Jump to content

Aparatura ROBBE MARS FMM 4-8ch


orzech0180

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym nadajnik rozszerzyć o większą ilość kanałów, w tej chwili są 4 a z tego co dopatrzyłem się to na obudowie napisane jest że może być nawet 8 :wink:

Głownie chodzi mi o podłączenie dodatkowych przełączników tylko nie wiem jak to zrobić bo raczej bezpośrednio do płytki z wyprowadzeniami ich się nie podłącza.

Na tylnej klapce nadajnika do wewnątrz jest jakiś schemat połączeń.

 

Dodaję jeszcze fotki całości

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam

Masz na schemacie i na płycie oznaczone gniazda 5, 6, 7, 8. Dwa pierwsze oznaczone dodatkowo "Prop Modul", tu można podpiąć dodatkowe potencjometry, prawdopodobnie 5 kOm (większośc aparaur), ale lepiej sprawdź jakie potencjometry są w drążkach.

Dwa następne gniazda oznaczone "Schalter Modul", są tylko do przełączników.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kwarce.

Najpierw ogólnie, o kwarcach na pojedynczą czy podwójną przemianę możemy mówic, tylko w przypadku odbiornika. Na 99% ten odbiornik jest odbiornikiem z pojedynczą przemianą częstotliwości. Potrzebujesz więc pary kwarców (nadawczy i odbiorczy) na ten sam kanał w paśmie 35MHz. Pozostaje jeszcze kwestia znana z praktyki, czasem kwarce pochodzące od danego producenta aparatur, nie pracują w aparaturze innego producenta. To jest stara aparatura i z braku doświadczeń innych użytkowników, zdany jesteś niestety na metodę prób i błędów.

 

Zasilanie.

Jak wyżej, mało kto będzie to pamiętał, bo takie aparatury praktycznie wyszły zużycia kilkanaści lat temu. Praktyczna porada. Pokaż odbiornik elektronikowi, jak wyjmie płytę to powinien dojśc n.p. po sposobie włączenia kondensatora elektrolitycznego, gdzie jest plus a gdzie minus zasilania. Trzecie wyprowadzenie w kolejnych gniazdach odbiornika jest wyjściem sygnału sterującego serwa. Prawdopodobnie gniazdo oznaczone A służy właczeniu zasilania, tylko dwa piny tego gniazda będą wówczas podłączone do płyki, ale jak wyżej, należy to sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.