Skocz do zawartości

Easy Star + lotki


marcel_Kaszëbë

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, masz jedno doświadczenie więcej i jeden model mniej...

 

Doświadczenie jak najbardziej, model spokojnie da się przywrócić do poprzedniego stanu. Mały remont płata i po kłopocie :)

Kupuj nowy plat i probuj!

Heh, właśnie jak będę próbował to na starym :).

 

Uważam że można to wrzucić w antywarsztat dla potomnych adeptów modyfikowania maszyny latającej zwanej Easy Star.

 

EDIT:

Jednak wpadła mi do głowy jeszcze jedna wizja. Dzisiaj potestuję inne ustawienia i dam znać o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wnoszę znaczącą poprawkę do poprzednich postów.

 

Umieściłem w skrzydłach po jednym serwie e-sky 25 zwiększyłem wychył lotek do prawie 2,5 cm ponad płat i .... lata.

 

Wymaga większej prędkości ale za to wykonuje bardzo płynne zwroty po położeniu go na skrzydło na 90 stopni.

 

Dzisiaj skróciłem uszy o 3,5 cm, wcześniej nie miał siły położyć się na plecy. Teraz po skróceniu "uszu" robi niezgrabną pętelkę. Planuję jeszcze skrócenie uszu.

 

Jak naładuję baterię w kamerce to jutro nagram jakiś filmik z oblotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętlę, chyba chodzi o beczkę.

Tak o beczkę. Zawsze mylę te dwa pojęcia.

 

Skróciłem "uszy" o kolejne 2,5 cm, pozostał tylko niewielki wznios płata na końcu.

 

Samolot robi płynną beczkę, zawraca na skrzydle, lata na "plecach" (pierszy lot skończył się kretem).

 

Tak więc jednak opłaca się grzebać w ES z lotkami, jednak kolega Ładziak miał rację, model jest szybszy, bardziej podatny na podmuchy wiatru, jednak nie taki "wredny" jak się obawiałem. Z powodzeniem można go opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja zrobiłem lotki w ES, działają super, model nie jest nerwowy jak tu piszą niektórzy koledzy, bardzo ładnie lata... To co zmieniłem to długośc rury weglowej w połówkach skrzydła. Kupiłem nowa ale o połowe dłuższa. Zaostrzyłem jeden koniec i cierpliwie wiercąc wydłużyłem kanał prawie pod uszy - prawie- dało to znaczną sztywnosc skrzydła i wzrosła skutecznosc lotek. Dla porównania spróbujcie włożyc rure weglową z twinstara II do skrzydła easy glidera... EG będzie stateczny jak nigdy!, skrzydło wygnie sie w piękny łuk... lotki wtedy nie maja wogóle skuteczności, a przeciez EG je ma!. Oczywiście moje zdanie opieram na własnych doświadczeniach i przemyśleniach, nie kazdy musi sie z tym zgodzic, choc tak jest ES pieknie lata z lotkami i sa naprawde skuteczne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.