Skocz do zawartości

Patriotyczne gesty, czyli Piper Cub z flagą


brachup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym wszystkich zaprosić do obejrzenia mojego kolejnego filmu, dotyczącego lotu Piperka z doczepioną flagą. Nadmieniam, że model jest elektryczny a flaga ma jakieś 2,3m długości :) Zarówno flagę jak i wyczep skonstruowałem sam. Jak powiedział mój znajomy – modelarstwo rozwija :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stosuje zawsze większe koła;) model lepiej zachowuje sie przy starcie i lądowaniu ;0 a piankowe bardzo dużo nie warzą ;) fajny modelik pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________

DARO 2303294 GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, szczegóły budowy i mocowania flagi możesz zdradzić?

Flaga posiada wszyte kilka monet groszowych, dzięki czemu nie obraca się w powietrzu (w końcu to ma być flaga Polski).

 

Długość flagi – ok. 2,3m, dł. sznurka – ok. 3m, waga flagi wraz z linką – ok. 60 g.

 

Pierwotnie flaga była przywiązywana do podwozia ale lądowania były dosyć twarde, dlatego zdecydowałem się skonstruować wyczep nie naruszając konstrukcji modelu. Wyczep służy do zwalniania zarówno flagi jak i skoczka. Cały system to kawałek tekturki do której jest przyklejone serwo i guma. Całość (system wyczepu) przywiązuje do modelu na gumie. Jak Cię dokładniej interesuje jak to wygląda to wrzucę film na youtube dotyczący działania mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.