Skocz do zawartości

Malowanie owiewki


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

 

W moim Kabriolinie jest biała laminatowa owiewka. Chcialem ją przemalowac aerografem i farbami Pactra. Niestety pierwsze malowanie tragedia - przejechac po warstwie palcem i schodzi - jakby zero przyczepnosci. No to wziąłem papier scierny 100tkę (400tka byla za slaba wg mnie), przejechalem calosc do oporu, ewidentnie jest matowa owiewka, ale nadal to samo, w niektorych miejscach juz lepiej lapie ale generalnie dupa. Pytanie wiec co robic? Moze jakis podklad przed wlasciwa farbą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo ja malowałem Ekstrimową owiewkę i bez problemu.

Ale byc może poszedł na nią PRYMOL który normalnie służy z podkład jak maluję folię.

 

Trzyma sie tak świetnie , że osłona popękała , a farba trzyma sie tak jakby to był kolor plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem farbkę Humbrol. Przejechaelm jeszcze raz owiewke 100tką papierem, potem rozpuszczalnikiem. Polozylem dwie warstwy i jest świetnie. Jak skoncze dzis to wieczorem wrzuce foty.

 

Poza tym sprobowalem czy farbka trzyma się folii - wszystko wskazuje na to, ze Oracover mozna nią malować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.