Skocz do zawartości

Pobór prądu


Pablo_433

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Panowie,

W zasadzie pytanie takie samo, tylko dot. innych serw.

Mam w modelu F3A 5 serw HS 322HD i chciałbym dać manager zasilania Graupnera PRX 5A (peak 8A). Czy może się zdarzyć w locie sytuacja, że pobór prądu przekroczy wytrzymałość managera? Jaki jest praktyczny (czyli taki jaki może się zdarzyć faktycznie w locie) pobór prądu przez 5 takich serw? Czy są jakieś publikacje, tabele które podają przybliżony pobór prądu przez różne typy serw, czy trzeba to mierzyć przy próbnych obciążeniach i jakoś sumować. Jak to wygląda?

Z góry dzięki

Bertzilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie zakładam nowego wątku tylko podpinam pod stary.

 

4x HS-5625MG

2x HS-5645MG

2x HS-635HB

 

Z servocity wyczytałem, że pobór prądu "Current Drain (6.0V)" w sumie dla wszystkich wyniesie 4A " no load operating".

Wydaje mi się to trochę mało, biorąc pod uwagę, że to są dość mocne serwa, a 6 z nich jest cyfrowych :crazy:

No, ale jeżeli już te 4A, to jaki prądów należy sie spodziewać przy "loaded operating" ;D ?

 

Nigdy nie miałem takich problemów, bo nie latałem takimi modelami jak ten, który teraz buduję, a wątpliwości i pytania powstają na bieżąco :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Q. How much amperage does a digital servo draw?

A. It depends on the servo and the load. For standard size digital servo, a good rule of thumb is 2A at max torque."

 

Jeśli producent podał zmierzony "current drain at lock/stall" to jesteś w domu, jeśli nie to pozostaje powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.