Skocz do zawartości

Aparat cyfrowy - prośba o opinie


ryukishin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja użytkuję aparat cyfrowy. Bardzo wygodnie można przerzucać zdjęcia do komputera przez USB, nie trzeba czekać na wywoływanie kliszy. Poza tym są programy do edycji zdjęć i można zrobić wiele cudów, których przy analogowych się nie da. Także polecam!

 

Tak trudno napisać w poście o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym są programy do edycji zdjęć i można zrobić wiele cudów, których przy analogowych się nie da

Da się jak najbardziej,tylko potrzebny jest porządny skaner do negatywów no i jest to niewygodne.Co do pytania głównego z tematu,to proponuję wpisać w google nazwę aparatu i obok słowo TEST lub też FORUM. Stosuję ten sposób od dawna i zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..chyba po raz pierwszy muszę komuś dociąć na tym forum bo ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem... :cry: ...tak tego nie chciałem, ale cóż stało się :lol:

 

Adam, przeczytaj dokładnie.

 

Marcin, zanim napisałem tutaj przeszukałem wujka Google oczywiście. Chodziło mi o dodatkowe cenne informacje. Testów jest kilka - przeczących sobie wzajemnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziecie w dzial Hyde Park to jeszcze bedzie dopisane :"Nikon L110, Fuji film s1600, 1700 lub podobny" i wtedy mozna gadac. Dopisz to Adrianie w pierwszym poscie i bedzie OK.

 

Ja posiadam starsza wersje Fujika- S1500 bodajze i jestem w miare zadowolony. Zrobilem okolo 5000zdjec przez ostatnie 9-10 miesiecy, wiec sam aparat nie jest jakos intensywnie eksploatowany, ale co moge powiedziec:

-jak nie poszukujesz fotek jakiejs kosmicznej jakosci to jest naprawde super. Kosztuje pare zlotych wiecej od malych kompaktowych aparatow, ale fotki sa z reguly lepsze,

-filmy kreci znosnie, bez zadnych ograniczen typu 30s i koniec, a do konca karty,

-od razu kup eneloopy jako zasilanie- przez te 5000 zrobionych zdjec moze je z 10x ladowalem.

-kilka moich przykladowych fotek masz tutaj:

http://fatbit.pl/rc/2010/20100116/ robione moim aparatem przez Ladziaka

oraz tutaj:

http://picasaweb.google.com/kbogdanski

 

Jesli masz jeszcze jakies szczegolowe pytania to wal. Brat ma Fuji S5600, a ojciec ktoras nowsza wersje od mojej (nie wiem czy nie 1700, kupowany byl w Chinach, a tam troche szybciej sprzet wychodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, nie podałem w poście bo w temacie to zrobiłem : ] Ja problemu nie widzę.. ale ok, nieważne już :D

 

Boogie, dzięki za sample.

czytałem gdzieś, że podczas nagrywania filmów słychać "piski", oglądałem film nagrywany fuji s2500HD i rzeczywiście tak było.. te niżesze modele też tak mają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli Cie interesuje ?

mam s1800 , niewielki ,lekki , duzy zoom

pracuje na zwyklych paluszkach , wazna opcja , bo mozna dokupic nawet w spozywczym

na paluszkach robi okolo 200 zdiec z lcd , natomiast przez wizjer okolo 500

na akumulatorach enelop robie okolo 800-900 fotek przez wizjer (tak mi jakos latwiej kadrowac ) co do zooma to ma bardzo szeroki kat widzenia

intuicyjna obsluga i sporo programow , lacznie z manualnym ,ale tego nie uzywam , bo nie robie nocnych zdiec,

jak chodzi o filmy jakosc bardzo dobra , ponoc hd ,

podczas krecenia filmow slychac delikatny szum podczas pracy zooma ,ale nie jest to przy ogladaniu slyszalne , trzeba spacjalnie zwrocic na ten szum uwage i wychwycic

osobiscie polecam , bo niedrogi a fajniutki

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie tylko :-) ,ale najczesciej :-)

a glebie ostrosci mozesz ustawiac przez uzycie roznych programow i robisz klik a nie recznie ustawiasz aparat , Przy brzdacu 3,5 letnim brak czasu na takie zabawy :lol:

bo model sie obroci :(

a zapytam dlaczego automat jest niewygodny ? moze czas wyciagnac zenita czy kijewa?

e chyba wole te niewygode :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a glebie ostrosci mozesz ustawiac przez uzycie roznych programow

Nie zawsze, jeśli zapisany plik jest w RAW można się nieco pobawic, jeśli w JPG to nie da rady.

a zapytam dlaczego automat jest niewygodny ?

Dla mnie jest niewygodny bo najczęściej automat się gubi, lubię sam wybierac i ustawiac jak dane zdjęcie ma wyglądac.

moze czas wyciagnac zenita czy kijewa?

A od Zenita to mam obiektyw. Helios M44-4 z pierścieniem odwrotnego mocowania. Macro wychodzi bardzo fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli ktoś by chciał zobaczyc bardzo przykładowe zdjęcia z heliosa to tutaj:

http://img34.imageshack.us/gal.php?g=beznazwy1uf.jpg

Te foto są bez ostatniej soczewki która jeszcze bardziej przybliża, po prostu ją odkręciłem.

 

Zdjęcia przedstawiają taką "szadź", która osiada czasami na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.