Skocz do zawartości

PZL M-18 Dromader


suchy668

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Czy mnie wzrok myli czy pionowe dźwigary są z balsy?!

Lepiej by było połączyć listewki z obu stron w miejscu wzniosu cienką skleją tak jak napisał jOint_sKill

 

Miejsce łączenia listwy na krawędzi spływu i natarcia -hmm po pokryciu będzie widoczne -wypchnie depron chyba że w nim wytniesz wnękę lub jeśli ci nie pozwoli na nią grubość depronu po prostu otwór na ten "klocek".

Tylni "panel" do mocowania skrzydła jak się domyślam-przyklejony tylko do depronowych wręg i to trzeba by było przemyśleć, może je jeszcze wzmocnij lub wymień na np balsową własnej roboty sklejkę?

Czekam z ciekawością na oblot i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak połączyć dwa dzwigary POD KĄTEM sklejką :shock: Balse wyprofilowałem i klejem nasączyłem co dało że balsa z twardniała bardzo i przykleiłem RAKKOLEM (co jak co ale bardzo silny klej , bardziej wytrzymały od żywicy na pewno , gdyż jest minimalnie elastyczny przez co się nie łamie. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączysz sklejką listewek pod kątem tylko wycinasz ze sklejki takie dźwigary ze wzniosem o takiej wysokości by listwy podłużnic były wklejone POMIĘDZY nie czyli np ty zrobiłeś w tym miejscu profil "I " a mocniejszy jest o przekroju zamkniętym (zwłaszcza przy tak niedopasowanej długości podłużnic jak u ciebie :) )

Tu masz przykład pierwszy jaki znalazłem na necie o co nam chodziło http://solidnydom.pl/wp-content/uploads/2009/02/__graf.dom.pl_techn_200048_2.gif

Kadłub zrobiłeś fajnie szkoda by było skopać resztę. Statecznik poziomy w tym samolocie jest blisko skrzydeł -licz się z tym że reakcja w locie na ster wysokości może być gwałtowna a dromader ma takie długie skrzydła.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o to między dźwigarami co powoduje wznios to jest sklejka 3mm , jakby to była balsa to przecież by się złamała po chwili :lol: . Może Cie źle zrozumiałem wcześniej , myślałem że chodzi Ci o te kawałki balsy na natarciu i na spływie . Wychylenie sterów bedzie 25 stopni około . Często odpowiadam na przerwie między zajęciami w szkole i nie dokładnie czytam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te kawałki balsy też mi chodziło, radziłem w nakładanym na to depronie zrobienie wnęk na te "klocki" bo bez tego będziesz miał tam guzki na powierzchni skrzydła lub zastąp te klocki tkaniną (nawet nie musi być szklana ) na żywice .A co do dźwigaru -użyłeś sklejki-to git bo na fotce faktura drzewa była balsowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.