Skocz do zawartości

Elektryczna pila wlosnicowa


throd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow stalem sie pare dni temu szczesliwym posiadaczem takiej oto pily

2e18bc06f67ff92e.jpg

Chyba nie odkryje tutaj ameryki ale jest to narzedzie bardzo przydatne w modelarni jej dzialanie sprawdzilem niezwlocznie dorabiajac brakujace elementy do mojego puppeteera (pewnie poszly do smieci razem ze scinkami sklejki). Nie chcial bym aby bylo to odczytane jako reklam towaru z alegro ale jako porada dla ewentualnych zainteresowanych. Jeden pan wystawia te pily co pewien czas i warto sie tym zainteresowac jesli ktos chce za niewygorowana cene wyekwipowac warsztat w bardzo przydatne narzedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet wystawia je co troche sa nowe aukcja od zlotowki bez ceny minmalnej. Ja moja nabylem za 150 zl plus 25 za przesylke. najtaniej jedna poszla za 90 najwiecej ktos dal prawie 300 sprzedawca twierdzi ze cena rynkowa to 399 zl. jesli ktos chce kupic to radze nie napalac sie i spokojnie sledzic temat poniewaz jak juz pisalem co troche sa nowe i jak nie tym razem to nastepnym da sie kupic. Sugerowal bym nie walczyc powyzej kwoty 180-190zl. Jesli chodzi o dane techniczne to pila tnie drewno do 4 cm i dural do 2 mm wyekwipowana w brzeszczot do metalu oczywiscie moc silnika to 130 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do depronu to mysle ze kwestia brzeszczotu ten do drewna moze miec nieodpowiednie zeby i strzepic moze drobny do metalu albo dostosowac zwijany drobny brzeszczot do gipsu stomatologicznego takiego jakiego uzywaja protetycy do robienia odlewow szczeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nieznam tej wyzynarki ale mam inna niemicka - firmy nie pamietam i z doswiadczenia wiem ze te prowadnice do niczego ise nie przydadza bo brzeszczot idzie jak sinusoida - raz w lewo raz w prawo - nawet przy maxymalnie napietej srubie i poprostu na mojej to nie wychodzi - nawet probowałem od tyłu to podtrzymywac - nie da rady

ale jezeli wymieni sie podkładke na stoliku na taka w ktorej jest malutki otworek na brzeszczot tylko (tak z 2 mm) to i depron bez poszarpania przetne wazne jest tylko zeby uzyc brzeszczotu do metalu gdyz ma malenkie zabki a jakiej firmy stosujecie brzeszczoty - ja uzywam drogich ale dobrych bachoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo handluje podobnymi gość z Będzina - nick: Kakit. Można odbierać osobiście. Z Tarnowskich Gór miałbyś Tomku niedaleko i pewnie taniej, niż pocztą lub kurierem, oczywiście gdybyś chciał sobie sprawić taką maszynkę. Jeśli ceny nie zmieniły się znacząco, to w opcji: "kup teraz" sprzedawał po 160 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje ze w tym typie brzeszczot nie chodzi jak sinusoida jest napiety jak struna i tnie jak po nitce idealnie nawet z moim niklym zaledwie trzydniowym doswiadczeniem znajdziecie oferte z tymi pilami w dziale narzedzia modelarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ja dzis zajrzałem do swojej i juz wiem o co chodzi

brzeszczoty bacho sa waskie a załozyłem tak jak ty brzeszczoty dedra i zupełnie inaczej - fakt mozna pociac z prowadnica ale z kolei depronu ładnie nie potne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszystko sprowadza sie wlasnie do tego ze aby narzedzie bylo bardziej uniwersalne to trzeba miec wiecej rodzajow brzeszczotow. Ja mam tylko ten jeden typ narazie ale do pdstawowego zadania jakiego oczekiwalem od pily czyli odrecznego wycinania krzywizn jest ok. Przy okazji czy ktos wie gdzie na necie mozna zakupic brzeszczoty bo na allegro nie znalazlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, ja zakupiłem przed paroma dniami tę piłe i jestem zadowolony :D . Co do brzeszczotów, to dorobiłem sobie uchwyty do zwykłych brzeszczotów bez przetyczek. Moge montować teraz każy brzeszczot bez żadnego problemu. I nie musi mieć przetyczek. Bardzo to upraszcza zakup. Moge stosować nawet te najcięńsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taka maszynke, ale jej nie uzywam. Wole reczna pile, mozna o wiele dokladniej powycinac elementy.

 

Czesc mozesz przedstawic zdjecie, opis swojego patentu na mocowanie zwykłych brzeszczotów. Bede wdzieczny planuje zakup takiej piły.

Pozdrawiam Slawomir

 

Pozwole sobie odpowiedziec. Ja do zestawu z pila dostalem 2 takie specjalne mocowanie. Nie wiem czy sa one do mocowania brzeszczotow, ale ja je wykorzystalem.

 

1.JPG

2.JPG

 

Breszczot jest mocowany za pomoca dwoch srub, ktore podczas wkrecania sciskaja brzeszczot w srodku

 

3.JPG

4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem sobie podobną piłę.

Jak dojdzie to pochwalę się jak działa.

W każdym razie zapowiada mi się trochę cięcia w prototypie Łosia.

Ręcznie mi się po porostu nie chce ,a jak to z każdą maszyną w warsztacie - przyda się na zaś. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.