Skocz do zawartości

Spektrum DX8


Gość Galileo

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądalem ją ostatnio w Katowicach co prawda chwilę ale spodobała mi się. Posiadam Dx6i i na pewno bym nie przyrównał tych aparatur jako zbliżonych jakościowo, a tym bardziej nie powiedziałbym że jedna jest drobnym rozwinięciem drugiej.

Po opcjach dodatkowych jakie ona posiada (telemetria, Mode 1-4, karta SD, 30 modeli w pamięci) widać że to nie jest kilka "kilka drobiazgów i wsio".

 

Znając życie to pewnie i tak się zaraz pojawi post mówiący o tym że Turnigy 9x ją deklasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ja rowniez w rekacj i np w stosunku do "siodemki" widac wyraznie lepsza jakosc plastykowych elementow. Ale najwieksza rzecza ktora ja wyroznia w stosunku do wszystkich aparatur na rynku sa alarmy wibracyjne. W przypadku latania glosnym modelem sa niezastapione. Naprawde rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie no własnie też macałem ją w Katowicach (ul .Mikołowskiej) Nie no :) Dla mnie ogolnie spectrum to przegrana sprawa. Tyle :)

Wiemy, że lubisz pomagać - pomóż mi zrozumieć:

 

DLACZEGO SPECTRUM TO PRZEGRANA SPRAWA :shock: ??

No właśnie ? Mam dwie aparatury tej firmy i żadnych problemów. Moja dx 6i na paluszkach (4) jednych i tych samych jedzie już 5 miesiąc.... Nie latam nie wiadomo jak wiele, ale jakbym miał zwykłą aparaturę na 8 paluszków to poczułbym różnicę... Z zasięgiem nigdy żadnych problemów, zakłóceń też nie miałem (Raz mnie tylko burze piorunem strąciłą...) Dlatego właśnie zapytałem jak wypada dx 8 żeby mieć pogląd na to czy warto się nią interesować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - SPOKOJNIE.

Kolega napisał, że dla niego spectrum to przegrana sprawa. Nie wywołujmy tutaj kolejnej wojny o wyższości tego co mam nad tym co mają inni.

Obecnie KAŻDY system 2.4GHz ma swoje zalety i wady. DSM2 przydzielając kanały losowo może przydzielić je blisko siebie(fakt potwierdzony doświadczalnie) i wtedy zakłócenia mogą pokryć oba kanały. Sprawdzaliśmy to w laboratorium radiokomunikacji Politechniki Gdańskiej i raz jedyny udało nam się uzyskać dwa kanały tak bliskie siebie, że oba przykryła transmisja z nadajnika video.

Fasst z kolei potrafił okresowo zamulić jak za często trafiał w obszar zakłóceń.

AFHSS z kolei paskudnie wąski przedział pasma wykorzystuje domyślnie w trybie normal(łatwo można zakłócić całkowicie transmisję). w trybie scan ładnie omijał generowane zakłócenia, ale po utracie zasilania w tym trybie odbiornik już się nie zestrajał = KRET!

 

Więcej sprzętów nie mięliśmy pod ręką do testów, więc się nie wypowiadam(choć diabelnie mnie ciekawi jak sobie radzi SANWA/AIRTRONICS).

 

Mnie ta zabawa nadajnikami nauczyła jednego - każdy system ma swoje wady i zalety i każdy może stracić komunikację w określonych okolicznościach. Dlatego też apeluję o nieco spokojniejsze wyrażanie swoich opinii, bo po co się kłócić jak nastoletnie dziewczynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, tak miałem Plastiki jak i dopasowanie jest porównywalne do dx6i, Jakościowo to tak jak dx6i. Totalus kopius dx6ius + więcej opcji Tyle na mój temat.

Dzisiaj miałem okazję jeszcze raz przyjrzeć się dokładnie DX8 i nabrałem pewności Cimek że tej aparatury w rękach nie miałeś, a jak miałeś to celowo wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Menu aparatury dobrze przemyślane, łatwo się po nim poruszać za pomocą rolki z przyciskiem i to chyba jedyne podobieństwo do DX6i ponieważ opcji nieporównywalnie więcej, przyciski (chyba wszystkie) trójpozycyjne, materiały naprawdę solidne. Do tego można poustawiać różne alarmy dźwiękowe i wibracyjne związane z telemetrią lub położeniem przełączników (timery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.