Skocz do zawartości

Beta 1400 KIT


tom4cad

Rekomendowane odpowiedzi

Super - mam nadziej, że pojawi się dokładna relacja z oblotu i długi poglądowy film

Zapewne tak, w sobotę jak będzie pogoda nagramy specjalnie filmik pokazujący lot owego drapieżcy :)

 

 

Adam_Max

 

Wiesz co, możliwe, że to złudzenie. Odbiornik to 6 kanałowy dsm2 z HK (podróba ar6100)

 

 

Edit.

 

Chciałem dzisiaj oblatać model, aczkolwiek późno byłem w domu z pracy no i za ciemno. w sobotę zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Sprawiłem sobie BETĘ w wersji KIT i mam pytanie co do sklejania, a mianowicie była mowa o kleju na gorąco, czy nie stanie się z materiałem w BECIE to samo co po klejeniu styropianu (znikanie pod wpływem temperatury)?? miałem kiedyś wycięte piekne rdzenie i zjadło mi ładny kawałek. Może macie jakiś inny sposób na ten gorący glut ??

W razie czego skleję polimerowym szybkoschnącym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Po uruchomieniu silnika na ok 75% mocy model wpada w duże drgania, które przenoszą się aż na ogon. Czy zauważyliście u was podobny objaw?

 

pzdr

t4c

Sprawdź mocowanie silnika i czy nie masz zgiętej ośki. Takie wibracje sugerują problemy z wyważeniem części obrotowych napędu. Przyjrzy się z boku czy obracające się śmigło czasem nie wygląda tak:

==----0----==

 

Możliwe przyczyny:

Zgięta oś silnika.

Luzy na łożyskach.

Słabe mocowanie silnika do modelu.

Niewyważone śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę z poxipolem . zrobiłem próbę z klejem na gorąco we wnętrzu kadłuba i jest wszystko w porządku. Poxipol będzie jednak lepszym rozwiązaniem bo mogę nie zdążyć nanieść gluta na całą powierzchnię i może mi za wcześnie zastygnąć.

Doszedł kolejny problem z bardzo krzywym zamocowaniem piasty śmigła na ośce silnika. będę musiał pozbyć się tej piastki i kupić taką uniwersalną bo podejrzewam że w obecnej jest krzywo nawiercony otwór. nie wiem ale chyba nie ma sensu zawracać tym głowy sprzedawcy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawiłem sobie BETĘ w wersji KIT i mam pytanie co do sklejania, a mianowicie była mowa o kleju na gorąco, czy nie stanie się z materiałem w BECIE to samo co po klejeniu styropianu (znikanie pod wpływem temperatury)?? miałem kiedyś wycięte piekne rdzenie i zjadło mi ładny kawałek. Może macie jakiś inny sposób na ten gorący glut ??

W razie czego skleję polimerowym szybkoschnącym:)

 

Darek ,najlepiej kleić kawałek po kawałku, wtedy nic się nie rozdzieli i będziesz miał super powierzchnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik dawany jest fabrycznie do Bety 1400 ?

Na wszystkich zdjęciach jakie znalazłem nie ma na nim żadnych napisów, w opisie modelu znalazłem tylko oznaczenie CD2622 - ale nigdzie nie znalazłem parametrów tego silnika.

 

Kusi mnie ten model, ale od razu myślę o ulepszeniach.

Jakiś mocniejszy silniczek, większe śmigiełko.

 

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w becie pod spodem są dwie dziurki (jedna na ogonie, druga w kadłubie, na wysokości kabinki).

Po co one? pewno do podwozia? ktoś próbował już jakoś umieścić tam kółka? (na jakimś małym pręciku/kołku drewnianym wklejonym w te dziurki i np. jakąś płytkę drewnianą od wew. stron kadłuba ?

tak jak np. w szybowcach, takie ledwo wystające

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję przypasować silnik i właśnie zobaczyłem problem...

 

śmigło które kupiłem 5.5x5 jest 'normalne' a te z betą jest chyba w drugą stronę krętne (odwrotnie wyprofilowane).

czyli zapewne łoże silnika ma wykłon przystosowany do tego lewoskrętnego śmigła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się specjalistą w tej dziedzinie, ponieważ sam jestem dopiero początkującym modelarzem, ale z materiałów które udało mi się znaleźć w sieci wynika, że wykłon jest zależny od kierunku obrotów silnika ( śmigła ).

 

Więc jeżeli będziemy kręcili śmigłem w drugą stronę to mamy problem.

 

Jeżeli plotę bzdury to niech ktoś bardziej oświecony mnie( i kolegę razora ) oświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego się przestraszyłem, że kupiłem inne śmigło, a wykłon jest dobrany do oryginalnego.

w każdym razie mój, błąd (a dokładniej sklepu), porównałem śmigła z innym i okazało się że to od bety jest normalne, a mi dodatkowe sprzedali lewo skrętne (a chciałem zwykłe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Moja z trawy też deje rade :wink:

poza tym ja wykorzystałem rozwiązanie 50/50 czyli na dzióbku są oklejone taśmą zbrojoną płozy z laminatu, a dopiero gdzieś pod natarciem jest to jedno kółko, które daje mi frajdę. W końcu to jest mój pierwszy model z podwoziem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.