Skocz do zawartości

Sanwa Dash Saber


Jurek Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu posiadałem kompletną aparaturę Sanwa Dash Saber. Po przeprowadzce zaginął mi nadajnik. A pytanie brzmi: jakim nadajnikiem mogę go zamienić (jeśli w ogóle mogę)? Czy wystarczy jakikolwiek inny nadajnik z tym samym kwarcem co w odbiorniku? Czy może to być nadajnik obsługujący więcej kanałów (np: 4 lub 6)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najprostsza odpowiedż brzmi, nadajnikiem Dash Saber, aparatuta jest jeszcze do kupienia.

Na jedno trzeba zwrócić uwagę, aparatury Sanwa pracują z dodatnią polaryzacją impulsów PPM (większośc aparatur z ujemną). Lepsze, droższe odbiorniki mogą pracować z obiema, ten od prostej aparatury, prawie na pewno nie.

Pozostaje do rozstrzygnięcia, czy warto szukać nadajnika do odbiornika, czy nie lepiej kupić nowy komplet. Sporo zleży od tego, do czego apartaura ma służyć.

Nadajnik z większą ilością kanałów, od dostępnych w odbiorniku, taki zestaw będzie normalnie pracował. Kwarce muszą być na ten sam kanał, nie oznacza to jednak, że na tę samą częstotliwość. Kryterium doboru jest kanał, oznaczony na kwarcach, nadawczym i odbiorczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.