Skocz do zawartości

Przewożnik UPS


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zorientować co to takiego jest to UPS?

Powiedz, że żartowałeś, jakobyś nie słyszał o firmie kurierskiej UPS ? :D

 

Gdyby jednak nie :shock: to tu mają polską stronę http://www.ups-poland.com/

O firmie

UPS jest największą na świecie firmą dystrybucji paczek i światowym liderem w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań dla łańcucha dostaw, oferującą szeroki wachlarz możliwości synchronizowania ruchu towarów, informacji i pieniędzy. UPS obsługuje ponad 200 państw i terytoriów na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie żartowałem. Z US jedynie w kopercie otrzymałem przesyłkę. Mnie wszystko jedno kto przewozi. Powtórzę - na moje pytanie ile zapłacę za przesłanie do polski modelu tartaku za 211$ - Nieuport 11 lub za 148$ Fokker E.III odpisali, że korzystają tylko z tego przewoznika. Możeci więc powiedzieć czy opłaty w UPS nie powodują mało atrakcyjnych podanych cen modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możeci więc powiedzieć czy opłaty w UPS nie powodują mało atrakcyjnych podanych cen modeli?

Możesz zabulić równowartość modelu, a czasami i więcej.

W przypadku tartaczka dla CSS13 (SE5a o wadze około 6kg) byłoby to ponad 215$ UPSem, a "normalnie" pocztą 38$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu Irku skorzystaj z usługim innej firmy sprzedającej. Dla mnie Hubert to załatwił z TH i nie było żadnego problemu, paka przyszła do kraju wyjątkowo szybko, tylko pózniej do mnie szła strasznie długo, ale to była wina tutejszego przewożnika. Pooglądaj ofertę TH i zapewne znajdziesz tam te same tartaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przeglądałem i raczej nic z tego. Skoro mógłbym indywidualnie rozmawiać z TH to chyba juz lepiej z jakimś polskim sklepem.

 

Oglądałem również ceny tego samego modelu u przedstawicieli w Anglii i Niemiec. Rożnicesą nastepujące; UsA 148$, Anglia - 139Ł, Niemcy - 217E.

 

Chyba więc Marku zostaniemy przy opcji sprowadzenia planów z Anglii. A może upublicznimy ofertę i ktos się dorzuci do wspólnego zakupu? :lol:

 

Jesli kogoś by zainteresowalo to zamierzamy kupić w www.flyingscalemodels.com dwa z nastepujących planów; wszystkie w skali 1/4 - Nieuport 11, Morane Saulnier N, Halberstadt D.V, L.V.G CVI. Chyba, że ktoś miałby cheć na inny plan z zamieszczonych tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem odpowiedż z US, że niestety paczka jest zbyt duza by wysłać zwykła pocztą. Jednak po dodaniu obu kwot( model + przesyłka) wyszło liczac dolara po 3zł - 840zł za model.

 

http://www.balsausa.com/kits/kit.htp?id=11&shopperid=

 

 

 

 

Myślę, że mimo wszystko to i tak cena niewysoka za makietę modelu w skali 1/4. W naszych sklepach ok 500zł i więcej kosztują półmakiety po silniki 6,5 - 10cm i rozp. ok 150cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy regularnie czytasz Irku ten FSM? Ja mam już kilkanaście egzemplarzy i każdemu b. bym to czasopismo polecał. Są tam też darmowe plany załączane do niezbyt wielkich elektryków, ale można je przerobić na większe. Jakoś nikt się nie odezwał na Twoją propozycję. Pożiwiom, uwidim...Miałem nadzieję że dwa "priorytety" będą u Ciebie wczoraj, ale pewnikiem dostaniesz je jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisma nie czytuje. Kupiłem raz jedyny dla planu modelu Morane Saulnier Moska. Jednak plan był skopany bo nie dali skrzydła :wink: Przesyłka faktycznie doszła - inastrukcja. Druga jest do odebrania na poczcie. znaczy że też od Ciebie. Dzięki za instrukcję - ale jak podałem wcześniej jest ona na stronie firmowej - więc tylko nakserowaleś się niepotrzebnie. Chociaż nie wiem już czy to oryginał do skserowania przeze mnie?

