryginal plus nieco wieksze skrzydla

tez juz wyliczony i poleci

a fotki zamieszcze tobie na zlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ladziak nie był sam:

 

@ Stasiek - z definicji społeczeństwa informacyjnego nic nie zrozumiałeś :(

@stasiek & lawender - Ladziak jest jedną z osób pilnujących, aby to miejsce nie zamieniło się w śmietnik gromadzący miesięcznie 545 nowych pytań od czego zacząć. Jeżeli wyginą ostatnie dinozaury dbające o elementarny poziom merytoryczny tego miejsca, pozostanie śmietnik. Pytania bywają oczywiście głupie.

 

Mlody czlowiek, 17stolatek poprosil tylko o pomoc podajac niewystarczjaca ilosc informacji na temat checi zaczecia projektu i obowiazkiem kazdego normalnego czlonka forum jest pomoc, udzielic wlasciwych informacji i uczyc mlodego czlowieka,

No dawaj - masz obowiązek! Jak pomogłeś? :mrgreen:

 

Naucz kogoś rachunku różniczkowego, kto nie zna podstaw arytmetyki. Ja chętnie popatrzę. Kolega ma stopce wypisany swój dorobek modelarski. Chce zaprojektować model dla innych. Ale to, że nie umie SAM sformułować założeń dla takiego modelu w niczym mu nie przeszkadza. A sposób sformułowania tematu wątku świadczy o tym jak wiele o modelarstwie w życiu przeczytał.

 

Ladziak pomógł wielu osobom, także spojrzeć realnie na swoje zamierzenia.

A ja póki co idę wymyślać lekarstwo na raka. Tylko czy ktoś mógłby mi w skrócie powiedzieć o co chodzi z tymi komórkami, mitochondriami i takimi tam?

Bo mam świetny pomysł 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ladziak nie był sam:

 

@ Stasiek - z definicji społeczeństwa informacyjnego nic nie zrozumiałeś :(

@stasiek & lawender - Ladziak jest jedną z osób pilnujących, aby to miejsce nie zamieniło się w śmietnik gromadzący miesięcznie 545 nowych pytań od czego zacząć. Jeżeli wyginą ostatnie dinozaury dbające o elementarny poziom merytoryczny tego miejsca, pozostanie śmietnik. Pytania bywają oczywiście głupie.

 

Mlody czlowiek, 17stolatek poprosil tylko o pomoc podajac niewystarczjaca ilosc informacji na temat checi zaczecia projektu i obowiazkiem kazdego normalnego czlonka forum jest pomoc, udzielic wlasciwych informacji i uczyc mlodego czlowieka,

No dawaj - masz obowiązek! Jak pomogłeś? :mrgreen:

 

Naucz kogoś rachunku różniczkowego, kto nie zna podstaw arytmetyki. Ja chętnie popatrzę. Kolega ma stopce wypisany swój dorobek modelarski. Chce zaprojektować model dla innych. Ale to, że nie umie SAM sformułować założeń dla takiego modelu w niczym mu nie przeszkadza. A sposób sformułowania tematu wątku świadczy o tym jak wiele o modelarstwie w życiu przeczytał.

 

Ladziak pomógł wielu osobom, także spojrzeć realnie na swoje zamierzenia.

A ja póki co idę wymyślać lekarstwo na raka. Tylko czy ktoś mógłby mi w skrócie powiedzieć o co chodzi z tymi komórkami, mitochondriami i takimi tam?

Bo mam świetny pomysł 8)

 

Ladziak jest jedną z osób pilnujących, aby to miejsce nie zamieniło się w śmietnik gromadzący miesięcznie 545 nowych pytań od czego zacząć. Jeżeli wyginą ostatnie dinozaury dbające o elementarny poziom merytoryczny tego miejsca, pozostanie śmietnik. Pytania bywają oczywiście głupie

 

a czy to jego pilnowanie moze sie odbywac w milszy sposob

okreslenie kogos,nawet w podtekscie, ze jest idiota nie nalezy do dobrego tonu

mi nie pomogl tylko obrazil

a nabijanie sobie ilosci postow jego typu ma sens?

powrocilem do latania po 15 latach wiec moge miec czasem dziwne pytania

jest tu jakis zakaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie głos zabieram nie jako moderator ( aczkolwiek jak masa krytyczna zostanie przekroczona to zamoderuję ) , też nie jako "stary wyjadacz tego forum", ale jako modelarz - taki zwykły użytkownik.

Niestety ale Kojot i Ładziak, co mówię z przykrością mają ........ rację.

Oczywstym jest , że nam "starym" raczej wypada pomóc, wskazać , nakierować, ale. Zawsze jest jakieś ale. Ale szlag człowieka trafia powoli widząc zachowanie młodzieży, kolejne próby budowania latającego spodka, lotniskowca, czy też innej maszyny do łapania kogutów.

Wpierw nauka, nauka, nauka, czytanie forum, wiedza, praktyka, a potem start na głęboką wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie głos zabieram nie jako moderator ( aczkolwiek jak masa krytyczna zostanie przekroczona to zamoderuję ) , też nie jako "stary wyjadacz tego forum", ale jako modelarz - taki zwykły użytkownik.

Niestety ale Kojot i Ładziak, co mówię z przykrością mają ........ rację.

Oczywstym jest , że nam "starym" raczej wypada pomóc, wskazać , nakierować, ale. Zawsze jest jakieś ale. Ale szlag człowieka trafia powoli widząc zachowanie młodzieży, kolejne próby budowania latającego spodka, lotniskowca, czy też innej maszyny do łapania kogutów.

Wpierw nauka, nauka, nauka, czytanie forum, wiedza, praktyka, a potem start na głęboką wodą.

juz sie nie odzywam wiecej

good bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku mlody czlowiek nie budowal latającego spodka, lotniskowca, czy też innej maszyny do łapania kogutów.

Wystarczyloby troche inteligencji i rozwagi zeby zareagowac inaczej a nie wysmiewac sie np. z "trenerka". Sam Ladziak na swojej stronie internetowej pisze:

Dwusilnikowa wersja styropianowego trenerka

No ale on pilnuje porzadku zeby mlodzi nie pisali dyrgymalow i ma 40 lat i ma pelne prawo do ublizania innym poniewaz jest jednym z "organizacji spoleczenstwa informacyjnego".

Kojot napisal:

@ Stasiek - z definicji społeczeństwa informacyjnego nic nie zrozumiałeś

Tak, masz racje poniewaz nigdy sie nie zgodze z chamstwem, brakiem kultury i zupelna

ignoracja mlodego pokolenia i po 64 latach zycia i po 48 latch w duzym i malym lotnistwie

moja definicja jest zupelnie inna od Waszej

Motylasty, to byl naprawde ostatni post w temacie i jezeli naruszylem regulamin a pozostali

struze porzadku maja racje mozesz mnie usunac z tego spoleczenstwa informacyjnego

Pozdrawin Stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Dwusilnikowa wersja styropianowego trenerka

No ale on pilnuje porzadku zeby mlodzi nie pisali dyrgymalow i ma 40 lat i ma pelne prawo do ublizania innym

Staśku, lata na obczyźnie zapewne powodują, że polska odmiana rzeczowników przestała być dla ciebie oczywista. W ww. cytacie podmiotem zdania jest słowo "wersja" i stąd zastosowana deklinacja słowa trenerek.

 

BTW - tak się odnosisz do chamstwa, ubliżania.... To może przykładzik?

W trzecim poście tego wątku Ladziak nieco wyśmiał zamierzenia autora wątku.

Co to ma wspólnego z ubliżaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.