Skocz do zawartości

Porady, oceny, pomysły. Komu zlecić wycięcie rdzeni?


piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Powoli i na razie w głowie przygotowuję się do zimowego modelowania.

Pomysł jest taki - latające skrzydło 2m rozpiętości, profil Tzagi (zastanawiam się nad grubością, ale raczej 12%), końcówki ze zmniejszonym kątem natarcia (zwichrzenie z 3 stopnie?), rdzenie styropianowe, styropian lekki (EPS100?), kryty laminatem - rowing węglowy tworzący siatkę, a na nim tkanina szklana - im dalej od środka, tym mniej warstw, czyli cieńszy laminat. Tkanina kładziona "na żywca", a nie próżniowo - powierzchnia o fakturze tkaniny wywołująca przepływ turbulentny. Podobnym sposobem wykonałem skrzydło tegoż modelu:

Dołączona grafika

i BARDZO sprawdziła się ta technika.

Skrzydło nie ma służyć do akrobacji, a raczej wynoszenia ciężarów i stabilnych lotów. Skrzydło ma mieć relatywnie małą wagę by zyskać na ładowności. Zależy mi też, by był stabilną platformą, więc planuję zastosować nieco większy wznios niż standardowo. Gdyby efekt nie był zadowalający, to przetestuję zastosowanie węglowej belki ogonowej i stateczniki typu V (belka przykręcana, by można ją łatwo demontować). Chcę też przetestować możliwości takiej konstrukcji do lotów szybowych - np. na żagielku (więc może jednak grubość 10%?). To ostatnie zadanie nie jest priorytetem.

Cały osprzęt schowany w profilu skrzydła (bez kabinki), w komorach "wyścielanych" tkaniną szklaną.

Proszę o komentarze, wytykanie ewentualnych błędów w koncepcji i wywołanie burzy mózgu. :)

Pytanie:

Komu zlecić wycięcie takich rdzeni - po metrze połowa płata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latem wycinałem kilka skrzydełek i między innymi jedno nieco większe do spokojniejszego latania na profilu zagi 12%

 

niestety mój maksymalny wymiar wystarcza tylko na 70cm więc zrobiłem z czterech 50cm odcinków

 

 

Dołączona grafika

 

lotki będą na końcówkach ale na razie pomysł dojrzewa z braku weny twórczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o takie samo Zagi pytałem w różnych sklepach i u różnych osób, każda przyjmowała zlecenie ale za chwilę się okazywało, że nie są wstanie wyciąć takiej wielkiej cięciwy.

Ostatecznie wyciąłem takie skrzydelko (rozpiętość 2m, profil Zagi 8%, 12% będzie grubawy :) ) u użytkownika Jacqubes http://pfmrc.eu/profile.php?mode=viewprofile&u=70

 

Tutaj możesz rzucić okiem na moje skrzydełko : http://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=14&t=865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.