Czy masz dostep dowielkoformatowego ksera?

Jesli tak to przesłałbym ci oryginał planąw Fokkera a Ty sobie sam byś z kserował bo u mnie za strone to 10zł conajmniej a jest 5 stron.

 

co do planu z F... czy kupię fokkera czy nie to i tak jeden plan kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem odpowiedż z US, że niestety paczka jest zbyt duza by wysłać zwykła pocztą. Jednak po dodaniu obu kwot( model + przesyłka) wyszło liczac dolara po 3zł - 840zł za model.

Ostatnie zakupy Visą w USA to 3,15zł/$ i od razu dolicz sobie 22% do całej kwoty i zupełnie nieważne kilkanaście złotych na korespondencję i opłaty celne.

Wyjdzie Ci około 1100zł :(

Jak taka cena Cię zadowoli i uda Ci się nie zapłacić VATu, to będziesz miał taką niby zniżkę :lol:

 

Edit:

A taki mniejszy modelik http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXBSB8&P=0

Ten razem z przesyłką (32$) i VATem i licząc 3,15zł/$ wychodzi mi 430zł (tylko na "zniżkę" w postaci niepoliczenia VATu z Tower Hobbies to raczej nie licz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu odciągnąc młodzież od qligaństwa i rozbojów :evil: w swiat pożytecznego hobby z takimi cenami zaporowymi????

Drugie wyście to kupić ten model u przedstawiciela w Anglii - 139Ł. Tu mam pewnosć, że żadnego cła nie będzie.

Mniejszego modelu - Hubert - nie chcę gdyż ma być pod benzynę 22cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie wyście to kupić ten model u przedstawiciela w Anglii - 139Ł. Tu mam pewnosć, że żadnego cła nie będzie.

A ile wyniesie przesyłka?

Zaprenumerowałem sobie dwie gazetki w GB, ale przesyłka do Polski była tak droga, że przychodzą do znajomego w Londynie, a on mi je kiedyś przywiezie (mam nadzieję :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku! Co do instrukcji, to po pierwsze jest ona deczko pomniejszona, tak aby się w formacie A4 zmieściła, bo oryginał ma jakiś pogański rozmiar czyli calowy /po amerykańskiemu :D /. Po drugie za jej kserowanie zapłaciłem całe 4,80, więc jakoś to przeżyję :D Pisałem już gdzieś wcześniej, że odkryłem taki super punkt usługowy z najnowszą aparatyzacją w tym temacie i wszystko robią. Pomniejszają, powiększają, robią to z plików, które im dostarczysz albo z oryginałów. Pełen profesjonalizm za całkiem przyzwoite ceny. Ostatnio w kolorze zrobiłem sobie odbitki SE5a z naszego czasopisma Model Hobby 3/2001, który to egz. pożyczył mi Heniu. Tak więc bez obawy możesz mi podesłać oryginał planów tego Fokkerka, odbiję i Ci zwrócę. Co do tych planów z Anglii, to zróbmy tak, jak pierwotnie mówiliśmy. Zamów dwa modele, ja zapłacę za jeden, ty za drugi i się nimi pózniej wymienimy. No i oczywiście, kiedy będziemy mieli się zabierać za robienie modeli, to trzeba będzie odrysowac od oryginału, to czego nie da się zrobic z planów. Ale to kolejna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja zrobię podobnie jak mówisz. U mnie jest również profesjonalna wyświetlarnia rysunków technicznych. Jesli mogą "zkserować" na dyskietkę to wyslę tobie dyskietkę, a jak nie to plany. dodam też Vicomta bo bez niego żyć nie możesz :lol:

Po południu zorientuję się jak to wygląda i wieczorem odpisze na maila bo tu już się gubie gdzie co pisałem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.