Skocz do zawartości

Grzałka do świecy


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zacząłem zajmować się silnikami spalinowymi, samozapłonami i żarowymi i właśnie te drugie czasem pozostawały "nieożywione" bo w trakcie długotrwałych prób okazywało się że prąd się w grzałce kończył i nie miałem czym zasilić świecy. Trochę pogoglowałem i znalazłem taką stronę

Po kilku dniach miałem już komplet elementów elektronicznych a po jednym wieczorze dłubania takie oto cudo

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

mimo ze nie jestem elektronikiem to udało mi się to poskładać do kupy na płytce uniwersalnej a dodatkowo dołożyłem diodę led która mnie informuje o działaniu świecy.

Teraz wystarczy jakikolwiek akumulator 12V i świeczki pięknie świecą :wink:

Sterownik kosztował kilkanaście złotych, widok żarzącej się świecy - bezcenny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ustawiony potencjometr tak mniej więcej w połowie to już wystarczająco mocno się żarzy świeca żeby spowodować zapłon mieszanki, poza tym dioda led która jest na schemacie świeci mocniej, im większy prąd ustawimy. Ale może niezłą rzeczą byłoby zrobienie świecącej linijki LED :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.