Skocz do zawartości

serwo 90 stopni


andbla

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję pomocy w zakresie serwa o kącie pracy 90 stopni.wiem ,że można przerobić serwo poprzez zmianę rezystancji potencjometru w serwie.wolałbym kupić takie serwo.posiadam serwo hs-311 ale jego kąt pracy to 60 stopni a to dla mnie za mało.serwo ma otwierać buty w łodce do wywozu zanęty wędkarskiej.szukałem w różnych sklepach modelarskich ale bardzo często nie ma podanych tych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 60 stopni to jest całkowity ruch serwa (-30 ... +30stopni) czy od -60 do +60 stopni?

 

Serwo hs-311 może pracować w zakresie od -90 do +90 stopni (czyli 180 stopni). To że u Ciebie jest 60 stopni jest kwestią sterowania tym serwem, a nie jego możliwościami. Poza tym zawsze można tak zaprojektować przeniesienie ruchów serwa na napędzany element (u Ciebie burty), żeby kąty wychylenia tegoż elementu były większe od wychyleń realizowanych przez serwo. Długa dźwignia na serwie, krótka na sterze (burcie) i sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może żle się wypowiedziałem.chodzi mi o to aby serwo pracowało -90 stopni 0 +90 stopni.posiadam aparaturę optic 6. w ustawieniach aparatury mam max.z twojej wypowiedzi wynika ,iż to serwo jest ok. w chwili wysterowania max. nie mogę osiągnąć wychyłu o 90 stopni.może mam żle ustawioną aparaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się :-)

 

Serwo można faktycznie przerobić, kombinując z potencjometrem.

Można, na przykład, wyjąć potencjometr i zamontować go (lub inny, o odpowiadających nam parametrach) na elemencie, który ma być sterowany, łącząc kabelkami z układem sterowania serwa. Dobrze wtedy jest usunąć też blokadę uniemożliwiającą obrót powyżej 180 stopni, żeby nie uszkodzić zębatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.