Skocz do zawartości

Kilka pytań poczatkującego modelarza.


Spanner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Policz sobie wage modelu pustego, wyposażenia jakie mu włożysz. Czesto piszą wage pustego modelu i gotowego do lotu. Znasz sume wagi pustego+ oprzet to teraz odejmij to od wagi gotowego do lotu i masz optymalna wage akumulatora. Ja uzywam rakiety 3emodel. Moze nie sa super jakości ale do taniego elektryka starcza. Zaden jeszcze mi nie wybuchł czy chociaz puścił dymek. 3 lata bawie sie w lipol i Zadnych problemow. Ladowarke proponuje turnigi accucell 6. Uzywam takiej od kilku miesiecy i jestem bardzo zadowolony.

Silnik dobierz do wagi modelu gotowego do lotu. Lepiej tez troche z zapasem. Regulator dobierz do silnika tez dobrze jak by mial troche zapasu A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dorzucę do dyskusji o mode, że gdybyś chciał latać potem czymś większym niż modele (np. szybowce) to mode 2 jest najbardziej "lotniczy" :wink: Wtedy prawy drążek aparatury symbolizuje drążek normalnego samolotu a lewy gaz i orczyk steru kierunku. (dźwignię gazu w samolocie też masz pod lewą ręką). Mój kolega po wypadku mając niedowład w nogach tak przerobił sobie szybowiec (a w zasadzie fabryka na jego zlecenie) , że dodatkowo ma dźwignię pod lewą ręką do steru kierunku - czyli dokładnie mode 2 w dużym lataniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek.3333 -pare pytań,

Na własne życzenie mu przerobili szybowiec?

Ile go to kosztowało?

Za czasów jeszcze polskiego SZD ?

Z niedowładem w nogach, GOBL pozwolił mu latać?

Jaki to szybowiec?

 

Tak na własne życzenie mu przerobili (a w zasadzie za jego własną kasę). Szybowiec w komplecie kosztował go 110 000 Euro - jest to kwestia tego roku - odebrał go bodajże w lipcu. Szybowiec to Discus z silnikiem dolotowym. Co do badań to wykonali indywidualny program badań i dopuszczenia i nie był to na szczęście GOBLL, który już nie ma monopolu na badania lotniczo-lekarskie. A pilot ma nalatane coś około 1400 godz. i muszę to sprawdzić ale już na dniach będzie sobie latał w Afryce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.