Skocz do zawartości

RWD 5 by skazoo! Mój drugi model.


Kolar

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odbył się oblot :D Niestety bardzo krótki :(

 

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=H7e2Ay_QaQI

 

 

 

 

Trochę wiało, samolot dziwnie się zachowuje przy skręcaniu, tak jakby driftował w powietrzu :D Co to może być? Za duże wychylenia lotek?

Ogólnie trochę się przestraszyłem że zahaczę o kable i samolot prawdopodobnie przeciągnął i kret. Jak się okazało, do kabli było jakieś 100m. Zastanawia mnie, że tak nagle zwali się na skrzydło, a nie leci wcale wolno.

 

W poniedziałek już próbowałem się wzbić ale wykłon silnika był zły i skrzydło nie było centralnie przymocowane. Teraz było idealnie.

 

 

Uszkodzony tylko (aż?) przód:

 

Dołączona grafika

 

W takim razie trzeba się brać za sklejanie. Miło by było usłyszeć co zrobiłem źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oblot całkiem udany tylko zakończył podobnie jak mój za pierwszym razem :(. Współczuję

Co do kraksy do zdecydowanie przeciągnięcie a później korkociąg do ziemi. Wychylenia lotek możesz zmniejszyć bo dość nerwowo lata i mocno się przechyla przy zakrętach.

 

Rwd jest bardzo podatny na przeciągnięcie i trzeba uważać na początku warto nie ruszać za dużo SW a wznosić się silnikiem. Grunt to nie wznosić się zaciągając za mocno SW bo wtedy rwd wytraca prędkość i przepada.

 

Co do prędkości to na filmiku lata zdecydowanie szybciej jak mój wiec może to kwestia regulacji albo po prostu daj mniejszy ciąg :rotfl: .

 

ppompka - jak szybko się zareaguje to bez problemu można wyprowadzić rwd z takiej spirali, grunt to nie ruszać sw a skontorować lotkami albo kontra lotkami, max ciąg i ewentualnie sw do siebie na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capriman, Na takiej wysokości cieżko jest już wyprowadzić model, nawet nie wiem jak szybko bys skontrował, to w takiej sytuacji jak na filmie jest po zaciągnięciu SW to i tak nie zdąży nabrać prędkosci, a to nie model 3d, ża jak dodasz gazu i wysokość w górę, to pójrzie pionowo do góry jak rakieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model naprawiony i dziś odbyły się kolejne loty. I nic nie zniszczyłem!!! :D poza złamanym śmigłem :lol:

Latałem niecałe 40 minut, ale nie zdążyłem całego pakietu wykorzystać (3s 2200mAh). Zmniejszyłem wychylenia lotek i sterów oraz wytrymowałem mojego RWD-5 i latanie to po prostu bajka. Dopiero teraz poznałem co to latanie R/C :D Lata jak po sznurku, zachowuje się jak prawdziwy samolot. Mogę powiedzieć, że w locie mam go już opanowanego.

 

Jedyna uwaga to właśnie podatność na przeciągnięcia. Gdy podchodzę do lądowania i muszę odejść na drugi krąg ( :P ) to muszę nabrać trochę większej prędkości zanim odejdę, bo inaczej gleba. To samo w locie na małej wysokości. Muszę skręcać powoli i nie nabierać wysokości, a najlepiej skierować model trochę ku ziemi, by nie przeciągnął. Dla mnie to nowość, bo w moim poprzednim modelu, Zefirku, nie było takiej potrzeby, bo samolot wcale nie przeciągał.

 

Ogólnie teraz RWD-5 lata wolniej niż na filmiku z oblotu, mniej chaotycznie i po prostu pięknie :D Przepraszam za te moje wywody, ale jestem dziś przeszczęśliwy :lol:

 

 

Niestety podczas lotów zabrakło kamerzysty, więc dodaję 2 zdjęcia już po lotach (ze złamanym śmigłem):

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Koledzy dzięki za rady! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Razor1996 przepraszam za tak późną odpowiedź.

Właśnie przez to, że taśma pakowa jest nieco przezroczysta, postanowiłem użyć folii ORACOVER. Świetnie przylega do depronu za pomocą suszarki, ale jest niestety cięższa. Po naprawie przód okleiłem właśnie taśmą pakową (na zdjęciu widać nieco jaśniejszy odcień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model naprawdę estetycznie wygląda. Gratuluję.

Mam pytanie jak wygląda lądowanie czy samolot nie koziołkuję do przodu ?

Czy lądowałeś na trawie ?

 

Pytam bo mam problem z wilgą co lądowanie to statecznik pionowy do wymiany.

Być może dlatego że jest strasznie mała (370g) 80cm rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam za bardzo gdzie lądować na kołach, ląduję w wysokiej trawie, więc nie mam doświadczenia z przyziemieniem na twardej i gładkiej powierzchni, a szkoda :(

 

Ale mogę powiedzieć, że do momentu zetknięcia z trawą samolot ładnie obniża pułap, myślę, że wylądowałby bez żadnych problemów. Te koziołki to przez małe kółka i nierówny teren, im większe kółka tym łatwiej się ląduje.

 

 

Wczoraj naprawiłem znów swojego RWD-5 (cały dziób do wymiany) i jak go zważyłem to się przeraziłem, 886g :oops: Zobaczymy co to będzie jutro w powietrzu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.