Skocz do zawartości

RWD 5 by skazoo! Mój drugi model.


Kolar

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzydła zaginałem przy pomocy suszarki i z podklejoną taśma na krawędzi natarcia, dla bezpieczeństwa :D I chyba nawet nieźle wyszło (oprócz jednego skrzydła co wspominałem wcześniej :? ).

 

Tak wyglądają skrzydła przyłożone do siebie (są jeszcze nieoszlifowane):

 

Dołączona grafika

 

 

W porównaniu z kadłubem:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Miejsce mocowania lotek podklejone balsą 2mm (niestety miękką, ale innej nie mam):

 

Dołączona grafika

 

 

Lotki w budowie:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać z przodu będzie listewka balsy 5mm, którą zamierzam zeszlifować z obu stron i wkleić całą lotkę na zawiasach z dyskietki (jak w sterze kierunku i wysokości). Czy to się sprawdzi i wychylenia lotki nie będą za małe? Czy lepiej zeszlifować z jednej strony i przykleić lotkę na taśmę (chciałem tego właśnie uniknąć :? )

 

 

Za niedługo będę oklejał cały kadłub folią samoprzylepną reklamową (ORACOVER) i w związku z tym mam pytanie, czy jest koniecznie zagruntowanie depronu przed oklejeniem? Wiem, że taśma się po kilku miesiącach odkleja, ale w tej folii klej wydaje się mocniejszy. Jeśli trzeba zagruntować to czym? Byłem w Liroy Merlin i żadnego kleju w sprayu do pianek tam nie mają :( Czym to zrobić? Proszę tutaj o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bardzo ładnie szkrzydełko wyszło i nie wiem co ci się w nim nie podoba :)

 

W lotkę wklej kawałek depronu w miejscu gdzie bedzie dzwigienka...

 

Tą lotkę to możesz zrobić tak jak Pan motylasty robi w swoich modelach tylko zamiast taśmy daj zawiasy z dyskietki przy samej górnej krawędzi skrzydła.

Ja tak zrobiłem w swoim rwd i bardzo ładnie to działa i od góry szpara jest praktycznie zerowa:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=33460&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio długo Ci to idzie :D ja RWD-5 robiłem w 3 dni :D Poza tym Super Ci wychodzi i dobrze ze już wcześniej czymś latałeś bo szkoda by było rozbić. co to lotek to ja ściąłem u siebie te grubsze podwójne końce pod skosem " \ " i tą bardziej wystającą część na taśme na którą wyciąłem rowki w depronie i na klej. Mozesz tak zrobić z dyskietka i nie będzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samoprzylepną reklamową (ORACOVER) i w związku z tym mam pytanie, czy jest koniecznie zagruntowanie depronu przed oklejeniem? Wiem, że taśma się po kilku miesiącach odkleja, ale w tej folii klej wydaje się mocniejszy.

Nie potrzeba niczym gruntować.Po oklejeniu podgrzej folię suszarką aż zacznie się ściągać.

 

Kolin101 napisał :

"ja RWD-5 robiłem w 3 dni "

 

To pokaż to trzydniowe cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, w takim razie nie będę niczym gruntował tylko od razu nakleję folię :)

 

Tymczasem wklejam zdjęcia przedniej części kadłuba, wyjmowana część na magnesy również "zgapiona" z innej relacji, ale jakie to praktyczne! :D

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Półka na serwa jest już zrobiona, zdjęcia wkleję następnym razem.

 

Pozostało już tylko wykonać owiewkę, okleić cały model, wkleić lotki i stery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jak, ruszyły się prace na RWD?

 

Ja z moim jestem już mniej więcej w połowie budowy.

I mam taką małą prośbę. Czy mógłbyś wkleić fotkę sposobu mocowania serw od SW i SK?

W poradniku od Skazoo są one zamocowane na kilku paska depronu 6mm, wg. mnie zdecydowanie nie zda to egzaminu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie, jak narazie prace stoją niestety, ale ferie blisko więc dokończę model. Pozostało tylko oklejenie :D

 

Wrzucam zdjęcie mocowania serw:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Przy okazji jeszcze oklejona "klapka" w kabinie (przy pomocy suszarki ładnie się okleiło).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Ci to idzie. To Twój pierwszy model?

Ja moim RWD wylatałem już kilka pakietów, podszkoliłem się co do sztuki latania, wcześniej latałem trochę motoszybowce 1,2 m rozpiętości.

 

Pozdrawiam i powodzenia w budowie

PS. ja latam bez podwozia, wystarczą trzy paski taśmy na brzuch modelu do połowy długości spodu i jak jest miękkie lądowanie to model się ślizga na brzuchu kilka metrów nawet na sypkim śniegu. Start to wyrzut z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę czasu minęło i wypadałoby się czymś pochwalić. Długo nie pisałem, ale co nieco zrobiłem przy modelu (głównie oklejanie), co też uwieczniłem na zdjęciach :D

 

Miłego oglądania:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Pozostało mi nakleić oznaczenia (to może zrobię już po oblocie), wkleić lotki, zrobić owiewkę silnika i kilka kosmetycznych rzeczy.

 

Prawdopodobnie przekroczę 700g, mam nadzieję że nie za dużo... jaka jest dopuszczalna waga modelu, przy której jeszcze "w miarę" się lata?

 

 

Oblot za niedługo, czekam tylko na paczkę z Chin (którą w końcu Hobbyking wysłał, chyba 2 tygodnie czekałem; ale to moja wina, bo zamówiłem kilka przedmiotów, których nie mieli na stanie), w której są akumulatory i ładowarka :lol:

 

 

 

Proszę o uwagi dotyczące modelu, co jest nie tak, albo jakieś propozycje. Chętnie wysłucham :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik poziomy już przyklejony i oklejony folią. Co więcej, nie jest to taśma, lecz folia samoprzylepna (reklamowa) ORACAL sprzedawana na metry, jest chyba trochę cięższa, ale za to moim zdaniem jest lepszej jakości i ma mocniejszy klej :D Jak na razie spisuje się świetnie :D

 

Nie polecam. Bardzo ciężka.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło to oklejanie :)

 

Kółko zdecydowanie musisz wzmocnić np blaszką przykręconą do kadłuba....bo inaczej po pierwszym lądowaniu bedziesz naprawiał ster kierunku :rotfl:

 

Ważyłem wczoraj moje rwd i waży 826g i własciwie nie widze różnicy w lataniu w porównaniu do wcześniejszych 670g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem jak mam te kółko wzmocnić? Drut jest "zapakowany" w sosnę i przyklejony do statecznika, jak jeździłem po trawniku to wszystko jest ok :D

 

O jaki rodzaj wzmocnienia tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kółko ogonowe przerobię po pierwszej kraksie :D

 

Niedawno wykonałem owiewkę silnika (niezbyt się udała, ciężko wyszlifować ten klej polimerowy :? ):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

oraz wydrukowałem i wyciąłem z folii oznaczenia:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Tym sposobem ogłaszam, że model po wielu miesiącach skończony , tylko czeka jeszcze na oblot :lol:

Mam nadzieję, że uda mi się nakręcić film z lotu :)

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Taki mały problem jest, że model do lotu waży 830g :? To za dużo, ale może nie będzie źle i mój dzwonek da radę...

 

 

 

Więcej zdjęć: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.