Skocz do zawartości

Beta 1400 KIT


tom4cad

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też dostałem zamówiony samolocik. W pudle znalazłem tylko części samolotu z EPP, jedną węglową rurkę do usztywnienia płatów i woreczek z silniczkiem i chyba mocowaniem do niego. Były też jeszcze dwie nalepki.

Nie było żadnego papierka - instrukcji czy spisu tego co powinno być w pudle. Kleju też nie było.

Nie jestem pewien czy otrzymałem cały zestaw czy jest wybrakowany.

A jak było u innych posiadaczy tego modelu ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj włąsnie byłem osobiscie zamowić ten model w wersji bez aparatury (tą za 360zł) Instrukcja prawdopodobnie jest tylko w wersji z pełnym wyposażeniem. Co do kleju również go nie dostałem, ale tutaj praktycznie dużo kleju nie potrzeba, klej na gorąco bądź zwykły CA z kiosku. Jeżeli chodzi o środek ciężkości wychodzi 63mm. Modelik składa się w max 30 min. UWAGA na mocowania snapa w lotkach, oby dwa połamały się, więc wymieniłem na mocniejsze. Co do modelu jest po prostu piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaPitek - mam dokładnie w zestawie to samo co Ty. Zastanawiam się jednak, czy i jak wkleić płaty do korpusu. Mocowanie silnika też nie jest do końca jasne. Na razie nic jeszcze nie składałem. Zastanawiam się też nad klejem. Kleić cyjanowym jak polecają do pianki EPP, czy może starym sposobem - wikol?

 

pzdr

t4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklej go na CA, badź na gorąco ;)

Albo UHU Por, do kupienia u Grześka w Majsterklepce. Poszerzamy horyzonty ;]

 

Co do montażu tego modelu, to dziwię się do czego może być potrzebna instrukcja, tam jest przecież 5 części na krzyż... Jeśli jednak czujecie że musi być, to może warto napisać maila po prostu do Pelikana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj właśnie byłem osobiście zamówić ten model w wersji bez aparatury (tą za 360zł)

To jednak mamy inne wersje. Ja mam najprostszy kit. O ten: http://modelmotor.pl/beta-1400-zestaw-kit-142cm.html

Znalazłem na czeskiej stronie stronie Pelikana zdjęcie zawartości zestawu kit;

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5721

i to właśnie dostałme oprócz tego papierka w lewym górnym rogu.

Serwa, regulator i odbiornik już zamówiłem ale chyba przyjdzie mi trochę poczekać.

ja jeszcze przerobię i zamontuję magnesy w skrzydła.

Rozumiem, że po takiej modernizacji płaty będą demontowalne, czyli będzie możliwość składania ich do kupy z kadłubem już na lotnisku. Jeśli tak, to jestem SUPER zainteresowany taką modernizacją i proszę pięknie :lol: o opis lub jeszcze lepiej o jakąś foto relację z tej przeróbki?

 

Mocowanie silnika jest solidne sprawdzałem.

A ja właśnie tu zupełnie zgłupiałem :( Ja dostałem osobno silnik i jego mocowanie w postaci 9 drewnianych wyprofilowanych krążków. Nie mam pojęcia jak to wszystko złożyć razem bo:

 

Po pierwsze - w tych 9 krążkach otwory (4) jakoś nie bardzo się zgrywają z otworami w silniku. Znalazłem co prawda jedno możliwe ustawienie (nie wiem czy jedyne). Tak to razem skręciłem dwoma dostarczonymi śrubami. Kable od silnika puściłem w tym prostokątnym nacięciu w mocowaniu ale nie jestem przekonany czy tak to powinno wyglądać.

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5722

Po drugie – nie wiem jak umieścić i zamocować silnik razem z tym jego „przedłużeniem” w kadłubie. Jakoś nie mogę znaleźć jedynej słusznej pozycji. Poza tym jakbym tego nie umieścił to po prostu to sobie tam lata jak chce – mogę przesunąć w osi cały silnik o jakieś 5? w każdą stronę. Mam to jakoś przykleić ? Boję się, że jeśli to zrobię to mogę zapomnieć o jakiejś regulacji wykłonu silnika.

Jak widzę Tom4Cad ma podobne wątpliwości jak ja. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zalazłem chyba pozycję w jakiej mocowanie silnika powinno być umieszczone w gnieździe. Wygląda to tak:

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5728

 

Oczywiście to jest tylko przymiarka pokazująca prawdopodobnie najlepszą pozycję profili mocowania silnika w gnieździe.

Przy takim ustawieniu całego stosu profili (9sztuk) z przykręconym silnikiem jak na zdjęciu w poprzednim moim poście i wciśnięciu całości do oporu w gniazdo, wygląda to tak:

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5729

 

Przy takim umieszczeniu jednak, całość nie jest w żaden sposób zabezpieczona prze obracaniem się. Dlatego przypuszczam, że trzeba to wszystko jakoś wkleić w środku gniazda.

A może lepiej zablokować to jakimiś klinami – byłaby wtedy możliwość jakiejś regulacji i ewentualnie wyjęcia całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaPitek - Właśnie wróciłem z garażu - zamocowanie wygląda bardzo podobnie. Co do silnika to chyba trzeba będzie go wkleić, ale może użyję wikolu zamiast pur'a. Będzie możliwość demontażu. Zrobiłem też próbę "bagażnikową" w aucie i model się zmieści. Jednak na wakacje, niestety z nim się nie wybiorę. Gdyby pokusić się o demontowane płaty trzeba by było od góry kadłuba po 2 rurki mocujące wsuwać (przez kadłub i płat). Myślę, że takie rozwiązanie z czasem by się obluzowało. Wkleiłem "uszka" popychaczy. Nie wyglądają solidnie. Chyba przewiercę każdy i wkleję coś w rodzaju nitu.

 

pzdr

t4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.