Jump to content

typ swiecy


szkieletor11111

Recommended Posts

Posted
jakie powinno sie stosowac swiece, dlugie czy krotkie.

Na tak sformulowane pytanie odpowiedz jest jedna: odpowiednie do odpowiedniego silnika!!!

Posted

Zalezy od pojemnosci. Swiece dlugie (long reach) przeznaczone sa glownie do wiekszych silnikow powyzej 10cm. Podobnie zreszta jak swiece z poprzeczka. Mniejsze silniki powinny stosowac krotkie swiece. Ja osobiscie testowalem jedne i drugie na silnikach MVVS 3.5 - Os Tiger 10cm3, OS 25La, OS 46La i jakos nie widzialem roznicy.

Do tego silnika zaloz zwykla srednio ciepla swiece np OS No8 albo ciepla A3.

 

Na przyszlosc polecam lekture ponizszych artykulow:

 

http://findarticles.com/p/articles/mi_qa3819/is_200408/ai_n9433814/print

http://findarticles.com/p/articles/mi_qa3825/is_200301/ai_n9199997/print

http://www.scootworks.com/rdrc/gloplugs.html

http://www.fubarhill.com/GLOW.htm

http://www.osengines.com/accys/choosing-glowplugs.html

 

Google prawde Ci powie - tylko trzeba umiec zadac odpowiednie pytanie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.