Skocz do zawartości

Zakłócenia a silnik z kosy


BartekS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam airboat z silnikiem 25cc z kosy. I tu jest problem, gdy dodam gaz ok. 3/4 i do końca to przestaje reagować serwo na ster i na chwilę zacina się gaz. Myślę ,że to zakłócenia jest od magneta na silniku. Jak to wyeliminować ?

Antenę próbowałem dawać w różne miejsca, zmieniałem odbiorniki i na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj te przewody, fajkę twojego silnika z układami od silników dedykowanych, a spostrzeżesz różnicę. A myślę, że nawet po zamianie tych elementów na ekranowane zjawisko może nie ustąpić, ponieważ zostaje samo nieekranowane (i ciężkie) magneto.

Wyjścia są dwa:

albo zmienić magneto na układ taki jak ten lub podobny

http://www.ef3m.pl/353,elektroniczny-uklad-zaplonowy-cdi-do-silnikow-dl50-dle55-dle30-jc51-jc28.html

co wiąże się jednak z przeróbką, zainstalowaniem hallotronu,nowym ustawieniem ale za to zmniejszy masę

lub zmiana aparatury na 2,4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same co modelarze problemy z siejącymi zakłócenia układami zapłonowymi maja użytkownicy CB radia. Odległość częstotliwości jest niewielka.

Metoda jest tylko jedna - ekranować, ekranować, ekranować.

Gdybyś miał model rozpiętości 6-10m to może umieszczając w najdalszym od silnika miejscu jakaś sprytna antenkę uniknąłbyś na tyle dużych zakłóceń dezorientujących odbiornik, bo ich moc maleje proporcjonalnie do odległości.

Wszyscy starsi miłośnicy telewizji z pewnością pamiętają jakie dropy pojawiały się na ekranie kiedy niedaleko przejeżdżała jakaś WSK-a, Komarek czy inny Trabant :mrgreen:

Tak więc bez poważnej ingerencji w układ zapłonowy niewiele można zrobić.

Gdybyś podłączył układ wejściowy swego odbiornika pod oscyloskop zobaczyłbyś dlaczego jest zagłuszany przez dodanie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w internecie i znalazłem parę sposobów na uniknięcie zakłóceń.

Owinąłem odbiornik grubą warstwą foli aluminiowej, na pokrywki komory z elektroniką ze strony wewnętrznej nakleiłem folie i jeszcze do środka luźno włożyłem folie.

Wypróbowałem to potem na zapalonym silniku i jest dobrze. Zakłócenia zmalały prawie do zera. Zobaczę jeszcze jak to będzie działać na większych odległościach od nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.