Skocz do zawartości

Zepsuty silnik tower pro Tower Pro silnik 2408-21 HL


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki silniczek i taki problem miałem ostatnio kreta no i cóż silnik obraca się bardzo wolno i tak jakby szarpie a po jakimś czasie się wyłącza i w sumie nie wiem co dalej napisać aha już wiem rozkręciłem go i nie jest zjarany aha i jak nim tak normalnie pokręce ręką to chodzi głatko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pogięta oś, którą można wymienić za male pieniądze. Nową dostaniesz np. tutaj

Bardzo dobre osie można wykonać z rozebranego CD ROMu. Są tam dwie szpilki z twardej stali. Po przecięciu wystarczy na cztery osie. Zamiast nacięcia na pierścień sprężysty wystarczy heftnąć spawarką i powstanie zgrubienie nie pozwalające na wysunięcie osi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z silnikami TP wynika, że bardzo łatwo wyrywają się im końcówki uzwojenia. Zobacz czy któryś kabelek po pociągnięciu nie zostanie ci w ręku. Jeżeli tak - no cóż. Rozebrać, odszukać urwany koniec, zlutować w przewodem wyjściowym, złożyć silnik. Można reklamować.

Bez "ciągania" możesz sprawdzić uzwojenie mierząc je omomierzem. Przewody mierzone "każdy z kaym" (3 pomiary) powinny mieć jednakowe wartości. Jeżeli pomiar z jakimś daje "1" czyli "poza skalą" - przerwa. "Zero" - też nie najlepiej.

 

Na 3 moje silniki TP - 3 wykazały taką wadę. W tym jeden "od nowości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.