Skocz do zawartości

CHCE POGRAĆ A NIE MOGE


jerzys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie posiadam problem z podłączeniem się do Aero Fly moją aparaturą jest to HK T6A V2. System ją widzi ponieważ mogę ją programować bez problemy dzięki T6 CONFIG. Zainstalowałem również PPjoy do konfiguracji apki po wydawałoby się prawidłowej instalacji CONFIGURE JOYSTIC nie reaguje nie można go uruchomić ściągnąłem PPJoy-a ponoć dla Win 7 ale nawet się nie da zainstalować z powodu niepodpisanych sterowników ale znowu VJoy się instaluje i uruchamia super lecz nic mi po nim ponieważ nie widzi aparatury tylko klawiaturę nie moge go skonfigurować i nie mam pojęcia jak to zrobić posiadam jeszcze jedem programik do do gry to jest T6 SIM w tym programiku jest okej lecz w miejscu VIRTUAL JOYSTIC nie ma nic do odznaczenia jest pusto.

Pomóżcie proszę walczę z tym już od ponad tygodnia i nic nie wskórałem

Dodam jeszcze że posiadam system WINDOWS 7 ULTIMATE 64

Pozdrawiam Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem w kontrolerach gier ale nic z tego tam też jej nie ma. Dziwna sprawa ponieważ w innych programach działa z programowaniem jaj nie ma żadnych problemów a pograć nie można.

szkoda

Pytanie - czy komputer "widzi" że podłączasz do niego nowy sprzęt? Po podłączeniu aparatury - powinien zgłosić wykrycie nowego urządzenia. Jeżeli nie zgłasza - wina kabla lub nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ODGRZEWAM

Odgrzewam wątek po przeszukaniu naszego forum. Minęło parę miesięcy od momentu kiedy jerzys zgłosił problem nie otrzymując sensownej odpowiedzi. Ja też w końcu przesiadłem się na szybszego laptopa z nowszym systemem... Windows 7 wersja 64-bit. Trochę walczyłem z PPJoy i T6sim. Postaram się zebrać tu informacje, które mam nadzieję ułatwią instalację i konfigurację pod Windows 7 (64bit).

 

SKĄD PROBLEM

Po pierwsze krótka informacja skąd takie problemy. Otóż stąd, że Microsoft wprowadził w Vista i 7ce w wersjach 64-bitowych tzw. drivers signing, czyli wymóg że sterownik musi zawierać cyfrowy podpis uwierzytelniający. Jeśli tego nie ma, system ani nie zainstaluje ani nie załaduje później sterownika. Z jednej strony jest to dobre bo instalując podpisany sterownik mamy gwarancję, że nie wpuścimy sobie jakiegoś szajsu. Z drugiej strony stanowi to praktyczną blokadę dla zapaleńców piszących programy typu PPJoy. Dlaczego? A to z tego prozaicznego powodu, że koszt certyfikatu którym podpisuje się stworzony sterownik to bagatela 500$... rocznie (wg oferty firmy Verisign). Jeśli coś się robi dla zabawy, nie czerpiąc z tego zysków, to raczej wiadomo że certyfikatu nie będzie się używało.

 

ROZWIĄZANIE

Sensownego rozwiązania problemu nie ma ale istnieje jego obejście. Zresztą sam Microsoft je udostępnił. Wiadomo, że kwestia braku certyfikatu nie może uniemożliwić programistom pracy. MS wprowadził do systemu operacyjnego tzw. test signing mode, w którym do poprawnego działania sterownika wystarczy żeby był on podpisany przy użyciu certyfikatów testowych (zapewnia je program, w którym pisze się dany sterownik - ale nie jestem tego pewien). Z tego właśnie mechanizmu korzysta twórca PPJoy v.0.8.4.5 i v.0.8.4.6. Podczas instalacji PPJoy widzimy jak instalator w pierwszym kroku przełącza nasz system w tryb testowy (i restartuje komputer) a następnie instaluje PPJoy (po restarcie musimy sami jeszcze raz uruchomić instalator PPJoy). To że system jest w trybie testowym widzimy po napisach "Test Mode" w narożnikach pulpitu (dla 7ki tylko w prawym dolnym rogu). System pozostaje w trybie testowym tak długo, aż nie zmienimy tego odpowiednią komendą (sam restart nie wystarczy). Podkreślę jeszcze raz, że tylko w trybie testowym PPJoy będzie działał poprawnie, czyli nasz "Virtual Joystick 1" będzie widoczny w systemie. Tak jak wspomniałem, instalator PPJoy sam zmienia nam tryb za pierwszym razem. Jednakowoż proponuję wyłączyć tryb testowy jeśli nie używamy symulatora. Jak już zauważyliście, do programowania aparatury przez t6config lub DigitalRadio nie potrzebujemy trybu testowego - za całe zamieszanie odpowiedzialny jest brak "Virtual Joystick 1" którego nie używamy kiedy programujemy swoją HK-T6A.

 

Włączanie trybu testowego (piszę jak to wygląda w 7ce):

- klikamy na Start i na samym dole mamy pole wyszukiwania,

- w pole wyszukiwania wpisujemy "cmd" i pojawiają nam się wyniki wyszukiwania,

- klikamy prawym przyciskiem myszki na znalezionym programie "cmd",

- z menu podręcznego wybieramy "Uruchom jako administrator",

- pojawi nam się okienko konsoli w które wpisujemy komendę:

Bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON
...i naciskamy Enter

- powinniśmy otrzymać komunikat "Operacja wykonana pomyślnie". Jeśli jest inaczej to prawdopodobnie zapomnieliśmy uruchomić "cmd" z uprawnieniami administratora ;)

- jeśli wszystko poszło ok to należy zrestartować komputer,

 

Wyłączanie trybu testowego:

- wykonujemy dokładnie te same czynności jak w przypadku włączania trybu testowego ale komenda jest inna:

Bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

GDZIE TA KALIBRACJA POD 7ką

Na zakończenie podpowiem gdzie szukać okienka z kontrolerami gier w Windows 7 (nie ma go w Panelu Sterowania tak jak w XP). Bardzo prosto:

- klikamy na Start i na samym dole mamy pole wyszukiwania,

- w pole wyszukiwania wpisujemy "kontrolery" i pojawi nam się wynik wyszukiwania,

- klikamy na "Skonfiguruj kontrolery gier podłączane przez USB",

- jeśli wszystko zainstalowaliśmy poprawnie a system jest w Test Mode, to w okienku które się pokaże powinniśmy zobaczyć "Virtual Joystick 1",

- klikamy "Właściwości" i gdzieś dalej znajduje się przycisk kalibracji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UZUPEŁNIAM

 

Nie działa to w systemach OEM i Home Premium (zwykle instalowanych "na gotowo" w komputerach nowych i laptopach).

Po prostu nie mają możliwości uruchomienia takich trybów testowych. Co za tym idzie - nie da się zainstalować żadnych niecertyfikowanych sterowników.

 

Rozwiązanie dotyczy systemów Ultimate i Profesional. Stąd zapewne popularność tych systemów na torentach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.