Skocz do zawartości

MVVS 10 i rura rezo


Piotrfala

Rekomendowane odpowiedzi

Kolektor zawsze jest dłuższy niż potrzeba. Cała idea stosowania rezonansu polega na precyzyjnym dobraniu jego długości, kolektor skraca się według potrzeby. Długość rezonansu zależy od oczekiwanych obrotów silnika, a więc dobiera się go do konkretnego śmigła, paliwa i nawet wysokości n.p.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy juz dwie sprzeczne opinie ....

Też stosuję tylne wydechy przy swoich mvvs-ach. Przy dziesiątce i śmigle 13x6 mam 41cm od świecy do łączenia stożków. To jest cały oryginalny kolektor 12cm+23,5cm do łączenia stożków+2cm do świecy+3,5cm odstęp rury od kolektora wypełniony łącznikiem silikonowym. Piętnastka ze śmigłem 14x8 przestała marudzić przy 43cm ale dalsze wydłużanie powodowało nagłe pogorszenie osiągów i zwiększone plucie paliwem. Nie było więc jak widać potrzeby skracania kolektora tylko regulacja odstępu między nim a rurą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, Piotrfala nie napisał jaki zakres obciążenia silnika go interesuje. Ja pomyślałem raczej o zwiększeniu mocy maksymalnej, Andrzej o zwiększeniu momentu obrotowego. Zasada strojenia jest ta sama, dobiera się długość przewodu rezonansowego. Różnica polega na zakresie obrotów (i stosowanych śmigłach): Andrzej pisze o śmigłach z zakresu 13-14'', ja o śmigłach 10-11''. Zasada jest taka, że im wyższe obroty, tym krótszy rezonans. Jeśli przy skracaniu przewodu rezonansowego rura spotka kolektor zanim poczujesz spadek obrotów, to trzeba ciąć. A tak dla porządku zapytam: co chcesz osiągnąć stosując rezonans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.