Skocz do zawartości

Jakie serwa ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no Szczepan tu już troche przesadziłeś , w takim modelu na żadnym sterze nie ma jednego serwa , zwykle zakłada się dwa na jedną połówkę wysokości , dwa lub trzy na lotkę i trzy serwa na kierunek , wszystkie przynajmniej po 25 kg , a w ravenie z ARTEXU mam jedno serwo HS5955 i na małym gazie w żyletce jest OK ale na dużym gazie w żyletce serwo nie daje rady !!! w EDGE 2,6m mam dwa na kierunku po dwa na lotke i po jednym na każdą wysokość , wszystkie to HS 5955 (24kg) i dają rade :) W yaku 2,2m miałem na kierunku 15kg i było ok , niestety to samo serwo w extrze 2,2m z rc-pilot już nie dawało rady i musiałem założyć 30 kg z tego co ja zauważyłem to najbardziej wymagający jeśli chodzi o serwa jest ster kierunku a następnie lotki >

 

EDIT raven waży 11 kg a EDGE 12,5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruktor proszę litości nie ucz tego nikogo 25kg do modelu 3m to na jedną lotke mało :P chyba podałeś ciąg silnika a nie moc na kierunku na pewno tych serw jest 3 sztuki czyli 75kg. 25kg to potrzebuje mój Yak 54 gdzie mam orczyk SWB 4" i duże przełożenie na serwo powoduje, że tak jak u Darka żyleta jest ale na średnik gazie przy serwie 12kg i 25 musi byc w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan się pomylił, Robert ma dokładnie 2 serwa Titan (2x24 kg) i w zupełności wystarczają. Mamy kilka zdjęć ze Znojmo, gdzie wszystkie modele czołowych zawodników miały po2 serwa na kierunku, a czy im dawały radę można zobaczyć na filmach.

A żeby było śmieszniej to Raven 3m Marka Zakrzewskiego i Michała Rumińskiego ma po 1 serwie na kazdą płetwę wysokości czyli po 25 kg .

 

A tak się zastanawiam wracając do modeli 1,8 m czy ktoś sprawdził wytrzymałość układu sterowania i samego steru czy jest przygotowany na obciążenia rzędu 10 kg (skoro takie serwa się zaleca)... czy stery takiego modelu wytrzymają, czy po prostu wyrwie dźwignie, lub się złamie

 

Tak czy inaczej wcale nie trzeba stosować serw, które mają taką siłę, że połamią stery, ale jak ktoś ma taki kaprys to może je założyć i tyle... jeden woli Brunetki, a drugi Blondynki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne , u Marka jest dwa serwa po 25kg na kierunku 2 na każdej lotce i 2 na całej wysokości , przy wadze modelu 18 kg daje to nam stosunek 1 : 2,8 , czyli w modelu który z benzyną wyjdzie pewnie coś około 5 kg powinny być serwa na lotkach , kierunku i na wysokości ( jeśli na wysokości jest jedno ) minimum po 13,5 kg , a w twoim Yaku Radku na kierunku minimum 25 kg na lotce 25kg i na każdej wysokości po 12,5 kg

 

wychodzi na to że to co na początku zaproponował SAK122 jest odpowiednie do tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.