Skocz do zawartości

PZL M-18 Dromader


suchy668

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ładnie, tylko do pełni szczęścia brakuje silnika :rotfl:

No przecież jest silnik :wink:

No jest, ale oryginał ma taki silnik. Mnie się podoba i z takim co jest teraz. W końcu to nie makieta.

Jak model odleci na 50-100m to i tak nie będzie widać co tam jest, gwiazda czy bezszczotka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad makietą silnika , próbowałem zrobić , przyznam sie nie umiem . Szukałem po sklepach modelarskich i też znaleść nie mogłem . Jak ktoś wie gdzie można kupić taką makiete silnika to prosze o info . Na skrzydle jeszcze będą pasy i rejestracja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim silnikiem to dopiero bedzie wyglądał jak dromader, w przyszłości mozesz pokusić sie o odpowiednie smigło czterołopatkowe :rotfl:

 

Szukałeś dromadera w wersji kartonowej w internecie? Pewnie był w MM lub GPM i wtedy odpowiednio przeskalujesz silnik skleisz i gotowe....

 

http://maquetasenpapel.mforos.com/1195018/7227595-m-18-dromader-gpm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj mojego w atku o Dromaderze - tam jest pokazane jak prosto zrobić makietę silnika;)

 

mam nadzieje ze nie skonczyles jescze skrzydełek: wkleiłes ODWROTNIE zbieżności skrzydeł na końcówkach! ;)

 

całość prezentuje się całkiem fajnie - choć warto trochę popracować nad detalami i "czystoscia konstrukcji";)

-ale to przyjdzie ci z czasem ;)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , widziałem Twój wątek i na jego bazie próbowałem coś zdziałać , coś mi wychodziło ale z mizernym skutkiem . Skrzydła jeszcze nie są skończone , jeszcze końcówki okleić , jeszcze jedną warstwą pomalować itd . Rozpiętość wyszła ok. 170cm i teraźniejsza waga to równo 0,55kg całego modelu z silnikiem i serwami . To chyba prawidłowo ? Z wyposażeniem RTF to powinienem się zmieścić w 650g .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mało czasu więc też mało postępów , coś przy skrzydłach pogrzebałem , wykończenia "spływu"(chodź na spływ mi to nie wygląda) , zrobiłem lotki i tylko je na zawiasy przymocować . Czyli jeszcze pomalować skrzydła i można latać .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.