Skocz do zawartości

rozrusznik


markuz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Może palne głupotę może część będzie miało ubaw z tego ale , jako że naście lat przepracowałem na obrabiarkach włącznie z CNC i teraz posiadam warsztat tokarki frezarki szlifierki i takie tam zabawki . Przyszedł mi do głowy pomysł zrobienie rozrusznika do silnika spalinowego . W końcu zazwyczaj samoloty mają rozruszniki i nikt przy śmigle nie kręci . Latałem troszkę samolotami i przesiadłem się na heliki , aktualnie JR AIRSKIPPER 90 CE CF i do niego mam rozrusznik z małym silnikiem , rzecz jasna siła i moment obrotowy idzie przez przekładnie . jedyny minus takiego rozrusznika to waga lekko licząc co najmniej 1 kg dojdzie . Ale do makiet chyba aż tak by nie grało roli .

Jak ktoś kiedyś widział coś takiego czy miał jakiś projekt mile widziane sugestie .

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o rozrusznik odpalany z nadajnika?

Takowy ma P. Grzegorz Biela w swoim Jabiru.

Bardzo fajnie to wygląda, miałem okazję to zobaczyc na zawodach Makiet w Ostrowie Wlkp.

Gdyby Ci bardzo zależało to pewnie dostał byś jakiś namiar na takie rozruszniki od P. Grzegorza.

W internecie znajdziesz kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem coś takiego na eBayu do silnika OS FT-120/160, ale cena osiągnęła chyba 350$. Znalazłem stronkę, gdzie jest kilka zdjęć podobnego urządzenia i trochę szczegółów w opisie:

http://www.aerbi.it/fantasie/avviam/avviam_en.htm

Czekam na relację z budowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.