Skocz do zawartości

hitec eclipse vs dx6


Vertigooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanwiam się and tymi aparaturami własciwie jestem przekonany na 99% na eclipsa ale mam pewnego kolege co mi spokoju nie daje namawiając mnie na dx6 tak więc prosiłbym nie o konflikt fanów Dx'ów i hitec'ów a o porade która z tych aparatur jest wygodniejsza w ręce w porgramowaniu i w ogóle i w szeczególe nalepiej gdyby ktoś miałstycznośc z jedną i drugą i się podzielił wrażeniami a moze macie jakieś lepsze propozycje na apke d o750zł.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 750 to masz jeszcze futaba 6ex, nad którą się sam zastanawiałem. Wybrałem Spektrum bo miała więcej opcji z których jednak i tak w większości nie korzystam.

Poruszanie się po menu w DX6i bardzo szybko i łatwo - jak jest w hitec nie wiem.

Ja jestem w 100% zadowolony, ale gdybym kupił Futabę 6EX czy Eclipse to pewnie bym mówił to samo. No na niekorzyść Futaby działa jeszcze to że mo droższe odbiorniki, bo do spektrum można kupić jakieś podróbki z HK za 65 PLN.

Szczerze to najlepiej pojechać samemu do sklepu gdzie są obie i samemu podotykać która lepiej w ręce leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dx 6 i 7 miałem w ręce ale w moim zasięgu jest raczej dx6 a ten wyświetlacz na dole niebardzo mi się widzi na ale pozatym aparatura fajna opcjami sie nie przejmuje bo i tak wszystkich nigdy nie użyje ale ten dodatkowy kanał w hitecu jest dla mnie ważny bo dajmy na to kedyś kupię sobie takiego ventusa z CM-PRO i bede miał dylemat klapy czy silnik albo koła czy hamulce bo będzie tego jednego kanału brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady, że każdy swoje poleca ;) to ja ostatnio zmieniłem optica6 na cockpit SX z modułem assana. Programowanie o wiele lepsze, ergonomia nadajnika również.

Kupiłem nową aparaturę w Niemczech i kosztowało mnie to dużo mniej niż 400zł. Jakbym teraz kupował moduł 2,4ghz kupiłbym frsky. Podsumowując, aparatura 400zł, moduł około 35$ z jednym odbiornikiem(następne 15-20$). Ewentualnie Graupnera MX16, ale to droższa opcja.

 

EDIT

napisałeś w między czasie. Do swojej aparatury kup frsky 2.4ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja bym wolał nową apke z gwarancją a nie przrabić obecną pozatym najprawdopodbniej jest już sprzedana czekam na odpowiedź więc raczej wybiore eclipse 7 niema jak nimiecka solidnośc nie musze w niej grzebać bo od nowości mam 2.4 tak więc pasuje mi idealnie no i wizualnie mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też na Hiteca ale pod inną nazwą ;)

Obecnie Multiplex jest własnością Hiteca. A aparatury Graupnera od wieków robi japoński JR - i obecnie raczej już nie robi ich w Japonii. Prędzej w Malezji czy innym Wietnamie.

 

Panowie, nie czarujcie się - "niemiecka solidność" skończyła się dawno temu... Jak chcecie ją poczuć, to pozostaje Wam jedynie kupienie np. używanego MC30xx.

Osobiście używam japońskiej solidności - mój kupiony na ebayu JR|Graupner jest pewnie starszy od niejednego z Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też na Hiteca ale pod inną nazwą ;)

Obecnie Multiplex jest własnością Hiteca.

Nie ma w tym przypadku znaczenia do kogo płyną zyski z działalności (=właściciel).

Najważniejsze że soft Multiplexa robią goście którzy doskonale opanowali kwestię przyjaznych interfejsów użytkownika (pod tym względem oba Cockpity - MM i SX są po prostu genialne, mimo braku graficznego wyświetlacza).

 

Eclipse to drugi biegun - spełniony sen złośliwego programisty. Bardziej pokopać interfejs udało się chyba tylko chińczykom w Turnigy. Wyświetlacz może i wielki (gabarytowo) ale informacji niesie mniej niż tyci wyświetlaczyk cockpita MM. Brrrrrr straszne radio :)

 

Pozdr.,

Michał

 

PS. Z wszystkimi wyżej wymienionymi miałem OSOBIŚCIE do czynienia i na swoich doświadczeniach opieram te opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.